• Konkurs plastyczno - fotograficzny MÓJ LAS

          • Zachęcamy uczniów do udziału w konkursie plastyczno-fotograficznym „MÓJ LAS” – KONKURS DLA MŁODYCH PRZYRODNIKÓW. Prace w podanym formacie proszę dostarczyć swoim wychowawcom - młodsze grupy wiekowe lub p. Alicji Graś - uczniowie kl. 4-8, w nieprzekraczalnym terminie do 23.11.2023 r. Po odpowiednie formularze - załączniki do prac, można się zgłaszać do swoich wychowawców lub p. A. Graś.

            Regulamin

            I. Postanowienia ogólne

            1. Niniejszy Regulamin określa zasady uczestnictwa w Konkursie plastycznym i fotograficznym „Mój Las”.
            2. Organizatorem Konkursu jest Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Smolarz, dalej jako Organizator; we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Drezdenku oraz Szkołą Podstawową nr 1 im. Janusza Korczaka w Drezdenku,

            Szczegóły Konkursu dostępne są na stronach internetowych:

            www.smolarz.szczecin.lasy.gov.pl; https://sp3drezdenko.edupage.org/; https://sp1drezdenko.edupage.org/.

            1. Celem Konkursu jest:
              • kształtowanie wśród społeczeństwa świadomości znaczenia lasów dla człowieka i środowiska;
              • propagowanie wśród dzieci i młodzieży zasad racjonalnej gospodarki leśnej;
              • kształtowanie wśród dzieci i młodzieży świadomości zagrożeń występujących w lesie;
              • uwrażliwienie dzieci i młodzieży na piękno otaczającej nas przyrody;
              • rozwijanie umiejętności fotograficznych i plastycznych oraz ich prezentacja;
              • rozwijanie wrażliwości artystycznej;
              • kształtowanie świadomości ekologicznej uczniów.

             

            1. Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z miejscowości leżących w zasięgu administracyjnym Nadleśnictwa Smolarz oraz z terenu miast Drezdenka i Dobiegniewa.
            2. Tematyka Konkursu dotyczy znaczenia lasów dla człowieka i środowiska oraz zwiększania świadomości dzieci i młodzieży na temat zagrożeń występujących w lasach.
            3. Konkurs trwa od 25.10.2023 r. do 30.11.2023 r.
            4. Udział w Konkursie jest bezpłatny.

            II. Prace konkursowe

                    1.   Przedmiot Konkursu podzielony został na 7 kategorii:

            Kategoria 1A. – PRZEDSZKOLA-GRUPY TRZYLATKÓW ORAZ CZTEROLATKÓW – PRACA PLASTYCZNA

            1A.1. Przedmiotem Konkursu w kategorii 1A. PRZEDSZKOLA-GRUPY TRZYLATKÓW ORAZ CZTEROLATKÓW – PRACA PLASTYCZNA, jest praca plastyczna na temat „Dary lasu”.

            1A.2. Praca plastyczna może być wykonana dowolną techniką, z wyjątkiem form przestrzennych, w formacie A4 lub A3.

            1A.3. Praca plastyczna musi zostać opisana w następujący sposób: nr kategorii konkursowej, imię i nazwisko, wiek autora pracy, nazwa przedszkola, imię i nazwisko opiekuna + tel. kontaktowy (na odwrocie pracy, w postaci dołączonej karty, przytwierdzonej na stałe do pracy).

            1A.4. Autor pracy wyraża zgodę na wykorzystanie prac do celów marketingowych przez Organizatora, na dyplomach, a w szczególności na stronie internetowej www.smolarz.szczecin.lasy.gov.pl

            Kategoria 1B. – PRZEDSZKOLA-GRUPY PIĘCIOLATKÓW I SZEŚCIOLATKÓW ORAZ ODDZIAŁY ZERÓWKOWE PRZY SZKOŁACH PODSTAWOWYCH – PRACA PLASTYCZNA

            1B.1. Przedmiotem Konkursu w kategorii 1B. PRZEDSZKOLA-GRUPY PIĘCIOLATKÓW I SZEŚCIOLATKÓW ORAZ ODDZIAŁY ZERÓWKOWE PRZY SZKOŁACH PODSTAWOWYCH – PRACA PLASTYCZNA, jest praca plastyczna na temat „Drzewa naszych lasów”.

            1B.2. Praca plastyczna może być wykonana dowolną techniką, z wyjątkiem form przestrzennych, w formacie A4 lub A3.

            1B.3. Praca plastyczna musi zostać opisana w następujący sposób: nr kategorii konkursowej, imię i nazwisko, wiek autora pracy, nazwa przedszkola lub szkoły, imię i nazwisko opiekuna + tel. kontaktowy (na odwrocie pracy, w postaci dołączonej karty, przytwierdzonej na stałe do pracy).

            1B.4. Autor pracy wyraża zgodę na wykorzystanie prac do celów marketingowych przez Organizatora, na dyplomach, a w szczególności na stronie internetowej www.smolarz.szczecin.lasy.gov.pl

            Kategoria 2. – SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY I-III – PRACA PLASTYCZNA

            2.1. Przedmiotem Konkursu w kategorii 2. SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY I-III – PRACA PLASTYCZNA jest praca plastyczna na temat „Chroń las przed pożarem”.

            2.2. Praca plastyczna może być wykonana dowolną techniką plastyczną, z wyłączeniem form przestrzennych, w formacie A3.

            2.3. Praca plastyczna musi zostać opisana w następujący sposób: nr kategorii konkursowej, imię i nazwisko, wiek autora pracy, nazwa szkoły, imię i nazwisko opiekuna + tel. kontaktowy (na odwrocie pracy, w postaci dołączonej karty, przytwierdzonej na stałe do pracy).

            2.4. Autor pracy wyraża zgodę na wykorzystanie prac do celów marketingowych przez Organizatora, na dyplomach, tablicach, a w szczególności na stronie internetowej www.smolarz.szczecin.lasy.gov.pl

            Kategoria 3. – SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY IV-VI – PRACA PLASTYCZNA

            3.1. Przedmiotem Konkursu w kategorii 3. SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY IV-VI – PRACA PLASTYCZNA jest praca plastyczna na temat „Drewno – surowiec, którego potrzebujemy”.

            3.2. Praca plastyczna może być wykonana dowolną techniką plastyczną, z wyłączeniem form przestrzennych, w formacie A3.

            3.3. Praca plastyczna musi zostać opisana w następujący sposób: nr kategorii konkursowej, imię i nazwisko, wiek autora pracy, nazwa szkoły, imię i nazwisko opiekuna + tel. kontaktowy (na odwrocie pracy w postaci dołączonej karty, przytwierdzonej na stałe do pracy).

            3.4. Autor pracy wyraża zgodę na wykorzystanie prac do celów marketingowych przez Organizatora, na dyplomach, tablicach, a w szczególności na stronie internetowej www.smolarz.szczecin.lasy.gov.pl

            Kategoria 4A. – SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY VII-VIII - FOTOGRAFIA

            4A.1. Przedmiotem Konkursu w kategorii 4A. SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY VII-VIII - FOTOGRAFIA jest praca fotograficzna pt. „Jesień w lesie”.

            4A.2. Uczestnik Konkursu może dostarczyć na Konkurs maksymalnie 3 samodzielnie wykonane fotografie, o rozdzielczości co najmniej 300 dpi, wywołane w formacie nie mniejszym niż 20×30 cm.

            4A.3. Fotografie, na których będą znajdować się jakiekolwiek oznaczenia, cyfry (np. daty) będą dyskwalifikowane.

            4A.4. Praca fotograficzna musi zostać opisana w następujący sposób: nr kategorii konkursowej, imię i nazwisko, wiek autora pracy, nazwa szkoły, imię i nazwisko opiekuna + tel. kontaktowy (na odwrocie pracy w postaci dołączonej karty, przytwierdzonej na stałe do pracy).

