• Michał Graś laureatem w Konkursie Województwa Lubuskiego "PROGRAMOWAĆ KAŻDY MOŻE"

• 27 marca 2024 roku na Wydziale Technicznym Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim odbył się VIII finał konkursu informatycznego uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa lubuskiego. Michał Graś, uczeń klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 3 im Henryka Sienkiewicza w Drezdenku uzyskał tytuł laureata  III miejsca w VIII edycji konkursu „Programować każdy może”.

Tegoroczny konkurs przeprowadzony był stacjonarnie w dwóch etapach. W etapie pierwszym uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test z pytaniami otwartymi i zamkniętymi z zakresu algorytmiki i programowania. Natomiast drugi etap VIII edycji konkursu „Programować każdy może” polegał na rozwiązaniu zadań praktycznych z zakresu jednego z języków programowania C++ lub Pythonie.

Konkurs zorganizowany został przez Wydział Techniczny Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim. Celem konkursu było rozwijanie i kształtowanie myślenia algorytmicznego, weryfikacja własnych umiejętności programistycznych w języku C++ lub Pythonie, rozwijanie kreatywności i umiejętności logicznego myślenia, zdobywania i poszerzania wiedzy z zakresu programowania. Ideą konkursu było zwiększenie świadomości znaczenia informatyki w życiu zawodowym i społecznym wśród młodzieży ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych województwa lubuskiego. Programowanie jest dzisiaj istotnym elementem, które uczy myślenia algorytmicznego i umożliwia rozwiązywać różnego rodzaju problemy, dzięki którym rozwijamy i podnosimy swoje kompetencje.

Gratulujemy Michałowi tytułu finalisty, laureata  III miejsca w VIII edycji konkursu województwa lubuskiego „Programować każdy może”, wytrwałości w rozwijaniu pasji programistycznych. Niech osiągnięty wynik będzie dla niego powodem do dumy, ale również niech przypomina o nieustannej nauce w tym kierunku, rozwijaniu swej pasji i wytrwałość w dążeniu do osiągnięcia wyższych wyników.

• Michał Graś jest finalistą zawodów I stopnia XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej Juniorów

• Michał Graś, uczeń klasy siódmej Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Drezdenku programuje strony internetowe w języku html. W tym roku szkolnym, w ramach kółka informatycznego, swoją przygodę programistyczną rozpoczął w języku C++. W XVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Informatycznej Juniorów Michał został finalistą zawodów I stopnia, znalazł się w grupie najlepszych uczniów w województwie. Choć w zawodach II stopnia nie osiągnął tak wysokiego wyniku, by zostać finalistą, to jego początki programistyczne są znakomite i godne podziwu. Michał jest uczniem wyjątkowo skromnym, pracowitym, grzecznym, kulturalnym i bardzo zdolnym, a wynik który osiągnął podczas  półfinału zawodów II stopnia w Poznaniu, jest bardzo wysoki.

26 października 2023 roku czworo uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im Henryka Sienkiewicza w Drezdenku: Michał Graś, Mateusz Mądrawski, Wiktor Banaszek i Nikodem Sikora wystartowało w XVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Informatycznej Juniorów organizowanej przez Fundację Rozwoju Informatyki na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Zawody I stopnia XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej Juniorów polegały na rozwiązywaniu sześciu zadań poprzez specjalny System Informatyczny Olimpiady (SIO2) i podzielone były na dwie tury: turę testową i programistyczną. Tura testowa odbyła się od 26 października i polegała na rozwiązywaniu zadań programistycznych w czasie 90 minut. Kolejna, część programistyczna, trwała od 25 września do 8 stycznia 2024 roku i polegała na rozwiązywaniu sześciu zadań. Uczniowie rozwiązywali zadania programistyczne i przedstawiali rozwiązanie w postaci kodu źródłowego w języku programowania C++ lub Pythonie.

W wyniku klasyfikacji zawodów I stopnia XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej Juniorów  do zawodów II stopnia zakwalifikowało się 315 uczniów, którzy zdobyli co najmniej 400 pkt. Michał Graś znalazł się w tej grupie uczniów, którzy zakwalifikowali się do półfinału. Zawody II stopnia odbyły się 2 marca 2024 roku w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu.

Mimo, iż Michałowi nie udało się zakwalifikować do finału, to jego sukces jest bardzo duży, gdyż jest to uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Drezdenku, i jest to dla niego początek przygody z programowaniem. Wynik Michała jest niebywałym sukcesem, co świadczy o jego dużej wiedzy i umiejętnościach, znacznie wykraczających poza podstawę programową z informatyki oraz wysokiej kulturze matematycznej.

Gratulujemy Michałowi kolejnego sukcesu i życzymy, aby rozwijał swą pasję programistyczną w kolejnych etapach edukacji, gdyż przed nim kolejne konkursy.

• Co po 8 klasie? - z wizytą w Gorzowie na Targach Edukacyjnych

• Uczniowie kl.8 w dniu 19 marca r. mieli okazję wspomóc się w wyborze ścieżki dalszej edukacji - uczestniczyli w Gorzowskich Targach Edukacyjnych Szkoły i Pracodawcy. Po targach był czas na edukacyjny seans filmowy w kinie Helios oraz prelekcję na temat uczuć i relacji.

• Niezwykłe lekcje w 4a

• Czasami oprócz zwykłych przedmiotów szkolnych mamy też zajęcia niezwykłe - dziś były to lekcje kleksografii i przędzenia liter. Uczniowie klasy 4a wcielili się w uczniów Akademii pana Ambrożego Kleksa, a efekty ich pracy prezentujemy poniżej.

• Rekrutacja do oddziału 0

• W dniu 18 marca 2024 r. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie rekrutacyjne do oddziału 0 w gab.18. Zapraszamy rodziców dzieci z rocznika 2018 z obwodu szkoły.

Szczegóły w zakładce REKRUTACJA.