Zachęcamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania są hulajnogi. Szczególy w regulaminie dostępnym w załączniku.
Konkurs e-learningowy KRUS dla dzieci
GRANTY NA KOMPUTERY DLA DZIECI Z RODZIN BYŁYCH PRACOWNIKÓW PGR
Centrum Projektów Polska Cyfrowa rozpoczęło nabór wniosków o #granty na zakup sprzętu komputerowego. Granty są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Program jest dedykowany dla dzieci i młodzieży szkolnej szkół podstawowych i średnich, które zamieszkują miejscowości gdzie funkcjonowały PGR-y a ich rodzice lub dziadkowie byli ich pracownikami.
Więcej: https://www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr
Oświadczenia (załącznik 8 lub 9) prosimy o dostarczenie w terminie do 20.10.2021 r. dyrektorom szkół w Gminie Drezdenko bądź do Biura Obsługi Klienta w Urzędzie Miejskim w Drezdenku ul. Warszawska 1.
DZIEŃ CHŁOPAKA W KL.7 B
Na tegoroczny Dzień Chłopaka dziewczyny z 7b przygotowały dla swoich kolegów krótki quiz, następnie wylosowali oni nagrody - upominki. Fotorelacja poniżej:
17
Dzień Chłopaka IVb
- 23
Zbiórka dla Pilskiego Schroniska Dla Zwierząt Miluszków
Klasa IVb organizuje zbiórkę na rzecz Pilskiego Schroniska Dla Zwierząt Miluszków. Uczniowie wykonali tematyczne plakaty. Akcja trwa od 27 września do 27 października. Prosimy o pomoc w pozyskaniu karmy, zabawek, kocyków itp. Zgromadzone rzeczy można przynosić do gabinetu 31 lub pedagoga szkolnego. Za każde okazane serce w zamian mamy piękne podarunki w postaci wyrzeźbionych z drewna serduszek.
Wychowawca klasy VIb -Donata Wilento.
1
WARSZTATY MYDEŁKOWE
W szkole dla dzieci sześcioletnich i z klasy 3a odbyły się warsztaty mydełkowe. Fotorelacja poniżej:
9
DZIEŃ CHŁOPAKA W KL. 3A
Dzień Chłopaka obchodzimy po raz czwarty. Dziewczny z klasy 3a przygotowały konkurencje oraz wręczyły upominki.
8
Otrzęsiny uczniów klas czwartych
Zgodnie z tradycją szkoły uczniowie klas czwartych odbyli dziś otrzęsiny - w wyniku chrztu bojowego przygotowanego dla nich przez "starszaków" z klas piątych stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.
Piątoklasiści, pod okiem swoich wychowawczyń, przygotowali dla młodszych kolegów szereg niespodzianek, dzięki którym wszyscy wesoło spędzili czas przeznaczony na otrzęsiny. Były zagadki dotyczące życia szkoły (np. ile klas znajduje się na parterze, jak nazywa się p. dyrektor), śmieszne zmagania (m.in. zjedzenie gofra z bitą śmietaną bez udziału rąk, poznanie rodzaju owoców po smaku) oraz obowiązkowa wizta w salonie szalonych fryzur i gabinecie szkolnych wizażystek, z którego każdy uczeń wychodził wystylizowany na kociaka. Wszyscy otrzymali słodki poczęstunek dzięki zaangażowaniu rodziców, którzy przygotowali różne smakołyki; każdy mógł zrobić sobie zdjęcie jako "Kociak z Trójeczki". Na koniec uczniowie klas czwartych złożyli uroczyste ślubowanie, w którym przyrzekali sumiennie pracować na miarę swych możliwości, dbać o dobre imię szkoły i być dobrą koleżanką/dobrym kolegą, otrzymali certyfikat pełnoprawnego członka naszej szkoły.
121Foteczki z rameczki :)
17
Informacje dot. egzaminu ósmoklasisty
Terminy i zasady przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty
HARMONOGRAM EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2021/2022
W szkołach dla dzieci i młodzieży, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym
W terminie głównym
- język polski - 24 maja 2022r. (wtorek) – godz. 9:00
- matematyka - 25 maja 2022r. (środa) – godz. 9:00
- język obcy nowożytny - 26 maja 2022r. (czwartek) – godz.9:00
W terminie dodatkowym
- język polski - 13 czerwca 2022r. (poniedziałek) – godz. 9:00
- matematyka - 14 czerwca 2021r. (wtorek) – godz. 9:00
- język obcy nowożytny - 15 czerwca 2022r. (środa) – godz. 9:00
CZAS TRWANIA EGZAMINU ÓSMOKLASISTY Z POSZCZEGÓLNYCH PRZEDMIOTÓW
Czas trwania (min.)
arkusz standardowy przedłużenie czasu, o którym mowa w pkt. 17.
Komunikatu CKE
język polski 120 minut wydłużenie dla uczniów z warunkami do 180 minut
matematyka 100 minut wydłużenie dla uczniów z warunkami do 150 minut
język obcy nowożytny 90 minut wydłużenie dla uczniów z warunkami do 135 minut
- Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.
- zastępuje egzamin wstępny do szkół ponadpodstawowych, które wykorzystują wyniki egzaminu ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów jako kryteria w procesie rekrutacji, jeżeli liczba kandydatów jest większa niż liczba wolnych miejsc w danej szkole.
- Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w dwóch terminach: głównym - w kwietniu i dodatkowym - w czerwcu. Do egzaminu w terminie dodatkowym przystępuje uczeń, który nie przystąpił do egzaminu w terminie głównym z przyczyn losowych lub zdrowotnych.
- Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.
- W latach 2019–2023 ósmoklasista przystępuje do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.
- Od roku 2024 ósmoklasista przystępuje do egzaminu z czterech przedmiotów obowiązkowych, tj.:
- . języka polskiego
- . matematyki
- języka obcego nowożytnego
- jednego przedmiotu do wyboru spośród przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia.
- Ósmoklasista przystępuje do egzaminu z jednego z następujących języków obcych nowożytnych: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego lub włoskiego. Uczeń może wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych.
- Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany przez trzy kolejne dni:
- pierwszego dnia - egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut
- drugiego dnia - egzamin z matematyki, który trwa 100 minut
- trzeciego dnia - egzamin z języka obcego nowożytnego, a od roku 2023 również egzamin z przedmiotu do wyboru, z których każdy trwa po 90 minut.
- Czas trwania egzaminu z poszczególnych przedmiotów może być wydłużony w przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu.
- Podczas egzaminu z każdego przedmiotu każdy zdający siedzi przy osobnym stoliku. Na stoliku mogą znajdować się wyłącznie arkusze egzaminacyjne, materiały i przybory pomocnicze wskazane w komunikacie dyrektora CKE oraz - w przypadku uczniów chorych lub niepełnosprawnych - leki i inne pomoce konieczne ze względu na chorobę lub niepełnosprawność.
- Do sali egzaminacyjnej nie można wnosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych, np. telefonów komórkowych, odtwarzaczy mp3, smartwatchy, ani korzystać z nich w tej sali.
- W czasie egzaminu zdający mogą opuszczać salę egzaminacyjną w uzasadnionej sytuacji, po uzyskaniu zezwolenia przewodniczącego zespołu nadzorującego i po zapewnieniu warunków wykluczających możliwość kontaktowania się z innymi osobami, poza osobami udzielającymi pomocy medycznej.
- Członkowie zespołu nadzorującego nie mogą udzielać zdającym wyjaśnień dotyczących zadań egzaminacyjnych. Nie mogą również w żaden sposób komentować zadań egzaminacyjnych.
- Szczegółowy opis przebiegu egzaminu ósmoklasisty znajduje się w „Informacji o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty”, publikowanej corocznie (do 10 września) w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej CKE. Szczegóły dotyczące pracy z arkuszem egzaminacyjnym z poszczególnych przedmiotów określa każdorazowo informacja zawarta na stronie tytułowej arkusza egzaminacyjnego.
Sukces sportowy naszych dziewcząt!
Miło nam poinformować, że w dniu 28.09.br. dziewczęta z naszej szkoły brały udział w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Strzelcach Krajeńskich, gdzie zajęły III miejsce. Skład drużyny 8x600m - Kornelia Makowska, Katarzyna Kaczmarek, Aleksandra Kościelniak, Anna Małecka, Marcelina Szurkawska, Wiktoria Bilicka, Kamila Filistowicz, Antonina Sznajder. Gratulacje!
