ZERÓWECZKA wzorowo przygotowała się na obchody Święta Niepodległości 11 listopada.
Była lekcja historii dla dzieci, ciekawe filmiki dotyczące tego dnia, prace plastyczne oraz oczywiście nauka HYMNU "Mazurka Dąbrowskiego" i krótkiego wiersza "Powiewa flaga" Czesława Janczarskiego. A to wszystko uwieczniliśmy kamerą :)
Justyna Matkowska
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W ZERÓWECZCE
- 11
Historia Polski od czasów rozbiorów aż po niepodległość
Pezentację wykonała uczennica kl. 7b naszej szkoły - Vanessa Bada.
Niezwykła animacja nawiązująca do Święta Niepodległości
11 listopada - Święto Niepodległości
Co to jest NIEPODLEGŁOŚĆ?
POBAW SIĘ W PISARZA!
Wybierz jedną – lub kilka! – z poniższych ilustracji i napisz do nich własne opowiadanie lub wiersz
Wykonane zadanie proszę przesłać w wiadomości do mnie na librusie do 15 grudnia 2020 r.
Pozdrawiam
A. Piątek
Konkurs plastyczny z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka 2020
W związku ze zbliżającym się Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka, obchodzonym corocznie 20 listopada, ustanowionym uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 7 listopada 2014 r. dla upamiętnienia 25. rocznicy przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Konwencji o prawach dziecka, Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak ogłasza konkurs dla wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych na najciekawsze prace plastyczne o tematyce związanej z prawami dziecka. Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka to święto szczególne, wypełnione dziecięcą radością i zabawą, które odgrywa przede wszystkim edukacyjną i wychowawczą rolę.
Podczas różnych związanych z tym dniem zajęć należy informować dzieci i młodzież, o tym jakie prawa im przysługują oraz do kogo mogą się zwrócić jeśli są łamane. Warto podkreślać niezwykle ważną rolę, jaką mają w upowszechnianiu wiedzy na temat praw dziecka dorośli: członkowie rodziny, nauczyciele, pedagodzy i inne osoby pracujące z dzieckiem. Powinni oni stać na straży tych praw, respektować je i podejmować działania mające na celu ich ochronę. Nie sposób pominąć przy tym instytucji Rzecznika Praw Dziecka, jako urzędu dedykowanego ochronie praw najmłodszych.
Konkurs dotyczy dwóch kategorii: kl. I-IV, kl. V-VIII. Prace będą oceniane osobno dla każdej kategorii wiekowej. Prace mogą być wykonane dowolną techniką i w dowolnym formacie.
Spośród nadesłanych zgłoszeń 3-osobowa komisja konkursowa, powołana przez Rzecznika Praw Dziecka wybierze po maksymalnie 20 najlepszych prac w każdej kategorii wiekowej, które zostaną poddane szczegółowej ocenie, w celu wybrania trójki laureatów w każdej kategorii wiekowej oraz pozostałych wyróżnionych prac.
Zwycięzcy – wybrani przez Komisję autorzy najlepszej pracy w każdej kategorii wiekowej - otrzymają za pośrednictwem swojej szkoły zestawy nagród rzeczowych zwycięzcy, ufundowane przez Biuro Rzecznika Praw Dziecka. Zestawy nagród rzeczowych zwycięzcy będą obejmowały: I-Pad, głośnik bezprzewodowy, słuchawki bezprzewodowe, power bank, plecak, piórnik z wyposażeniem, piłkę.
Laureaci – wybrani przez Komisję autorzy dwóch pozostałych najlepszych prac w każdej kategorii wiekowej - otrzymają za pośrednictwem swojej szkoły zestawy nagród rzeczowych: czytnik e-booków, głośnik bezprzewodowy, słuchawki bezprzewodowe, power bank, plecak, piórnik z wyposażeniem, piłkę. Autorzy pozostałych 10 prac wybranych jako wyróżnione otrzymają zestawy nagród rzeczowych wyróżnionego: głośnik bezprzewodowy, słuchawki bezprzewodowe, plecak, piórnik z wyposażeniem, piłkę.
Rzecznik Praw Dziecka serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie!
Na zdjęcia prac lub ich skany (na adres e-mail: alicja-gras@wp.pl) czekam do 10 XII 2020 r. - Alicja Graś
Konkurs plastyczny z Europą w tle
Punkt Informacji Europejskiej Europe-Direct Zielona Góra ogłasza konkurs plastyczny z Europą w tle. Mamy dla Was dwa hasła tematyczne do zilustrowania. „Wykorzystujesz nie marnujesz” – dla najmłodszych i "Co Polska wniosła do UE? Kultura. Wartości. Produkty" dla tych trochę starszych. Do zdobycia atrakcyjne nagrody. 😊
W konkursie liczy się kreatywność, swoboda artystycznego wyrazu i staranność wykonania prac. Nagrodzimy te najbardziej pomysłowe, które zilustrują nasze hasła przewodnie.
Czas trwania konkursu od 20.10.2020 r. do 20.11.2020 r.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: tablety, czytniki ebook, telefony, słuchawki bezprzewodowe.
I temat dla przedszkolaków i klas I-III - przygotowanie pracy plastycznej (papier format A4) lub pracy przestrzennej - technika dowolna, która będzie interpretacją hasła "Wykorzystujesz nie marnujesz" - odnoszącego się do ponownego wykorzystania surowców wtórnych w codziennym życiu.
II temat dla uczniów klas IV-VIII oraz uczniowie szkół średnich - „Co wniosła Polska do UE? Kultura. Wartości. Produkty." – interpretacja tematu; technika dowolna, na papierze w formacie A4.
Zdjęcie wykonanej pracy należy wysłać p. Alicji Graś na adres: alicja-gras@wp.pl do dnia 18.11.2020 r.
MATERIAŁY POMOCNE W ZDALNYM NAUCZANIU
Zdalne nauczanie to czas wytężonej pracy uczniów i nauczycieli, by jak najlepiej przygotować uczniów z poszczególnych przedmiotów, by lekcje online oraz te wysyłane były jak najlepiej wytłumaczone.
Poniżej pomocne linki do ciekawych portali edukacyjnych, na których znaleźć można opracowane tematy, ciekawe materiały, testy on-line oraz atrakcyjnie spędzić czas wolny.
Zachęcamy też do odwiedzenia i polubienia naszej strony na Facebooku.
https://gwo.pl/strony/2235/seo_link:strefa-ucznia-wszystkie-klasy
https://gwo.pl/eksperymentarium-square-it-ukladanie-kwadratow-p4666
Zestawy pytań powtórkowych dla 8 - klasistów: https://www.cke.gov.pl/?fbclid=IwAR2PvvMQ6VmhUDVYwWAC5Oga8HO_2HOvm9fAWX8cRKQM1PHSG3V4dtRuptU
https://vod.pl/da-vinci-learning
https://eskk.pl/landing/testy/angielski/
http://dzieci.erys.pl/gry_i_zabawy
karty gry o Celach Zrównoważonego Rozwoju: https://bit.ly/2TXWUQt
karty do gry w Piotrusia Pana "Aktywistki": https://bit.ly/2U9vh5D
komputerowa gra fact-checkingowa"Przygody Literatusa": https://bit.ly/33mc0lK
http://www.biskupin.pl/wirtualnemuzeum
http://klasoteka.pl/?fbclid=IwAR3t4dyDpNO-GZ9UdHc7R5r2og6hYMmIDML9qUfMH_8uL2hrXzv5Y7njDDE
https://wordwall.net/pl/resource/893767/wychowanie-fizyczne/wf-online-w-domu-%c4%87wiczenia
https://www.buliba.pl/?fbclid=IwAR0NYiaYKbVE0m582uwV0IdIyUETh8pbDRPGS7_YYqhzaps7Xdut-mEWq2s
Nauczanie zdalne dla klas 1- 3
W związku z przejsciem na nauczanie zdalne klas 1-3 od 9 listopada 2020 r. informuję, że
Zajęcia będą odbywały się według planu z wyłączeniem zajęć dodatkowych.
Wszystkim uczniom kl. 1-3 założono konta na Microsoft Office 365 (podano loginy i hasła, logowanie przez stronę portal Office). Na kontach z lewej strony na pasku narzędzi dostępne są programy typu: Word, Exel, Powerpoint oraz Teams. Teams służyć będzie do prowadzenia lekcji online, aplikację należy pobrać na urządzenie, z którego będą korzystać dzieci (ikonka na pulpicie urządzenia ułatwi połączenie).
Zajęcia w klasach 1- 3 będą odbywać się według planu, według zasady:-
- edukacja wczesnoszkolna - 2 godz. codziennie zajęć na Teamsie
- j.angielski - 1 godz. w tygodniu na Teamsie, pozostała zadania wysyłane
- wf- zadania wysyłane
- religia ( z wyłączeniem kl. 3 tutaj zajecia na Teamsie) - zadania wysyłane
https://www.gov.pl/web/edukacja/dodatkowy-zasilek-opiekunczy-do-29-listopada
https://www.gov.pl/web/edukacja/przedluzenie-zawieszenia-zajec
Informacje o kształceniu na odległość z uwzględnieniem higieny pracy
Zachęcam do zapoznania się z informacjami o kształceniu na odległość z uwzględnieniem higieny pracy.
Beata Machelska
Regulamin lekcji na TEAMSie
Lekcje on-line w aplikacji Teams
1. Przez lekcje on-line rozumie się zajęcia wideo prowadzone w czasie rzeczywistym w aplikacji Teams w zespole przedmiotowym
2. Formę zajęć on-line przyjmują również lekcje z wychowawcami klas
3. Zajęcia on-line są obowiązkowe dla wszystkich uczniów
4. Każdą lekcję on-line rozpoczyna nauczyciel, a uczeń dołącza do spotkania.
5. Uczeń ma obowiązek zalogowania się do aplikacji Teams nie później niż 5 minut przed rozpoczęciem lekcji i czekania w gotowości na rozpoczęcie zajęć.
6. Nauczyciel prowadzi lekcje on-line w ramach godzin przyznanych i realizowanych w tygodniowym planie lekcji.
7. Termin i godzinę lekcji on-line nauczyciel zapisuje w kalendarzu aplikacji Teams.
8. Czas jednej lekcji on-line nie powinien przekraczać 45 minut, ale może być krótszy.
9. Podczas zajęć on-line nauczyciel sprawdza obecność, którą następnie odnotowuje w dzienniku Librus.
10. Podczas lekcji on-line nauczyciel może weryfikować i oceniać wiedzę uczniów, ich aktywność oraz przygotowanie do zajęć.
11. W trakcie lekcji on-line uczeń musi bezwzględnie respektować polecenia nauczyciela i stosować się do narzuconego przez niego trybu zajęć.
12. Nauczyciel prowadzący zajęcia określa sposób udzielania odpowiedzi przez ucznia, przekazywania prze niego rozwiązań, prezentowania i odczytywania zadań, poleceń itp.
13. W lekcji on-line uczestniczą wyłącznie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Drezdenku. Zabrania się udziału w zajęciach wideo i włączania się do nich osób trzecich, w tym: rodziców uczniów oraz innych osób pozostających w zasięgu kamery i głośnika urządzenia ucznia.
14. Uczeń nie ma prawa jakiegokolwiek ingerowania w ustawia aplikacji Teams, za pośrednictwem której odbywa się lekcja on-line (na przykład wyłączania mikrofonu nauczycielowi lub innym uczestnikom lekcji, blokowania im dostępu do kanału komunikacji...)
15. Podczas lekcji on-line chat służy przede wszystkim do zgłaszania nauczycielowi ewentualnych problemów z połączeniem, chęci zabrania głosu przez ucznia, problemów z prawidłowym odbiorem zajęć, w tym ze zrozumieniem poleceń i zadań.
16. Zabrania się wykorzystywania chatu do prowadzenia rozmów zaburzających prawidłowy przebieg zajęć.
17. Uczeń ma całkowity zakaz nagrywania i upubliczniania w jakikolwiek sposób lekcji on-line, chatów, wiadomości i materiałów publikowanych przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3 w Drezdenku we wszystkich kanałach nauki zdalnej określonych przez szkołę.
18. Za niewłaściwe zachowanie podczas lekcji on-line uczeń ponosi konsekwencje przewidziane w Statucie Szkoły.
19. Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 w Drezdenku NIE ZEZWALAJĄ na wykorzystywanie swojego wizerunku w sposób naruszający ich dobra osobiste.
20. W przypadku naruszenia punktów 18. i 19. lub hejtowania, wyśmiewania czy obrażania nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 3 w Drezdenku lub innego ucznia, wszczęte zostaną procedury zgodne ze Statutem Szkoły oraz stosowne kroki prawne w oparciu Ustawę o prawie autorskim i prawach pokrewnych, art.78.1. oraz Kodeks Karny art. 190a 2 k.k.,
Nauczanie zdalne dla klas 4-8
Od poniedziałku tj. 26.10.2020 r. decyzją Premiera zajęcia w klasach 4- 8 będą odbywać się tylko w formie zdalnej.
Zajęcia będą odbywały się według planu z wyłączeniem zajęć dodatkowych.Wszystkim uczniom kl. 1-8 założono konta na Microsoft Office 365 (podano loginy i hasła, logowanie przez stronę portal Office). Na kontach z lewej strony na pasku narzędzi dostępne są programy typu: Word, Exel, Powerpoint oraz Teams. Teams służyć będzie do prowadzenia lekcji online, aplikację należy pobrać na urządzenie, z którego będą korzystać dzieci (ikonka na pulpicie urządzenia ułatwi połączenie).
Zajęcia w klasach 4- 8 będą odbywać się według planu, według zasady:-
-j. polski na 5 godz. w tygodniu 4 lekcje na Teamsie, 1 wysyłane zadania,
- matematyka na 4 godz w tygodniu. 3 lekcje na Teamsie, 1 wysyłane,
-język angielski na 3 lekcje w tygodniu 2 na Teamsie, 1 wysyłane
-pozostałe zajęcia wiodące biologia, język niemiecki, geografia, chemia, fizyka, historia, przyroda, WOS, EDB po 1 godz. Teams, druga (jeśli występuje) zdalnie,
-zajęcia typu plastyka, muzyka, technika, religia, wf zadania będą wysyłane
-lekcja wychowawcza 1 godz. w tygodniu na Teamsie
Proszę na bieżąco śledzić wiadomości umieszczane na Librusie.
Życzę dużo zdrowia
Beata Machelska - dyrektor
Konkurs na najpiękniejszy różaniec rozstrzygnięty.
Uczniowie klas 0-3 brali udział w konkursie na najpiękniejszy różaniec. Wyobraźnia uczniów przerosła oczekiwania komisji, która nie bez problemu wybrała 5 wyróżniających się prac. Ich autorami byli:
Patrycja Mądrawska klasa "0"
Marta Kurek klasa 2a
Maja Rys klasa 2a
Daniel Michałek 2a
Lila Pater - Silks klasa "0"
Nagrodę pocieszenia otrzymał także każdy uczestnik. Mamy nadzieję, że twórcza praca dała wiele satysfakcji zarówno dzieciom jak i dorosłym.
7
Finały Wojewódzkie Lubuskiej Olimpiady Młodzieży
Miło mi poinformowaćże 15.10.2020r.drużyna dziewcząt z naszej szkoły zdobyła tytuł Mistrza Wojewwództwa Lubuskiego w biegu sztafetowym 8x800m. Zawody odbyły się w Babimoście.
Skład sztafety: Aniela Lura, Oliwia Brzóska, Zosia Sznajder, Natalia Kurzawska, Ola Prońko, Nadia Michalak, Martyna Dudkiewicz,Kornelia Makowska,Oliwia Marciniak.
Dziewczęta zdobyły awans do reprezentowania naszego województwa w finale ogólnopolskim.
Serdecznie gratulujemy uczestniczkom i trenerce, pani Ewie Ciesielskiej!!!
