• WYCIECZKA DO POZNANIA

• W poniedziałkowy poranek, 18 grudnia wyruszyliśmy na wycieczkę do Poznania. Obejrzeliśmy multimedialną wystawę van Gogha oraz odwiedziliśmy świateczny jarmark. Fotorelacja poniżej.

• BohaterON - włącz historię!

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programie "BohaterON – włącz historię!" - ogólnopolskiej kampanii mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Zapoznali się z historią powstania, poznali niektórych jego bohaterów. Wykonali kartki dla Powstańców, które były wyrazem podziękowania za ich walkę i poświęcenie, byśmy dziś mogli żyć w wolnym kraju. Umieścili też wpis na stronie "Dumni z Powstańców" - wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim.

• WYNIKI KONKURSU „MÓJ LAS”

• Przedstawiamy wyniki konkursu dla młodych przyrodników "Mój las". Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy wzięli w nim udział, a zwłaszcza tym, którzy zostali zwycięzcami w danych kategoriach i zdobyli wyróżnienia. Zapraszamy te osoby wraz z opiekunami na godz. 16.00 w dniu 6.12.br. do arboretum Nadleśnictwa Smolarz w Kleśnie, gdzie odbędzie się uroczystość wręczenia nagród.

Komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia następującym osobom:

w kategorii 1A (przedszkola, 3-4-latki; praca plastyczna „Dary lasu”):

I miejsce – Olimpia Ślusarz,

II miejsce – Ksawery Della-Valle,

III miejsce – Tadeusz Maćkowiak,

Wyróżnienia – Witold Suchowera, Nikodem Piernik;

w kategorii 1B (przedszkola i „zerówki” przy szkołach podstawowych, 5-6latki; praca plastyczna „Drzewa naszych lasów”):

I miejsce – Dorota Buśko,

II miejsce – Maja Pierzakowska,

III miejsce – Anna Suchodolska,

Wyróżnienia – Ignacy Pawlak, Szymon Kędzierski, Marcelina Peszko, Bruno Głogowiec, Wiktoria Sotnik;

w kategorii 2 (szkoły podstawowe, klasy I-III; praca plastyczna „Chroń las przed pożarem”):

I miejsce – Franciszek Weinold,

II miejsce – Joanna Frączkowska,

III miejsce – Hanna Matysiak,

Wyróżnienia – Antonina Borensztein, Agata Deutschmann, Maja Filipek, Filip Della-Valle;

w kategorii 3 (szkoły podstawowe, klasy IV-VI; praca plastyczna „Drewno – surowiec, którego potrzebujemy”):

I miejsce – Maria Buśko,

II miejsce – Kamila Ruszczak,

III miejsce – Kornelia Depa,

Wyróżnienia – Patryk Migas, Kornelia Wleklak, Nadia Biniaś;

w kategorii 4A (szkoły podstawowe, klasy VII-VIII; fotografia „Jesień w lesie”):

I miejsce – Joanna Czupryńska,

II miejsce – Wiktoria Kniaziewicz,

III miejsce – Karol Bartkowiak,

Wyróżnienie – Martyna Kulak;

w kategorii 4B (szkoły podstawowe, klasy VII-VIII; plakat „Kierowco, nie śmieć!”):

I miejsce – Anna Kalina,

II miejsce – Lena Mąkosz,

III miejsce – nie przyznano;

w kategorii 5 (szkoły ponadpodstawowe; fotografia „Małe jest piękne – przyroda w ujęciu makro”):

I miejsce – Maja de Jong,

II miejsce – Dawid Kubacki,

III miejsce – nie przyznano.

• ANDRZEJKI W BIBLIOTECE

• W bibliotece odbyły się Andrzejki – spotkanie pełne czarów i dobrej zabawy.

Zgodnie z tradycją, właśnie w wigilię imienin Andrzeja, przeprowadza się liczne zabawy mające na celu odkrycie kart przyszłości. Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania z tradycyjnym obrzędem wróżb, znanym w Polsce już w okresie Odrodzenia. Uczestnicy bawili się symboliką liter, przekłuwali serce z imionami „przyszłych mężów i żon”, a wybierając kartki z cyframi, wróżyli sobie najbliższą przyszłość. Nie obyło się również bez wróżby układania butów. Dzieci z niecierpliwością czekały na swoją kolej, aby móc wziąć udział w przygotowanych zadaniach. Wróżki z klasy kl. 4 spisały się na medal służąc swoją pomocą..

Spotkanie andrzejkowe upłynęło w cudownej atmosferze. Uczestnicy świetnie się bawili. Oczywiście wszyscy wiedzieli, że wróżby należy traktować z przymrużeniem oka. Według staropolskiego przysłowia „Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja”.

Taki dzień zdarza się tylko raz w roku. Wszystkim dziękuję za miłą zabawę.