Wycieczka do kina :)
- 24
Dnia 21 września 2021r. klasy 3b,4a,4b,5a, 7b oraz 7c, udały się na seans filmowy pt. " Czarny Młyn". To wzruszająca opowieść o akceptacji i tolerancji, do której dzieci muszą dojść własną drogą. Celem wyjazdu była integracja grupy szkolnej. Fim wywołał w nas wiele wzruszeń i emocji. Dziękuję opiekunom za wszelką pomoc.
Donata Wilento
Rajd integracyjny
Dnia 10 września 2021 r. odbył się rajd integracyjno - sportowy dla klas 4-6. Dzięki temu przedsięwzięciu mieliśmy okazję lepiej się poznać, potrenować formę oraz wykazać się wiedzą na temat sportu, przyrody najbliższej okolicy. Pogoda dopisała, humory też, więc było wesoło, mogliśmy się wyhasać, pobyć ze sobą w miłych okolicznościach przyrody, zacieśnić i odnowić więzi po wakacjach.
kl. 4b
kl. 5b
17
Właśnie tak! najmłodsi uczniowie naszej szkoły rozpoczęli nowy rok szkolny :) - videorelacja
Uwaga! Konkurs wiedzy o pieniądzu
Polska Agencja Prasowa we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim zaprasza do udziału w konkursie „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne.
Sczegóły w załącznikach.
Konkurs dla młodych przyrodników "MÓJ LAS"
Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie plastyczno-fotograficznym "Mój las". Szczegóły w załączniku.
Sukces szachowy Jakuba Cedro
Dziś w Trzebiczu odbył się kolejny już Turniej Szachowy Cyklu Grand Prix zorganizowany przez KGW "STOKROTKI" z Trzebicza, Sołtysa i Radę Sołecką Trzebicza, tym razem o Puchar Burmistrza Drezdenka. Uczeń kl. 8a naszej szkoły - Jakub Cedro zajął w nim II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju i kolejnych sukcesów!
Zdjęcia: p. Paulina Cedro
PIKNIK INTEGRACYJNY
10 września, na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, odbył się piknik integracyjny dla klas 0-3. Dzieci miały przestrzeń do zabawy i brały udział w różnych konkurencjach. Poniżej fotogaleria:
11
Skąd się bierze prąd? – konkurs plastyczny
Zachęcamy uczniów kl. 7 i 8 do udziału w konkursie plastycznym Skąd się bierze prąd? Na najbardziej kreatywnych młodych artystów czekają atrakcyjne nagrody.Celem Konkursu jest promocja tematyki związanej z energią elektryczną oraz poznanie skojarzeń młodzieży związanych z szeroko pojętą energetyką. Jesteśmy ciekawi co młode pokolenie rozumie pod pojęciem „źródła energii”. Każdy z uczestników będzie mógł wykonać jedną pracę tradycyjnymi technikami plastycznymi, obrazującą jakie jest jego wyobrażanie o źródłach energii elektrycznej.Prace należy składać do 15 października 2021 r. Zwycięzców poznamy jeszcze w tym roku.Więcej informacji o Konkursie zamieszczono na stronie internetowej Urzędu Regulacji Energetyki (ure.gov.pl)
Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny ŻYJMY ZDROWO
Zachęcamy uczniów do udziału w Ogólnopolskim Ekologicznym Konkursie Fotograficznym „Żyjmy zdrowo”. Celem przedsięwzięcia jest kształtowanie postaw proekologicznych wśród młodych ludzi. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu 25 fotografii związanych z szeroko rozumianym pojęciem ochrony środowiska naturalnego.
Na autorów 20 najlepszych prac czekają bony na zakup sprzętu elektronicznego. Prace konkursowe można przesyłać do 31 października 2021. Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://ekomaika.pl/konkurs/.
Prosimy o głosy!
6 września br. rusza głosowanie na projekty z Drezdeneckiego Budżetu Obywatelskiego. Prosimy o głos na nasz projekt nr 16 - "Modernizacja i rozbudowa placu zabaw przy SP nr 3 w Drezdenku". Zadziałajmy dla wspólnego dobra!
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie