• WYBORY W SZKOLE

• W dzisiejszych wyborach do Samorządu Szkolnego zwyciężyła Wiktoria Kniaziewicz, natomiast przedstawicielami naszej szkoły w Młodzieżowej Radzie Miasta zostali Lena Lesiak i Kamil Bak. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

PS Zwycięzcy wyborów w oryginalnych strojach prezentują swoją radość na pierwszym zdjęciu.

• XVIII OLIMPIADA INFORMATYCZNA JUNIORÓW

• W dnia 25.09.2023 rozpoczęła się rejestracja do XVIII Olimpiady Informatycznej Juniorów 2023/2024. dla wszystkich uczniów zainteresowanych programowaniem, nawet zupełnie początkujących.

Terminarz XVIII Olimpiady Informatycznej Juniorów:

• Zawody I stopnia: 25 września 2023 - 8 stycznia 2024.

Test wiedzy informatycznej odbędzie się w 26 października 2023 roku (czwartek) w szkole ucznia pod nadzorem nauczyciela.

• Zawody II stopnia: 2 marca 2024.
            • Zawody III stopnia: 26-28 kwietnia 2024.

Zawodnikom, którzy po raz pierwszy wezmą udział w Olimpiadzie, polecamy zeszłoroczny dział Jak wystartować w OIJ?.

Wszystkie osoby chętne proszone są o wiadomość na dzienniku elektronicznym Librus.

• Ostatnie pożegnanie

• ,,JEZUS NIE WZYWA TYCH, KTÓRZY SĄ TEGO GODNI, ALE TYCH, KTÓRYCH SAM CHCE.’’

Św. Tereska od Dzieciątka Jezus

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej Drogiej Koleżanki EWY PIETRUSZAK.

Była wspaniałym pedagogiem, wychowawcą wielu pokoleń młodzieży, nauczycielem historii, nauczycielem z pasją. Była filarem naszej szkoły, przepracowała w niej 40 lat, kształtując u uczniów szacunek do drugiego człowieka, ucząc postaw obywatelskich i patriotycznych własną postawą.

W szkole pozostawiła swoje serce. Wśród Grona Pedagogicznego była ostoją spokoju, wysokiej klasy nauczycielem, mistrzem w zawodzie.

Ewo w naszej pamięci pozostaniesz na zawsze.

Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia.

Dyrekcja oraz Pracownicy

Szkoły Podstawowej nr 3

im. Henryka Sienkiewicza

w Drezdenku

• „Pogromcy języków”

• 16 października 2023 roku dwoje nauczycieli informatyki ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Drezdenka uczestniczyło w szkoleniu zorganizowanym przez Fundację Orange. Celem szkolenia było przygotowanie ich do prowadzenia zajęć w ramach projektu #SuperKoder-ów, ścieżki pt. „Pogromcy języków”. #SuperKodrami będą w tym roku szkolnym uczniowie klas siódmych, którzy na lekcjach informatyki zaprojektują interaktywne widowisko osnute na bazie powieści pt. „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. Celem ścieżki będzie przeprowadzić Dorotkę przez krainę Oz z wykorzystaniem robotów mBot-ów, poznania słownictwa, utworzenia mapy, po której będzie poruszał się robot.

• Konkurs "PRZEPIS NA ZDROWY FAST-FOOD"

• Zachęcamy uczniów kl. V-VIII do udziału w konkursie „Przepis na Zdrowy fast- food”. Zadaniem uczestników konkursu jest opracowanie przepisu zdrowej wersji fast-foodu, a następnie przygotowanie potrawy i jej sfotografowanie, w celu promowania prawidłowego odżywiania i uświadamiania, że zdrowe posiłki również są smaczne. Ponadto konkurs ma stanowić zachętę do twórczych działań kulinarnych i radości z ich przyrządzania.

• Spotkanie z rodzicami

• W dniu 14 września 2023 r. o godz. 16.00 odbędą się spotkania z rodzicami:

godz. 16.00 spotkanie ogólne na dolnym holu

godz. 16.15 spotkanie z wychowawcami w następujących gabinetach

ODDZIAŁ 0 – WYCH. U.PAHL gab. 16

1 A WYCH. M.KĄKOL GAB. 17

2A – WYCH. B.PERZANOWSKA GAB. 14.

3A – WYCH. JU.MATKOWSKA GAB. 15

4A – WYCH. K.STEBLECKA GAB. 33

4B – WYCH. K.SWARYCZEWSKA GAB. 27

5A – WYCH. K.SIUDA GAB. 26

5B – WYCH. J.KOZŁOWSKA GAB. 28

6A – WYCH. A.KOSTUŚ GAB. 30

6B – WYCH. D.WILENTO GAB. 25

7A – WYCH. K.SOBCZAK GAB. 23

7B – WYCH. A.GRAŚ GAB. 24

8A – WYCH A.MAŁECKA - CZAPLA GAB. 32

Godz.16.45 - spotkanie Rady Rodziców z dyrekcją szkoły w świetlicy.