            4A.5. Autor pracy wyraża zgodę na wykorzystanie prac do celów marketingowych przez Organizatora, na dyplomach, a w szczególności na stronie internetowej www.smolarz.szczecin.lasy.gov.pl

            Kategoria 4B. – SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY VII-VIII – PRACA PLASTYCZNA

            4B.1. Przedmiotem Konkursu w kategorii 4B. SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY VII-VIII - jest plakat adresowany do kierowców pod hasłem „Kierowco, nie śmieć!”.

            4B.2. Praca plastyczna może być wykonana dowolną techniką plastyczną, z wyłączeniem form przestrzennych, w formacie A3.

            4B.3. Praca plastyczna musi zostać opisana w następujący sposób: nr kategorii konkursowej, imię i nazwisko, wiek autora pracy, nazwa szkoły, imię i nazwisko opiekuna + tel. kontaktowy (na odwrocie pracy w postaci dołączonej karty, przytwierdzonej na stałe do pracy).

            4B.4. Autor pracy wyraża zgodę na wykorzystanie prac do celów marketingowych przez Organizatora, na dyplomach, tablicach, a w szczególności na stronie internetowej www.smolarz.szczecin.lasy.gov.pl

            Kategoria 5. – SZKOŁY PONADPODSTAWOWE – FOTOGRAFIA

            5.1. Przedmiotem Konkursu w kategorii 5. SZKOŁY PONADPODSTAWOWE - jest praca fotograficzna na temat „Małe jest piękne – przyroda w ujęciu makro”.

            5.2. Uczestnik Konkursu może dostarczyć na Konkurs maksymalnie 3 samodzielnie wykonane fotografie, o rozdzielczości co najmniej 300 dpi, wywołane w formacie nie mniejszym niż 20×30 cm.

            5.3. Fotografie, na których będą znajdować się jakiekolwiek oznaczenia, cyfry (np. daty) będą dyskwalifikowane.

            5.4. Praca fotograficzna musi zostać opisana w następujący sposób: nr kategorii konkursowej, imię i nazwisko, wiek autora pracy, nazwa szkoły, imię i nazwisko opiekuna + tel. kontaktowy (na odwrocie pracy w postaci dołączonej karty, przytwierdzonej na stałe do pracy).

            5.5. Autor pracy wyraża zgodę na wykorzystanie prac do celów marketingowych przez Organizatora, na dyplomach, a w szczególności na stronie internetowej www.smolarz.szczecin.lasy.gov.pl

             

            1. Prace konkursowe muszą być wykonane samodzielnie.
            2. Na konkurs przyjmowane są wyłącznie prace indywidualne.
            3. Udziału w konkursie nie mogą brać osoby spokrewnione z członkami komisji konkursowej.
            4. Prace konkursowe należy dostarczyć do Nadleśnictwa Smolarz (Klesno 3, 66-530 Drezdenko) w nieprzekraczalnym terminie do 30.11.2023 r. wraz ze zbiorczą listą uczestników, zawierającą nazwę przedszkola lub szkoły, imiona i nazwiska uczestników oraz numery kategorii konkursowych.

            III. Rozstrzygnięcie konkursu i nagrody

            1. Rozstrzygnięcia Konkursu dokona komisja konkursowa powołana przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Smolarz.
            2. Kryteria oceny prac konkursowych:
              1. Pomysł na przedstawienie tematu Konkursu (w tym oryginalność),
              2. Jakość i staranność wykonania pracy,
              3. Zgodność przedstawionych treści z hasłem Konkursu.
            3. Wyniki Konkursu        zostaną            opublikowane             na        stronie   internetowej www.smolarz.szczecin.lasy.gov.pl do dnia 04.12.2023 r.
            4. Autorzy wszystkich prac otrzymają dyplomy. Dyplomy rozesłane zostaną do szkół, z których napłyną prace konkursowe.
            5. W każdej z kategorii konkursu przyznane zostaną cenne nagrody rzeczowe za I, II i III miejsce.
            6. Organizator zastrzega sobie prawo do przyznania wyróżnień oraz nagród dodatkowych.
            7. Zwycięzcy konkursu zostaną powiadomieni przez Organizatora o wygranej i otrzymają nagrody podczas oficjalnego podsumowania konkursu na terenie Nadleśnictwa Smolarz.

            IV. Ustalenia dodatkowe

            1. Do prac konkursowych należy załączyć zgodę rodziców osoby niepełnoletniej na jej udział w konkursie (załącznik nr 1 do Regulaminu).
            2. Zgłoszenie dziecka do udziału w konkursie stanowi zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych (z wyłączeniem wizerunku - zgoda na przetwarzanie wizerunku stanowi załącznik nr 2 do Regulaminu).
            3. Dane osobowe uczestników konkursu będą chronione zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO.
            4. Dane osobowe uczniów nagrodzonych i wyróżnionych w Konkursie (imię i nazwisko, nazwa przedszkola lub szkoły) zostaną opublikowane na stronie internetowej Organizatora.
            5. W sprawie roszczeń wnoszonych przez osoby trzecie odpowiedzialność ponosi autor pracy.
            6. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na nieodpłatne publikowanie przez Organizatora Konkursu jego pracy jak również przenosi na Organizatora majątkowe prawe autorskie oraz prawa zależne.
            7. Prace zgłoszone do Konkursu przechodzą na własność Organizatora. Organizator nie zwraca przekazanych prac. Prace konkursowe mogą być wykorzystane we wszelkich publikacjach promocyjno-informacyjnych firmowanych przez Organizatora.
            8. Dane kontaktowe Organizatora:

             

            Nadleśnictwo Smolarz

            Klesno 3, 66-530 Drezdenko

            Tel. (95) 762 05 63

            e-mail: smolarz@szczecin.lasy.gov.pl http://www.smolarz.szczecin.lasy.gov.pl/ Osoba do kontaktu: Tomasz Jerczyński

             

            Dane kontaktowe jednostek współpracujących:

            Szkoła Podstawowa nr 3 im. H. Sienkiewicza w Drezdenku ul. Portowa 1, 66-530 Drezdenko

            Tel. (95) 762 09 52

            e-mail: sp3drezdenko@wp.pl https://sp3drezdenko.edupage.org/

            Osoba do kontaktu: Alicja Graś

             

            Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Drezdenku ul. Szkolna 11, 66-530 Drezdenko

            Tel. (95) 762 03 60

            e-mail: sp1-drezdenko1@wp.pl https://sp1drezdenko.edupage.org/

            Osoba do kontaktu: Magdalena Weissberg-Wojas

            V. Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych uczestników konkursu „Mój Las”

            Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119, s. 1) – dalej RODO − informujemy, że:

            Administrator danych osobowych

            Administratorem Państwa danych osobowych jest Nadleśniczy Nadleśnictwa Smolarz z siedzibą:

            Klesno 3, 66-530 Drezdenko (dalej jako Administrator);

            Z Administratorem można się kontaktować:

            • pisemnie, na adres: Nadleśnictwo Smolarz, Klesno 3, 66-530 Drezdenko
            • za pomocą poczty elektronicznej, na adres: smolarz@szczecin.lasy.gov.pl

            Inspektor Danych Osobowych

            Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, panią Karolinę Kaczmarek, z którą w sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych można skontaktować się za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem rodo@szczecin.lasy.gov.pl lub telefonicznie wybierając numer +48 91 432 87 12.

            Zakres przetwarzanych danych osobowych

            Dane osobowe, przetwarzane przez Administratora w związku z konkursem, obejmują w szczególności imię i nazwisko oraz wizerunek.

            Cel w jakim przetwarzamy Państwa dane osobowe i podstawa prawna takiego przetwarzania Administrator przetwarza dane osobowe w celu:

            1. organizacji i przeprowadzenia konkursu „Mój Las” oraz realizacji związanych z nim praw i obowiązków;
            2. realizacji zadań edukacyjnych i promocyjnych.

            Podstawą prawną takiego przetwarzania jest

            1. zgoda wyrażona przez osobę której dane dotyczą (art. 6 ust. 1 lit. a RODO);
            2. zgoda rodzica lub opiekuna prawnego dziecka na przetwarzanie danych osobowych dziecka (art. 6 ust. 1 lit. a RODO w związku z art. 8 RODO);
            3. prawnie uzasadniony interes realizowany przez Administratora polegający na:
              • prowadzeniu działalności edukacyjnej i promocyjnej (art. 6 ust. 1 lit. f RODO);
              • dochodzeniu roszczeń i obrony przed ewentualnymi roszczeniami wynikającymi z praw i obowiązków Administratora (art. 6 ust. 1 lit. f RODO);
              • administracji wewnętrznej jednostki organizacyjnej Administratora, w tym utrzymania, statystyki i raportowania wewnętrznego (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

            W przypadkach, w których przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody (art. 6 ust. lit. a RODO) osobie, która udzieliła zgody przysługuje prawo do jej cofnięcia w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej cofnięciem; by cofnąć zgodę należy skontaktować się z Administratorem lub Inspektorem Ochrony Danych za pośrednictwem podanych wyżej danych kontaktowych.

            Odbiorcy danych

            Odbiorcami Państwa danych osobowych mogą być:

            1. podmioty, z którymi Administrator zawarł umowę powierzenia w zakresie obsługi prawnej, archiwizacji, ubezpieczenia, usług serwisowych i innych działań niezbędnych w celu realizacji zadań własnych;
            2. podmioty zaangażowane w organizację i finansowanie konkursu „Mój Las”;
            3. podmioty prowadzące działalność wydawniczą, poligraficzną, informacyjną, z którymi współpracuje Administrator lub zleca wykonanie materiałów promocyjnych i edukacyjnych.

            Okres przechowywania danych Dane osobowe są przechowywane:

            1. przez okres wynikający z przepisów ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach;
            2. przez okres konieczny dla zabezpieczenia dochodzenia ewentualnych roszczeń oraz spełnienia obowiązków wynikających z przepisów prawa w związku z organizacją konkursu;
            3. w przypadku cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych lub złożenia sprzeciwu – do momentu odpowiednio wycofania zgody lub złożenia sprzeciwu;
            4. w sytuacji, w której przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie przepisów prawa, przez okres wynikający z przepisów szczególnych.

            Prawa osób, których dane przetwarzamy Mają Państwo prawo do:

            1. dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
            2. sprostowania (poprawiania) swoich danych osobowych;
            3. ograniczenia przetwarzania danych osobowych;
            4. usunięcia danych osobowych;
            5. wniesienia skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).

            Wskazane uprawnienia mogą doznawać ograniczeń na podstawie przepisów prawa, np. ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. − Prawo prasowe.

            Informacja o wymogu/dobrowolności podania danych

            Podanie danych osobowych ma charakter dobrowolny, jednakże odmowa udzielenia niezbędnych informacji uniemożliwi uczestnictwo w konkursie „Mój Las”.

            Informacja o zautomatyzowanym przetwarzaniu danych osobowych

            Dane Osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą wykorzystywane w celu profilowania.

             

            Załącznik nr 1 do Regulaminu Konkursu

            ZGODA RODZICÓW OSOBY NIEPEŁNOLETNIEJ NA JEJ UDZIAŁ W KONKURSIE „Mój Las”

            Nadleśnictwo Smolarz

            Wyrażam zgodę na udział mojego niepełnoletniego syna/córki ........................................................................ w konkursie „Mój Las”.

            …………………………………………………

            (miejscowość, data, czytelny podpis rodzica)

            Uwaga: Zgłoszenie dziecka do udziału w konkursie stanowi zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych.

            Załącznik nr 2 do Regulaminu Konkursu

            OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE UTRWALANIA I ROZPOWSZECHNIANIA WIZERUNKU UCZESTNIKA KONKURSU „Mój Las”

            Wyrażam dobrowolnie i świadomie zgodę na przetwarzanie przez organizatora konkursu „Mój Las” danych osobowych w postaci wizerunku, w tym łącznie z imieniem i nazwiskiem mojego dziecka.

            Zgoda dotyczy fotografii przedstawiającej całą sylwetkę oraz portret.

            Zgoda na przetwarzanie wizerunku obejmuje rozpowszechnianie wizerunku mojego dziecka w celach promocyjnych oraz informacyjnych związanych z konkursem „Mój Las”.

            Zgoda obejmuje rozpowszechnianie poprzez umieszczenie na stronie internetowej, wydruk, zamieszczenie w folderze, czasopiśmie, Intranecie.

            Niniejsza zgoda do ww. celów następuje nieodpłatnie, bez ograniczeń czasowych i terytorialnych.

            Przeniesienie niniejszego zezwolenia oraz wszelkich praw z nim związanych na osobę lub podmiot trzeci nie wymaga mojej uprzedniej zgody na taką czynność i następuje nieodpłatnie.

            …………………………………………………

            (data i czytelny podpis rodzica/opiekuna prawnego uczestnika)

            art. 81 ust. 2 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: „Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku: 1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych; 2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna im

          • Konkurs plastyczny dla uczniów kl. 1-3

          • Zachęcamy uczniów kl. 1-3 do udziału w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. "Zabawny świat wierszy Juliana Tuwima". Prace wraz z podpisanym i uzupełnionym przez rodzica/opiekuna dziecka załącznikiem prosimy dostarczyć wychowawcy danej klasy do dnia 24.11.2023 r. Szczegóły poniżej.

        • IV Międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolska akcja bicia rekordu  w liczbie osób czytających na przerwie  pt. ,,Przerwa na czytanie”
          • IV Międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolska akcja bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. ,,Przerwa na czytanie”

          • Staramy się promować czytelnictwo i miłość do książek poprzez różne akcje, dlatego i tym razem nie zawahaliśmy się. 19 października nasza szkoła przystąpiła do  IV MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VIII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”.  Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, a jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Cel akcji to m.in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.  Cieszymy się, że udało nam się być częścią tak wielkiego i pomysłowego wydarzenia czytelniczego. 

            Akcję czytelniczą promowały plakaty wykonane przez uczniów  oraz plakaty pobrane ze strony WOM–u. Zamieszczona została również informacja na stronie internetowej szkoły i w Librusie
            w ogłoszeniach.

            W czwartek 19 października podczas 3 przerwy śródlekcyjnej uczniowie czytali przyniesione przez siebie książki. Dla tych, którzy zapomnieli egzemplarza ze swojej domowej biblioteczki, z pomocą przyszły zasoby szkolnej książnicy oraz kącik utworzony na potrzeby akcji ,,Podziel się książką”.
            Tym razem każda klasa miała wyznaczony krąg do czytania.

            W akcję zaangażowali się uczniowie kl. IVb czytając w klasach 1 -3 opowiadania R. Piątkowskiej. Natomiast grupę 6 latków odwiedziła p. A. Kołwzan – intendentka z drewnianym teatrzykiem Kamishabai, czyli czytanie przy wykorzystaniu dużych plansz z obrazkami i tekstem. Dzieci były zachwycone.

            Wśród uczniów czytających spacerowały dziewczynki przebrane za Panie Jesień z koszami pełnych liści z tekstami wierszy. Kto nie miał książki, mógł sięgnąć po taki liść. Do tajemniczej skrzyni można było sięgnąć po cytat o książkach i głośno przeczytać.

            Udział w akcji wzięło 258 uczniów wraz z pracownikami szkoły, wynik jest wielce zadowalający.

            Mam nadzieję, że czytanie stanie się codziennym nawykiem nie tylko naszych uczniów, bo jak powiedziała Wisława Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Wszystkim uczestnikom, propagatorom i zaangażowanym w organizację i przebieg akcji składam serdeczne podziękowania, zachęcając do czytania książek nie tylko podczas bicia rekordu. Spotkajmy się, nie tylko za rok, na przerwach przy… książkach!

                                                                                                                                                         A. Piątek

          • SPORTOWE SUKCESY!

          • 19 października nasi reprezentanci wzięli udział w wojewódzkim finale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży, który rozgrywano w Babimoście. W sztafecie 6x800 m chłopcy wywalczyli 6 miejsce na 14 startujących zespołów. Oto skład naszej drużyny: Adam Rojeski, Mikołaj Chyba, Bartek Piasecki, Wojciech Grzegorek, Jakub Kościelniak, Antek Powroźnik, Marek Hetman. Gratulujemy!

          • Lekcja demokracji w praktyce

          • Uczniowie kl. 8a naszej szkoły: Ela Borensztein, Asia Czupryńska, Gabrysia Dokrzewska, Laura Golla, Lena Lesiak, Amelka Raczyńska, Malwina Sekuła, Nicola Stępień oraz Kamil Bak, Marcel Horodyski i Nikodem Sikora podjęli się trudu realizacji programu edukacji obywatelskiej i patriotycznej z Centrum Edukacji Narodowej pn. "Młodzi głosują - wybory parlamentarne 2023". W ramach tego programu cała klasa wzięła udział w lekcjach, podczas których młodzież dowiedziała się, czym są partie polityczne, jakie pełnią one funkcje, jak wygląda polska scena polityczna; przygotowali plakaty profrekwencyjne, które zachęcały do udziału w wyborach samorządowych w dniu 15.10.br. i rozwiesili je w mieście; rozmawiali na temat świadomego wyboru; pozyskali ogólne informacje na temat referendum; dyskutowali o sprawach ważnych dla młodych ludzi. Tak zrodził się w grupie projektowej pomysł na przeprowadzenie debaty na temat "Dlaczego nie wszyscy ludzie angażują się społecznie?".

            Skąd taki temat? Ano stąd, że uczniowie widzą, jak wiele działań ma miejsce zarówno u nas w szkole, jak i w lokalnym środowisku, ale prawie zawsze ci sami ludzie, te same grupy czy środowiska wychodzą z różnymi inicjatywami. Do odpowiedzi na postawione pytanie zaprosili nie tylko swoich kolegów i koleżanki, ale też gości spoza szkoły. Na ich zaproszenie odpowiedziała p. Karolina Piotrowska - burmistrz Drezdenka, p. Jan Kuchowicz - dyrektor CPK w Drezdenku oraz dyrektor naszej "Trójeczki" - p. Beata Machelska.

            Chcąc uzyskać odpowiedź na pytanie główne, uczestnicy debaty wpierw próbowali się dowiedzieć, co kieruje ludźmi, którzy się angażują w działania społeczne oraz jakie działania zachęcają ludzi do działań społecznych. To pozwoliło im lepiej podejść do dyskusji na pytanie zawarte w temacie debaty. Jakie były wnioski? M.in. takie, że ludzie nie chcą się angażować, bo boją się krytyki, nie widzą sensu działania, nie mają siły przebicia, nie mają czasu, nie mają prawidłowych wzorców w tym zakresie wśród swoich najbliższych czy też najzwyczajniej im się nie chce.

            Udział w tym programie, jego realizacja, a zwłaszcza przygotowanie i uczestnictwo w debacie pozwoliły uczniom wykazać się wieloma działaniami, które wymagały od nich podjęcia się różnych wyzwań, np. takich jak skuteczna komunikacja czy wystąpienie publiczne. Z pewnością były to dla nich praktyczne lekcje, z których wyniosą wnioski na przyszłość, zaowocują społeczną aktywnością i obywatelską postawą.

          • Ślubowanie pierwszoklasistów i obchody DEN

          • W dniu dzisiejszym (12.10.br.) odbyło się pasowanie uczniów klasy pierwszej. Tym samym zostali oni oficjalnie włączeni w skład społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Pierwszoklasiści, wspierani przez swą wychowawczynię - p. Małgorzatę Kąkol, w doskonałych humorach przedstawili też zgromadzonym gościom - rodzicom oraz uczniom pozostałych klas, swoje umiejętności artystyczne, za co zostali nagrodzeni wielkimi brawami.

            Szkoła obchodziła też uroczystość z okazji Dnia Edkacji Narodowej, którą przygotowały panie: Joanna Kozłowska i Katarzyna Swaryczewska ze swoimi podopiecznymi z kl. 4b i 5b. Uczniowie kl. 5b przygotowali dla swych pedagogów i pracowników obsługi krótką część artysyczną; obdarowali ich też prezentami, które pod okiem p. Anny Kostuś przygotowali dla nich na lekcjach techniki.

            Wręczone też zostały dyplomy i nagrody (bony na niepytanie) dla chłopców, którzy w głosowaniu, w którym brały udział dziewczęta z kl. 4-8, zostali wybani chłopakiem - przyjacielem, najprzystojniejszym chłopakiem, chłopakiem - szkolną maskotką i chłopakiem - szkolnym rozrabiaką (nagrodą dla niego jest gwiazda szeryfa, gdyż odtąd będzie stał on na straży porządku w szkole, by się zrehabilitować za dotychczasowe zachowanie).

          • Sportowy sukces naszych drużyn

          • W dniu 11.10.2023r. nasi uczniowie brali udział w Powiatowych Biegach Sztafetowych w Strzelcach Kraj. W sztafecie 6x500m chłopców zdobyli oni I miejsce i awans na finał wojewódzki, który odbędzie 19 października w Babimoście.

            Nasi waleczni zwycięzcy to: Mikołaj Chyba, Bartek Piasecki, Jakub Kościelniak, Wojtek Grzegorek, Antek Powroźnik, Adam Rojeski, Adrian Giszterowicz.

            W kategorii dziewcząt nasza reprezentacja wywalczyła IV miejsce (zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców rywalizowało 9 szkół). Skład naszego zespołu to: Lena Łesak, Michalina Szurkawska, Marta Kurek, Kornelia Depa, Nadia Biniaś, Laura Szewczyk, Patrycja Kurniewicz, Anastazja Piasek.

            Gratulacje!

            Autor zdjęć: P. Małecki

          • Dzień Bezpiecznego Komputera

          • 12 października 2004 Komisja Europejska po raz pierwszy zainicjowała Dzień Bezpiecznego Komputera. Od tego czasu obchodzimy go cyklicznie co roku. W Polsce dzień ten objął patronatem Prezydent RP oraz Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji.

            Dlaczego ustanowiono Dzień Bezpiecznego Komputera?

            Dzień ten ustanowiony został z kilku ważnych powodów. Poznajmy je:

            - uświadomienie użytkownikom zagrożeń płynących z korzystania z sieci,

            - zapoznanie użytkowników z zasadami bezpieczeństwa w internecie,

            - promowanie prawidłowego korzystania z sieci i nowych technologii.

            Jak dbać o bezpieczeństwo w sieci?

            Gdy korzystasz z internetu, powinieneś pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

          • NIE CZEKAJ! REAGUJ!

          • Przemoc jest zła – o tym wiedzą wszyscy. Jak przeciwdziałać agresji lub wykluczeniu w środowisku szkolnym? O tym rozmawiali uczniowie klasy 4a przy okazji omawiania książki „Słup soli”. Na podsumowanie zajęć wykonali piękne plakaty.

          • DZIEŃ PIŻAMY

          • 6 października 2023 r. nasi uczniowie po raz pierwszy zamiast spodni, sukienek czy spódniczek założyli piżamy. Powodem takiego stroju były obchody ,,Dnia Piżamy’’, który jest częścia akcji charytatywnej ,,Obudź w sobie anioła’’. Wydarzenie to ma zasięg ogólnopolski i jest organizowane przez Fundacje "Gdy liczy się czas".

            Zakładając piżamki, nasi wychowankowie solidaryzowali się z dziećmi chorymi na nowotwory, które miesiącami leżą w szpitalach, a piżama jest ich codziennym strojem.

            Udział w takich wydarzeniach jest dla dzieci najlepszą lekcją empatii, wrażliwości i zrozumienia.

            Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie podczas akcji!