• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

• W piątkowy poranek zakończyliśmy oficjalnie mijający rok szkolny. Na uroczystym apelu nagrodzono uczniów osiągających największe sukcesy, pożegnaliśmy także odchodzącą na emeryturę p. Wiolettę Mielewczyk. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Bezpieczne wakacje

• Wakacje to czas odpoczynku. By był bezpieczny, warto pamiętać o kilku zasadach.

Rozważnie korzystaj ze wszystkich przyjemności, jakich dostarczają wakacje. Na zabawy wybieraj jedynie bezpieczne miejsca – z dala od jezdni, torów kolejowych, wykopów.

• "Dobre łącza" sposobem na oswojenie Internetu

• Uczniowie naszej szkoły oraz ich opiekunowie/rodzice w drugim semestrze tego roku szkolnego wzięli udział w realizacji programu z Centrum Edukacji Obywatelskiej  pn. "Dobre łącza". Dzięki temu mogli uświadomić sobie, że sieć oferuje nam - odbiorcom, wiele pożytecznych rzeczy, np. naukę, rozrywkę, zakupy, ale stwarza też wiele zagrożeń, np. stalking, hejt, cyberprzemoc. Zajęcia projektowe pozwoliły osobom biorącym w nich udział na zwrócenie uwagi na dobre i złe strony korzystania z Internetu, poszukiwanie najlepszych rozwiązań służących temu, by odbiorcy Internetu czuli się bezpiecznie, nic im nie zagrażało.

Poniżej krótki filmik na podsumowanie zajęć.

• POŻEGNANIE KLAS 8

• Koniec roku szkolnego za tydzień, ale już dziś pożegnaliśmy klasy 8. Był uroczysty apel, na którym wyróżniono najlepszych, był tradycyjny polonez, a następnie huczna zabawa, czyli Bal Ósmoklasisty. Fotorelacja poniżej.

• Klub Dobrej Rozmowy – realizacja programu z Centrum Edukacji Obywatelskiej

• Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. H. Sienkiewicza w Drezdenku po raz kolejny rozwijali swe umiejętności edukacyjne poprzez realizację programu edukacyjnego z CEO pn. „Klub Dobrej Rozmowy”. Pod tą nazwa kryły się działania zmierzające do zdobycia przez młodzież naszej szkoły kompetencji obywatelskich oraz rozwoju umiejętności myślenia krytycznego.

W programie korzystano z dialogu jako narzędzia edukacyjnego, by wspólnie z uczniami budować społeczność, w której każdy może poczuć się bezpiecznie. „Klub Dobrej Rozmowy” uczył otwartości na innych ludzi i ich kultury, uczył poszanowania dla różnorodności; był miejscem dla rozwoju takich wartości jak: szacunek, empatia, współdziałanie, odpowiedzialność, samodzielność i otwartość. Był okazją do zintegrowania z lokalną społecznością, zwłaszcza z tą o doświadczeniu migracyjnym.

Uczniowie odbyli szereg spotkań, podczas których poznali przyczyny migracji, zagłębili się w historie osób, które z własnej woli puściły swój kraj lub zostały do tego zmuszone w wyniku np. działań wojennych czy prześladowań o różnym podłożu. Dzięki temu mogli zagłębić się w temat uchodźctwa i tego, co ono niesie dla osób, które niekiedy z dnia na dzień stały się migrantami. Poznali wartość szczerej komunikacji i otwartości na kulturę innych osób, uczyli się wielokulturowości.

Konkretnym działaniem opartym o bliskie im doświadczenia i emocje, były zajęcia poświęcone poznaniu kultury ukraińskich uchodźców, którzy zadomowili się w naszej szkole i społeczności. Wzmocniło to proces uczenia się, pozwoliło uczniom z innej perspektywy spojrzeć na ich nowe koleżanki i kolegów z Ukrainy, bardziej wczuć się w ich sytuację, lepiej zrozumieć osoby z doświadczeniem migracyjnym.

Efektem końcowym było nakręcenie krótkiego filmiku przez uczestników programu – relacji Danilo Yevpaka, jednego z ukraińskich uczniów uczęszczających do naszej szkoły, który przedstawił historię swojej migracji.

• PIKNIK RODZINNY

• Sobotnie przedpołudnie upłynęło nam pod znakiem dobrej zabawy - w naszej szkole odbywał sie bowiem Piknik Rodzinny. Na wszystkich - starszych i młodszych - czekało wiele atrakcji: loteria fantowa, integracyjne zabawy rodzinne, gry sportowe, dmuchańce, malowanie twarzy & warkoczyki, punkt zdrowia i pierwszej pomocy, kiełbaski z grilla, stoiska z ciastem i potrawami z krajów Europy, pyszna zupa, pokaz motocykli, przejażdżki na kucyku, wyprzedaż garażowa. Wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy serdecznie dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: