• PROMOCJA KSIĄŻKI P. ALINY MICHALAK  ,,KOT SZEKSPIR W ŚWIECIE KSIĄŻEK”
          • PROMOCJA KSIĄŻKI P. ALINY MICHALAK ,,KOT SZEKSPIR W ŚWIECIE KSIĄŻEK”

• Po raz kolejny miałam zaszczyt gościć w bibliotece szkolnej lokalną autorkę książek dla dzieci p. A. Michalak.

Na spotkaniu z kl. 1 tym razem p. Alina promowała już kolejną swoją książkę pt. ,,Kot Szekspir w świecie książek”. Autorka przedstawiła historię bohatera książki, który jest mieszkańcem Biblioteki Publicznej w Drezdenku. Wspierała się wspaniałymi ilustracjami wykonanymi  przez artystkę, a zarazem absolwentkę naszej szkoły, p. Sylwię Czupryńską – Peszel.

To była też doskonała lekcja o Kosmosie. Dzieci przeniosły się na Planetę Tańca i Zabawy.
            Nie zabrakło zagadek i ciekawostek o Kosmosie, a nawet był aerobik kosmiczny. Wszystkiemu towarzyszył magiczny nastrój Wszechświata.

A. Piątek

• XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

• Kto tabliczkę mnożenia zna, ten szczęście ma! To jedno z haseł przyświecające wydarzeniu, które organizowane jest w XIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia, do którego zarejestrowaliśmy się i w którym 17 listopada wzięliśmy udział. Pięknie dziękujemy za przygotowania, wspólne gry, treningi. Była MOC i fantastyczna aktywność. Gratulujemy wszystkim, którzy podjęli się przystąpić do egzaminu i tym, którzy pomyślnie go zdali.

• Wywiadówka

• W czwartek 23 listopada 2023 r. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami w następujących gabinetach:

ODDZIAŁ 0 – WYCH. U.PAHL gab. 16

KL. 1 A WYCH. M.KĄKOL GAB. 17

KL. 2A – WYCH. B.PERZANOWSKA GAB. 14

KL. 3A – WYCH. JU.MATKOWSKA GAB. 15

KL. 4A – WYCH. K.STEBLECKA GAB. 33

KL. 4B – WYCH. K.SWARYCZEWSKA GAB. 27

KL. 5A – WYCH. K.SIUDA GAB. 26

KL. 5B – WYCH. J.KOZŁOWSKA GAB. 28

KL. 6A – WYCH. A.KOSTUŚ GAB. 32

KL. 6B – WYCH. D.WILENTO GAB. 25

KL. 7A – WYCH. K.SOBCZAK GAB. 23

KL. 7B – WYCH. A.GRAŚ GAB. 24

KL. 8A – WYCH A.MAŁECKA - CZAPLA GAB. 30

• Telefony zaufania i infolinie wsparcia dzieci i młodzieży oraz dorosłych, którzy potrzebują pomocy

• Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.

• POCZYTAJKI JAK Z BAJKI

• Do naszej biblioteki szkolnej zawitały panie z Biblioteki Miejskiej w Drezdenku z projektem ,,Poczytajki jak z bajki”.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klasy 1 i grupa sześciolatków. Bajki czytały panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Drezdenku oraz uczennice z LO w Drezdenku. Czytane poczytajki, czyli klasyczne bajki, przyciągnęły uwagę, bawiły i sprawiły wiele radości najmłodszym słuchaczom.

• Uwaga! Konkurs dla przedszkolaków i uczniów kl. I-III SP

• Zapraszamy do udziałku w konkursie na kartkę bożonarodzeniową. Skierowany jest on do dzieci z przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych. Organizatorem jest Lubuski Urząd Wojewódzki.Kartka powinna być wykonana ręcznie, dowolną techniką – farbami, kredkami, ołówkiem, wycinanką, itp.Oceniana będzie pomysłowość, oryginalność, elementy bożonarodzeniowe uwzględniające polską tradycję i wrażliwość, estetykę i poziom artystyczny wykonanej pracy.Szczegóły w regulaminie, który dostępny jest na stronie: https://ko-gorzow.edu.pl/konkurs-na-kartke-bozonarodzeniowa/

• 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

• Narodowe Święto Niepodległości co roku obchodzimy w dniu 11 listopada, dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę, gdy po 123 latach zaborów nasz kraj znów powrócił na mapę Europy i świata. W tym czasie każdy Polak powinien w głębi serca podziękować przodkom, którzy wywalczyli dla nas wolność i niepodległość, cytując bowiem słowa J. Piłsudskiego: "Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium."

• Turniej szachowy

• W dniu 8.11.2023 w Strzelcach Kraj. w ramach Igrzysk Szkolnych Dzieci i Młodzieży odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Szachach. Naszą szkołę reprezentowali: w kategorii klas młodszych - Mateusz Mądrawski, Mikołaj Kałuziak i Wiktor Banaszek oraz Nadia Nowaczyk, Michał Graś, Nikodem Sikora oraz Paweł Jurdeczka w kategorii klas starszych. W obu kategoriach SP3 zajęła 4 miejsce. Najwięcej punktów dla naszej drużyny uzyskali: Mateusz Mądrawski - 3,5 pkt.(3 wygrane i remis), Mikołaj Kałuziak -2 pkt.,Wiktor Banaszek -1 pkt., Nadia Nowaczyk - 1 pkt., Nikodem Sikora - 1 pkt. oraz Michał Graś - 1 pkt. W ekipie młodszych zabrakło do kompletu dziewczyny, ponieważ drużyna składała się z 3 chłopców + 1 dziewczynka, mimo to pokonali oni SP Gościmiec i SP Górki Noteckie. Zawody w obu kategoriach wygrała szkoła ze Strzelec. Zważając na to, że większość naszych uczniów debiutowała na zawodach, wynik uznajemy za pozytywny. Gratulacje!

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to wyjątkowe święto na cześć naszych ulubionych bajek z dzieciństwa. Z tej okazji w klasie pierwszej dzieci opowiadały o swoich ulubionych bajkach i baśniach, wykonały prace plastyczne. Odbyło się również wspólne czytanie baśni H.Ch. Andersena.

• Gratulacje dla Martynki Pietrzkiewicz!

• Gratulacje dla Martynki Pietrzkiewicz z kl. 4a, która zdobyła wyróżnienie w Międzynarodowym Turnieju Akrobatyki, który miał miejsce w Opolu. Brawo!!!

(film i zdjęcie autorstwa p. Małgorzaty Pietrzkiewicz)

Występ Martyny