Aktywna przerwa
Ruszamy z innowacyjnym projektem "Aktywna przerwa"
Projekt polega na tym, że raz w tygodniu na długiej przerwie odbywać się będą różnego rodzaju konkurencje sportowe. Każda klasa będzie musiała wytypować przedstawicieli, którzy będą brali udział i reprezentowali klasę. Za każdą konkurencję będą przyznawane punkty. Zwycięży ta klasa, która po wszystkich konkurencjach zgromadzi najwięcej punktów.Uczniowe rywalizować będą w dwóch kategoriach klasy 4-6 i 7-8.
Pierwszą konkurencją będzie,"Lina challange". Każda klasa musi wytypować 4 reprezentantów, którzy potrafią najlepiej skakać przez linę. Pierwsza konkurencja odbędzie się 22.10 czwartek (klasy 4-6), 23.10 piątek (klasy 7-8) na pierwszej i drugiej długiej przerwie. Zachęcamy do ćwiczeń podczas przerw, z chęcią udostępnimy liny. Dla zwycięzców klasyfikacji końcowej atrakcyjne nagrody!!!
SZKOLNY KONKURS GRAFICZNY NA PROJEKT LOGO SZKOŁY
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Drezdenku ogłasza konkurs graficzny na projekt „LOGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W DREZDENKU”. Termin składania prac w postaci elektronicznej do 9 listopada 2020r. na adres e-mail szkoły: sekretariat@sp3drezdenko.pl.
Wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego
W poniedziałek 12 października 2020 r. odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Głos na cztery kandydatki do funkcji przewodniczącego Szkoły Podstawowej nr 3 oddało 214 uczniów z klas 4-8. Wybory wygrała Cholewińska Pamela z klasy 7b, gratulujemy zwyciężczyni i życzymy owocnej pracy podczas wykonywania tej ważnej funkcji.
#Wspieraj Seniora
W ramach akcji #WspierajSeniora każdy może nieść pomoc osobom starszym i samotnym. To bardzo proste i nie wymaga heroicznych czynów. Czasem wystarczy zrobić komuś zakupy czy odebrać przesyłkę na poczcie, żeby uchronić go przed ciężką chorobą!
Chcesz pomóc osobom ze swojego najbliższego otoczenia, ale jednocześnie wolisz unikać bezpośredniego kontaktu z nimi? Mamy na to sposób.
Oto jak możesz to zrobić czterech prostych krokach:
- pobierz plakat #WspierajSeniora
- podaj namiary na siebie – imię i numer telefonu
- wydrukuj go i…
- powieś na swoich drzwiach, na klatce lub na najbliższym słupie ogłoszeniowym.
Czekaj na telefon!
Bezpieczne Domy – Przyjazne Miasta
Uczniowie klasy 2a od września biorą udział w projekcie “Bezpieczne Domy – Przyjazne Miasta“. Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej. Jest to propozycja zajęć, która ma na celu uwypuklenie problemów współczesnego świata, np. problem biedy, życie w slumsach, które stoją przed miastami dotkniętymi katastrofą naturalną. Uczniowie na zajęciach mogą działać, tworzyć i poznawać ważne zagadnienia wszystkimi zmysłami.
Małgorzata Kąkol
UWAGA!!! KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS I-VI SP
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza uczniów klas I-VI SP do udziału w konkursie plastycznym pt. "Zdrowe, smaczne, kolorowe – kupuję produkty krajowe”.
Celem konkursu jest budowanie świadomości zakupowej wśród dzieci, a także kształtowanie patriotyzmu konsumenckiego od najmłodszych lat.
Konkurs przeprowadzany jest w dwóch kategoriach wiekowych:
• klasy I-III
• klasy IV-VI
Zgodnie z regulaminem konkursu pt. ”Zdrowe, smaczne, kolorowe – kupuje produkty krajowe” w pracach plastycznych uczniów klas IV-VI obowiązkiem jest wykorzystanie w swojej pracy oznaczenia PRODUKT POLSKI.
Formularze zgłoszeniowe i prace konkursowe, należy przekazać do Organizatora w formie elektronicznej (zdjęcie lub skan/plik w formacie JPG, TIFF, PDF itp.) drogą mailową w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 listopada 2020 r. na adres: gorzow@kowr.gov.pl
w tytule wpisując: KONKURS PLASTYCZNY - „Zdrowe, smaczne, kolorowe – kupuję produkty krajowe”.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie