Serdecznie zapraszamy do obejrzenia występu naszych uczniów w koncercie z okazji Dnia Kobiet w 2004 roku.
https://www.youtube.com/watch?v=3jV9nMlU9Kk
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia występu naszych uczniów w koncercie z okazji Dnia Kobiet w 2004 roku.
https://www.youtube.com/watch?v=3jV9nMlU9Kk
Co łączy żyrafę Żanetę z miodem i dźwiękiem? A żółwia z łodzią? Te słowa zawierają tzw. polskie litery. Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie przedstawiali w formie graficznej właśnie takie wyrazy. Efekty ich pracy poniżej.
Zachęcamy dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas 1-3 do udziału w kolejnej edycji konkrsu recytatorskiego pod nazwą „Łamańce językowe – wierszyki łamiące języki”.
Szczegółowych informacji udzielą Wam panie wychowawcznie poszczególnych klas.
Zachęcamy uczniów do udziału w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem “Wioski bez troski”.
Celem jego jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z obszarów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego, zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym oraz podstawowych zaleceń profilaktyki zdrowotnej.
Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych z obszarów wiejskich.
Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach wiekowych:
- I grupa – klasy 0 – III;
- II grupa – klasy IV – VIII.
Zadaniem konkursowym jest wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej zasady bezpiecznej pracy oraz zalecenia prewencyjne i profilaktyczne dotyczące stanu psychofizycznego człowieka, stanowiące merytoryczną treść kampanii prewencyjnej prowadzonej przez KRUS pod hasłem „Dobrostan Rolnika”.
Po szczegółowe informacje oraz wymagane zgody należy się zgłosić do p. Alicji Graś, która na prace plastyczne czeka do dnia 28.03.2025 r.
Szczegółowy regulamin konkursu Regulamin_plastyczny_2025_do_akceptacji_poprawiony.pdf
W ramach Dni Bezpiecznego Internetu uczniowie klasy 6b pod kierunkiem p. Anny Piątek w przedstawieniu pt. „Internet to nie wszystko” ukazali, jakie zagrożenia i możliwości drzemią w wirtualnym świecie. Uczniowie pokazali, że Internet to potężne medium, które można wykorzystać w służbie człowiekowi i zdobywaniu ciekawych informacji, ale najważniejsze to pamiętać o drugim człowieku i umieć go dostrzec w realnym świecie.
W naszej szkole obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, który jest ważnym wydarzeniem promującym odpowiedzialne i świadome korzystanie z sieci. To okazja, by przypomnieć, jak ważne jest świadome i odpowiedzialne korzystanie z sieci. Jego celem jest propagowanie działań na rzecz ochrony uczniów przed zagrożeniami w Internecie. O tych kwestiach opowiedziała p. Kamila Steblecka – pedagog szkolny.
❤️❤️❤️14 lutego Szkolne Koło Caritas przeprowadziło akcję charytatywną "Słodka kawiarenka", zbierając fundusze na leczenie i rehabilitację mamy naszych uczniów, p. Katarzyny Taczały. Słodkości znikały w błyskawicznym tempie. Ich różnorodność rozkoszowała niejedno podniebienie, a niebywała ilość poraz kolejny dowiodła, że nasza społeczność ma ogromne ❤️❤️❤️ Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję, składamy serdeczne podziękowania. Swoją wdzięczność kierujemy również do uczestników "Walentynkowej zumby"!!!
🫶🫶🫶Dzięki Wam dobra jest więcej!!!🫶🫶🫶
Czasem oprócz zwykłych przedmiotów szkolnych mamy też zajęcia niezwykłe – tym razem w lekcji kleksografii i przędzenia liter wzięli udział uczniowie kl. 4a, a efekty ich pracy prezentujemy poniżej.
Drodzy uczniowie, zachęcamy Was do udziału w przeglądzie powiatowym LKP. Temat prac na etapie powiatowym, wspólny dla wszystkich kategorii wiekowych, brzmi:
"ŚWIAT TO KWIAT" -
Słynny obraz Vincenta van Gogha Słoneczniki pierwotnie nie przedstawiał wcale słoneczników, tylko lilie wodne. W roku 1888, po ukończeniu pierwszej wersji obrazu, van Gogh otrzymał telegram od innego sławnego impresjonisty, Claude’a Moneta. Monet prosił w nim, aby van Gogh przemalował swój obraz, sam bowiem zamierza malować lilie wodne i „nie chce być wtórny”. Uczynny Holender spełnił prośbę kolegi, przerabiając lilie na słoneczniki.
Kwiaty są zatem ważne. W kwiatach skupia się pęd życia ku światłu. Jak zauważył Maurice Maeterlinck, nigdzie indziej nie ma tyle buntu i uporczywej walki z losem, jak właśnie pośród roślin. Najokrutniejszym jest konieczność trwania w jednym miejscu od urodzin do śmierci. Przekonajmy się, że roślina daje człowiekowi zdumiewający przykład nieposłuszeństwa, odwagi, wytrwałego uporu i pomysłowości. Odkładając na chwilę świat, pochylmy się nad jego makro wymiarem, gdzie przecież wszystko się zaczyna…
Lubuski Konkurs Plastyczny realizowany jest w czterech kategoriach wiekowych:
1) I kategoria wiekowa: 7-9 lat (rocznikowo)- klasy 1-3 SP, 2)
II kategoria wiekowa: 10-12 lat (rocznikowo) – klasy 4-6 SP, 3)
III kategoria wiekowa: 13-15 lat (rocznikowo) – klasy 7-8 SP, 4)
IV kategoria wiekowa: 16-19 lat (rocznikowo) – klasy szkół ponadpodstawowych.
Pracę wraz z załącznikami proszę dostarczyć do p. Alicji Graś do 10.03.2025 r. (załączniki do pobrania również u p. Alicji) do gabinetu 24.
Szkoła Podstawowa nr 3 w Drezdenku ma troje laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej OLIMPUS. Największe gratulacje należą się Michałowi Grasiowi, uczniowi klasy 8a, który zdobył trzecie miejsce w Polsce. Pozostałe wyróżnione osoby to uczniowie klasy 7a: Mateusz Mądrawski zajął 8, a Wiktor Banaszek 10 miejsce. Choć inni uczniowie nie zostali laureatami, to zasługują na pochwałę, gdyż zajęli wysokie lokaty, a byli to: Emil de Jong z klasy 7b, Karol Kuliński i Weronika Niemyt z 8a.
Olimpiada Informatyczna OLIMPUS przeprowadzona była 13 listopada i miała na celu sprawdzenie wiedzy, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień informatycznych u uczniów, stymulowanie ich aktywności poznawczej oraz rozwój i doskonalenie logicznego oraz kreatywnego myślenia. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test konkursowy składający się z 30 pytań. Do każdego pytania w olimpiadzie podano cztery odpowiedzi, z których przynajmniej jedna była prawidłowa. Uczestnik za poprawnie udzieloną odpowiedź otrzymywał +1 punkt, a za błędną –1 punkt.
W konkursie brało udział 84 uczniów z Polski, a maksymalna liczba punktów wynosiła 234, Michałowi zabrakło tylko 4 punktów do najlepszego ucznia z informatyki w Polsce w kategorii klasy VII i VIII szkoły podstawowej. Średnia liczba punktów, którą zdobyła szkoła, wynosiła 196 pkt., a w porównaniu do województwa jesteśmy o 15 pkt. lepsi, natomiast do kraju o 9 pkt.
Serdecznie gratuluję sukcesu wszystkim uczestnikom Olimpiady Informatycznej OLIMPUS. Laureatom życzę, aby nauka była dla nich nie tylko formą spełniania ambicji, ale przede wszystkim życiową przygodą, dającą wiele zadowolenia i wyznaczającą cel. Niech Wasz sukces będzie inspiracją i motywacją dla innych uczniów do sięgania po najwyższe laury. Dziękuję za zaangażowanie i podejmowanie wyzwań, które przynoszą tak satysfakcjonujące wyniki.
Kochani uczniowie, dziś zabrzmiał ostatni dzwonek przed zasłużonym dla wszystkich wypoczynkiem z racji rozpoczynających się ferii zimowych. Życzymy Wam wspaniałych przeżyć i mnóstwa radosnych chwil.
Tych, którzy nie mają planów na to, jak wykorzystać ten czas wolnego, zachęcamy do udziału w zajęciach, które odbywać się będą w hali i CPK w Drezdenku.
Pamiętajcie o bezpieczeństwie, byśmy mogli spotkać się po feriach wypoczęci i pełni zapału do pracy w kolejnym semestrze.
23.12.2024r. wolontariusze Szkolnego Koła Caritas pomogli w przekazaniu darów uzbieranych zarówno w naszej szkole, jak i Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Drezdenku. Wraz z księdzem proboszczem Tomaszem Tyszkiewiczem, który jest jednocześnie duchowym opiekunem koła, wręczyli artykuły higieniczne pracownikom hospicjum. Trafią one do małych i dużych najbardziej potrzebujących podopiecznych.
❤️❤️❤️
Wszystkim osobom, które wsparły naszą akcję składamy z serca płynące najserdeczniejsze podziękowania. Dzięki Wam dobra jest więcej!!!
❤️❤️❤️
Zachęcamy uczniów zerówki i klas 1-3 do udziału w konkursie plastycznym „Jestem bezpieczny. Numer alarmowy 112”.
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu rysunku będącego nawiązaniem do hasła „Jestem bezpieczny. Numer alarmowy 112”.
Praca może zostać wykonana dowolną techniką plastyczną (farby plakatowe, akwarela, rysunek kredką, pastelami, ołówkiem itp.). Dopuszcza się tylko prace wykonane na papierze. Format pracy nie może przekroczyć rozmiaru A2.
Szczegóły w regulaminie poniżej:
Szczęśliwych, radosnych, pełnych serdeczności, przyjaźni i miłości z dala od niepokojów, sporów i trosk, pięknych, rodzinnych ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. Niech atmosfera wigilijnego wieczoru przyniesie pokój, miłość i nadzieję oraz wzajemne zrozumienie. Niech NOWY 2025 ROK obdaruje nas wszystkich pomyślnością, optymizmem i wiarą w lepsze jutro.
Dyrekcja i pracownicy SP nr 3 w Drezdenku
12 grudnia br. w naszej szkole miało miejsce uroczyste podsumowanie II Gminnego Konkursu Plastycznego pod hasłem "CHCEMY ODDYCHAĆ CZYSTYM POWIETRZEM!", nad którym honorowy patronat objął Burmistrz Drezdenka, p. Adam Kołwzan.
Zaproszeni goście - nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie wraz ze swoimi opiekunami, zgromadzili się w bibliotece, gdzie wysłuchali kilka słów na temat idei konkursu od jego organizatorki, p. Alicji Graś. Następnie głos zabrał p. burmistrz, który podziękował uczniom za ich starania i pogratulował im głębokiego zrozumienia tematu oraz posiadanego talentu plastycznego, po czym zgromadzonych gości powitała dyrektor naszej szkoły, p. Beata Machelska. Później nastąpiło wręczenie nagród, a po tej uroczystości bibliotekarka, p. Anna Piątek, zapoznała zgromadzonych gości z bajką w formie teatrzyku kamishibai pt. "Opowieść o czarnym Smoku", która dotyczyła treści edukacji globalnej. Po jej prezentacji zarówno uczniowie jak i ich rodzice wdali się w dyskusję na temat działań mających na celu ochronę Ziemi zwłaszcza przed globalnym ociepleniem.
Pragniemy złożyć podziękowania Prezesowi Zarządu PGKiM w Drezdenku, p. Leszkowi Jasków, który przychylił się do naszego wniosku o dofinansowanie organizowanego przez nas konkursu, dzięki czemu zakupiono dla uczniów atrakcyjne nagrody.
Fotorelacja poniżej.
W kat. dla uczniów klas 1-3 SP – praca plastyczna na temat: „Kochasz dzieci, nie pal śmieci!”:
I miejsce - Magdalena Kurek, kl. 3, SP nr 3 w Drezdenku
II miejsce - Aleksandra Kowalik, kl. 3a, SP nr 1 w Drezdenku,
III miejsce - Maria Koza, kl. 1, SP w Starych Bielicach,
Wyróżnienie- Kalina Lura, kl. 3, SP nr 3 w Drezdenku.
Poniżej ich prace.
W kat. II dla uczniów klas 4-6 SP - plakat pod hasłem „Czyste powietrze wokół nas”:
I miejsce - Kornelia Wleklak, kl. 5b, SP nr 3 w Drezdenku,
II miejsce - Ewa Małecka, kl. 5a, SP nr 3 w Drezdenku,
III miejsce - Magdalena Kalinowska, kl. 5, SP w Trzebiczu;
Wyróżnienia:
- Martyna Weinold kl. 6, SP w Trzebiczu,
- Julia Łukasiewicz, kl. 6b, SP nr 3 w Drezdenku,
- Monika Pieluszczak, kl. 5, SP w Trzebiczu,
- Nicole Bura, kl. 6, SP w Trzebiczu,
- Justyna Jurdeczka, kl. 5b, SP nr 3 w Drezdenku.
Uczniowie kl. 7-8 SP – plakat w formie kolażu pod hasłem „Czyste powietrze wokół nas”:
I miejsce - Wiktoria Fabjańska, kl. 7, SP w Trzebiczu,
II miejsce - Julia Marchewka, kl. 8a, SP nr 3 w Drezdenku,
III miejsce - Emil de Jong, kl. 7b, SP nr 3 w Drezdenku,
Wyróżnienie - Fabian Dopierała, kl. 7, SP w Trzebiczu.
Boże Narodzenie za pasem, więc wszystkim udziela się świąteczny nastrój. Nie inaczej jest w naszej szkole. Tradycję związaną z jasełkowym widowiskiem podtrzymuje pani Kasia Młynarek, która wraz z uczniami kl. 4-6 przygotowała piękny spektakl. O oprawę muzyczną zadbała pani Ela Turostowska. Fotorelacja z tego wydarzenia poniżej.
17 grudnia w bibliotece szkolnej odbyło się świąteczne spotkanie, podczas którego uczniowie wysłuchali baśni w teatrzyku kamishibai pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Ta poruszająca baśni Hansa Christiana Andersena, pokazana w niezwykłej zimowej oprawie sprawiła, że przenieśliśmy się w świąteczny klimat Bożego Narodzenia. Przypominała także, że w tym czasie warto też pomyśleć o innych, którzy być może potrzebują pomocy…
Wszystkim życzymy, by magiczna noc wigilijnego wieczoru przyniosła spokój i radość. Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a nowy rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem.
Dziś w naszej szkole odbyły się warsztaty piernikowe, w których wzięła udział klasa 5a. Ta cenna lekcja nauki wyrabiania ciasta, tworzenia pierników, wypieku i ozdabiania przyniosła wiele radości i wzbudziła niemały entuzjazm. Uczniowie ze smakiem zjedli przygotowane przez siebie pierniczki, podzielili się z innymi, a także zabrali do domu, by pokazać rodzicom swoje wytwory.
Przy ulicy Czekoladowej mieściła się wyjątkowa Akademia, w której królował ekscentryczny Pan Kleks. My chodzimy do zwyczajnej szkoły ze zwykłymi (a może nie do końca?) nauczycielami, ale dziś mieliśmy namiastkę słynnej Akademii - klasa 4b uczestniczyła w lekcji kleksografii i przędzenia liter.
Już 6 maja 2024 roku czworo uczniów szkoły, Mateusz Mądrawski i Wiktor Banaszek z 6a, Emil De Jung z 6b i Michał Graś z 7a, brało udział w pierwszym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego Gigathon. Był to prestiżowy, o bardzo wysokim poziomie informatycznym, ogólnopolski konkurs dla najlepszych programistów. Konkurs składał się z trzech etapów online i finału w Warszawie. Pomimo, iż dwójce uczniom nie udało się zostać finalistami, to osiągnięty sukces w półfinale był wielce imponujący. Pierwszy etap trwa od 6 do 26 maja, drugi etap odbył się jesienią od 23 września do 07października natomiast trzeci etap był o charakterze projektowym, który odbył się od 08 do 23 października.
Pierwszy i drugi etap konkursu polegał na rozwiązanie quizu. Do drugiego etapu zakwalifikował się Wiktor Banaszak i Michał Graś. Natomiast trzeci etap, półfinałowy, polegał na przygotowaniu rozwiązań dwóch zadań o charakterze projektowym. Od 08 do 23 października Michał zmagał się z zadaniami konkursowymi. W ramach trzeciego etapu konkursu, rozwiązania zadań projektowych oceniane były przy uwzględnieniu staranności wykonania, poziomu zaawansowania projektu, architektura projektu, innowacyjności oraz kreatywność projektu. Michał Graś z 8a był półfinalistą II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego Gigathon.
Celem cztero – etapowego konkursu było sprawdzenie umiejętności programistycznych, cech indywidualnych o charakterze interdyscyplinarnym, popularyzacja tematu programowania, nowoczesnych technologii, bezpieczeństwa w świecie, gier komputerowych, sztucznej inteligencji i cyberprzestrzeni oraz zaprezentowania możliwości nowoczesnych technologii we współczesnym świecie.
Osiągnięty wynik w konkursie należy uznać za bardzo wysoki, satysfakcjonujący i godny zazdrości. Potwierdzeniem tego faktu jest również to, iż uczniowie po raz pierwszy brali udział w tego typu konkursie.
Protokół z rozstrzygnięcia II Gminnego Konkursu Plastycznego „CHCEMY ODDCHAĆ CZYSTYM POWIETRZEM!” pod honorowym patronatem Burmistrza Drezdenka
Celem głównym konkursu było uświadomienie jego uczestnikom wspólnej odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego, a także:
• kształtowanie wśród dzieci i młodzieży świadomości zagrożeń dla środowiska i nas samych (jako jego integralnej części) wynikających z niewłaściwych zachowań – w tym odnoszących się do gospodarowania odpadami pochodzącymi z gospodarstw domowych;
• uwrażliwienie dzieci i młodzieży na piękno otaczającej nas przyrody;
• rozwijanie umiejętności plastycznych uczestników konkursu oraz ich prezentacja;
• rozwijanie wrażliwości artystycznej;
• kształtowanie świadomości ekologicznej uczniów.
Na konkurs wpłynęło łącznie 98 prac z 5 szkół naszej gminy (SP w Starych Bielicach, SP w Drawinach, SP im. św. Jana Pawła II w Trzebiczu, SP nr 1 im. J. Korczaka w Drezdenku i SP nr 3 im. H. Sienkiewicza w Drezdenku):
- w kat. I dla uczniów klas 1-3 SP – praca plastyczna na temat: „Kochasz dzieci, nie pal śmieci!” 30 prac,
- w kat. II dla uczniów klas 4-6 SP - plakat pod hasłem „Czyste powietrze wokół nas” 55 prac,
- w kat. III dla uczniów kl. 7-8 - plakat w formie kolażu pod hasłem „Czyste powietrze wokół nas” 13 prac.
Komisja w składzie:
- p. Kamila Steblecka – wicedyrektor SP nr 3 w Drezdenku – przewodnicząca komisji,
- p. Justyna Kokot – nauczyciel j. polskiego w SP nr 3 w Drezdenku,
- p. Alicja Graś – nauczyciel plastyki w SP nr 3 w Drezdenku,
- Michał Graś – przewodniczący SU SP nr 3 w Drezdenku,
- Lena Wychowałek – uczennica kl. 8b w zastępstwie za wiceprzewodniczącą SU SP nr 3 w Drezdenku
dokonała wnikliwej analizy prac pod kątem zgodności ze wskazanym formatem, tematem, jego interpretacją, wykonaniem prac – użytych technik i estetyki i przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:
- w kat. dla uczniów klas 1-3 SP – praca plastyczna na temat: „Kochasz dzieci, nie pal śmieci!”:
I miejsce - Magdalena Kurek, kl. 3, SP nr 3 w Drezdenku
II miejsce - Aleksandra Kowalik, kl. 3a, SP nr 1 w Drezdenku,
III miejsce - Maria Koza, kl. 1, SP w Starych Bielicach,
Wyróżnienie- Kalina Lura, kl. 3, SP nr 3 w Drezdenku;
- w kat. II dla uczniów klas 4-6 SP - plakat pod hasłem „Czyste powietrze wokół nas”:
I miejsce - Kornelia Wleklak, kl. 5b, SP nr 3 w Drezdenku,
II miejsce - Ewa Małecka, kl. 5a, SP nr 3 w Drezdenku,
III miejsce - Magdalena Kalinowska, kl. 5, SP w Trzebiczu;
Wyróżnienia:
- Martyna Weinold kl. 6, SP w Trzebiczu,
- Julia Łukasiewicz, kl. 6b, SP nr 3 w Drezdenku,
- Monika Pieluszczak, kl. 5, SP w Trzebiczu,
- Nicole Bura, kl. 6, SP w Trzebiczu,
- Justyna Jurdeczka, kl. 5b, SP nr 3 w Drezdenku;
W kat. III – uczniowie kl. 7-8 SP – plakat w formie kolażu pod hasłem „Czyste powietrze wokół nas”:
I miejsce - Wiktoria Fabjańska, kl. 7, SP w Trzebiczu,
II miejsce - Julia Marchewka, kl. 8a, SP nr 3 w Drezdenku,
III miejsce - Emil de Jong, kl. 7b, SP nr 3 w Drezdenku,
Wyróżnienie - Fabian Dopierała, kl. 7, SP w Trzebiczu.
Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie za ich zaangażowanie, a opiekunom tych uczniów za pomoc w zrozumieniu przez nich tematu i wszelkie dobre rady, które zaowocowały pięknymi i przemyślanymi pracami.
Nagrodzonych i wyróżnionych uczniów zapraszamy do SP nr 3 w Drezdenku na godz. 10.00 w dniu 12.12.2024 r. na uroczystość wręczenia nagród.
Powered by aSc EduPage