• Dzień Bezpiecznego Internetu
          • Dzień Bezpiecznego Internetu

          • 8 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu.
            Z tej okazji uczniowie z kl. 5b zaprezentowali inscenizację
            ,,Stop cyberprzemocy” przygotowaną pod kierunkiem p. A. Piątek. 

            Uczniom uczestniczącej w zajęciach pedagog szkolny p. Kamila Steblecka przybliżyła prawne aspekty niewłaściwego postępowania w sieci, polegającego na udostępnianiu fotografii i dodawaniu obraźliwych wpisów pod zamieszczonymi zdjęciami. Zaznaczyła, że użytkownik działa w ten sposób na szkodę innej osoby, która nie zabezpieczyła, w odpowiedni sposób, swojego profilu.

            Pani K. Steblecka poruszyła również zagadnienie dotyczące wyrażania zgody na przetwarzanie danych osobowych w trakcie realizacji zakupów w sklepach internetowych oraz wskazano gdzie i w jakich instytucjach szukać pomocy gdy osoby nieuprawnione uzyskają dostęp do naszych danych lub konta internetowego.

            Na zakończenie spotkania uczniowie, po przeanalizowaniu wszystkich pozytywnych i negatywnych stron ogólnego dostępu do sieci internetowej, doszła do wniosku, że zachowując pewne środki ostrożności w bezpieczny sposób można korzystać z sieci internetowej.

             

          • W ferie nie ma nudy!

          • Ferie tuż, tuż. Zachęcamy do skorzystania z atrakcji przygotowanych dla dzieci i młodzieży przez różne instytucje naszej gminy.

          • Mierzymy się z miarą!

          • Czwartoklasiści podczas zajęć z geometrii w zespołach zadaniowych poznali narzędzia pomiaru długości używane m.in. przez stolarza, krawca, budowlańca, nauczyciela wychowania fizycznego. Oprócz tych informacji, uczniowie nabyli też niemałą porcję umiejętności praktycznych. Każdy zespół zrelacjonował efekty swojej pracy i skorygował swoje metody pomiarów. Było gwarnie, zabawnie i przede wszystkim z pełną aktywnością wszystkich czwartaczków!

        • Mamy trzech Laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej OLIMPUS
          • Mamy trzech Laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej OLIMPUS

          • W dniu 13 listopada 2023 r. została przeprowadzona Ogólnopolska Olimpiada Informatyczna OLIMPUS. Jej celem było sprawdzenie wiedzy, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień informatycznych u uczniów, stymulowanie ich aktywności poznawczej oraz ich rozwój i doskonalenie logicznego oraz kreatywnego myślenia. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test konkursowy składający się z 30 pytań.

            Miło nam poinformować o wynikach i laureatach Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej OLIMPUS. Dyplomy laureata otrzymało trzech uczniów, a najlepszym uczniem jest Michał Graś z klasy 7a, który zajął 7 miejsce, zdobywając 214 pkt, co dało 89,17 %, Wiktoria Kniaziewicz z 8a zajęła 13 miejsce – 200 pkt, 83,33%, natomiast Lena Lesiak z 8a – 15 miejsce, 196 pkt, 81,67%. W konkursie brało udział 109 uczniów z Polski, a największa liczba punktów wynosiła 224, Michałowi zabrakło tylko 10 punktów do najlepszego ucznia z informatyki w Polsce w kategorii klas VII i VIII szkoły podstawowej. Średnia liczba punktów, którą zdobyła szkoła, wyniosła 198 pkt, a w porównaniu do województwa jesteśmy o 9 pkt lepsi, natomiast do kraju – o 34 pkt.

            Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie również zasługują na pochwałę i wyróżnienie, ponieważ  zajęli wysokie lokaty. Był to: Nikodem Sikora z 8a, Mateusz Mądrawski i Wiktor Banaszek z 6a oraz Emil De Jong z 6b.

            Serdecznie gratuluję laureatom ich sukcesu oraz zdobytego tytułu.  Dziękuję za zaangażowanie, za podejmowanie wyzwań, które przynoszą tak satysfakcjonujące efekty kształcenia. Niech rozwój umiejętności myślenia komputacyjnego, skupionego na kreatywnym rozwiązywaniu problemów będzie dla nich kompetencjami przyszłości, które warto pogłębiać i rozwijać.

          • Informacja dla rodziców uczniów kl. 8

          • Przypominamy rodzicom uczniów klas VIII deklarujących chęć podjęcia nauki w szkole branżowej I stopnia, że warunkiem przyjęcia do klasy wielozawodowej jest podpisana umowa o praktyczną naukę zawodu z upoważnionym do kształcenia w danym zawodzie zakładem pracy.

            Zgodnie z art. 191 § 24  Kodeksu pracy zawarcie umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego z osobą, która nie ukończyła 15 roku życia jest dopuszczalne w przypadku wyrażenia na to zgody przez przedstawiciela ustawowego lub opiekuna prawnego tej osoby oraz uzyskania pozytywnej opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej.

            Rodzice wskazanych uczniów, chcąc uzyskać ww. opinię, powinni złożyć w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Drezdenku zgłoszenie o przeprowadzenie diagnozy, uwzględniając konieczność złożenia kompletu dokumentów w wybranej szkole w momencie zapisów ( tj. najczęściej w czerwcu). Celem uniknięcia sytuacji kumulacji zgłoszeń w poradni sugerujemy szybkie podjęcie starań o uzyskanie opinii i zgłoszenie się do drezdeneckiej poradni w najbliższym czasie.

          • Wyniki konkursu „It’s Christmas time"

          • Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie językowo - plastycznym. KONKURS adresowany był dla uczniów klas 4-8. Miał na celu poszerzenie zasobu słownictwa, zachęcenie do samodzielnego zdobywania wiedzy i wyszukiwania informacji z różnych źródeł, doskonalenie umiejętności językowych oraz pobudzenie kreatywności. Zadaniem uczniów było wykonanie książki tematycznej w formie lapbooka.

            I IMIEJSCE w kategorii klas 4-6 zdobył EMIL DE JONG.

            WYRÓŻNIENIE zdobyły: LENA ŁESAK oraz ALICJA NOWAK.

            I MIEJSCE w kategorii klas 7-8 zdobyła KIMBERLY BADA.

            WYRÓŻNIENIE w tej grupie wiekowej otrzymała LENA LESIAK.

            Dziękujemy uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Doceniamy waszą pomysłowość, kreatywność i wkład samodzielnej pracy. Mamy nadzieję, że polubiliście tworzenie lapbooków i jeszcze wykorzystacie ten sposób segregowania i przedstawiania informacji w dalszej nauce. Gratulujemy!

          • WYCIECZKA DO POZNANIA

          • W poniedziałkowy poranek, 18 grudnia wyruszyliśmy na wycieczkę do Poznania. Obejrzeliśmy multimedialną wystawę van Gogha oraz odwiedziliśmy świateczny jarmark. Fotorelacja poniżej.

          • BohaterON - włącz historię!

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programie "BohaterON – włącz historię!" - ogólnopolskiej kampanii mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Zapoznali się z historią powstania, poznali niektórych jego bohaterów. Wykonali kartki dla Powstańców, które były wyrazem podziękowania za ich walkę i poświęcenie, byśmy dziś mogli żyć w wolnym kraju. Umieścili też wpis na stronie "Dumni z Powstańców" - wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim.

          • WYNIKI KONKURSU „MÓJ LAS”

          • Przedstawiamy wyniki konkursu dla młodych przyrodników "Mój las". Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy wzięli w nim udział, a zwłaszcza tym, którzy zostali zwycięzcami w danych kategoriach i zdobyli wyróżnienia. Zapraszamy te osoby wraz z opiekunami na godz. 16.00 w dniu 6.12.br. do arboretum Nadleśnictwa Smolarz w Kleśnie, gdzie odbędzie się uroczystość wręczenia nagród.

            Komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia następującym osobom:

            w kategorii 1A (przedszkola, 3-4-latki; praca plastyczna „Dary lasu”):

            I miejsce – Olimpia Ślusarz,

            II miejsce – Ksawery Della-Valle,

            III miejsce – Tadeusz Maćkowiak,

            Wyróżnienia – Witold Suchowera, Nikodem Piernik;

            w kategorii 1B (przedszkola i „zerówki” przy szkołach podstawowych, 5-6latki; praca plastyczna „Drzewa naszych lasów”):

            I miejsce – Dorota Buśko,

            II miejsce – Maja Pierzakowska,

            III miejsce – Anna Suchodolska,

            Wyróżnienia – Ignacy Pawlak, Szymon Kędzierski, Marcelina Peszko, Bruno Głogowiec, Wiktoria Sotnik;

            w kategorii 2 (szkoły podstawowe, klasy I-III; praca plastyczna „Chroń las przed pożarem”):

            I miejsce – Franciszek Weinold,

            II miejsce – Joanna Frączkowska,

            III miejsce – Hanna Matysiak,

            Wyróżnienia – Antonina Borensztein, Agata Deutschmann, Maja Filipek, Filip Della-Valle;

            w kategorii 3 (szkoły podstawowe, klasy IV-VI; praca plastyczna „Drewno – surowiec, którego potrzebujemy”):

            I miejsce – Maria Buśko,

            II miejsce – Kamila Ruszczak,

            III miejsce – Kornelia Depa,

            Wyróżnienia – Patryk Migas, Kornelia Wleklak, Nadia Biniaś;

            w kategorii 4A (szkoły podstawowe, klasy VII-VIII; fotografia „Jesień w lesie”):

            I miejsce – Joanna Czupryńska,

            II miejsce – Wiktoria Kniaziewicz,

            III miejsce – Karol Bartkowiak,

            Wyróżnienie – Martyna Kulak;

            w kategorii 4B (szkoły podstawowe, klasy VII-VIII; plakat „Kierowco, nie śmieć!”):

            I miejsce – Anna Kalina,

            II miejsce – Lena Mąkosz,

            III miejsce – nie przyznano;

            w kategorii 5 (szkoły ponadpodstawowe; fotografia „Małe jest piękne – przyroda w ujęciu makro”):

            I miejsce – Maja de Jong,

            II miejsce – Dawid Kubacki,

            III miejsce – nie przyznano.

             

        • ANDRZEJKI W BIBLIOTECE
          • ANDRZEJKI W BIBLIOTECE

          • W bibliotece odbyły się Andrzejki – spotkanie pełne czarów i dobrej zabawy.

            Zgodnie z tradycją, właśnie w wigilię imienin Andrzeja, przeprowadza się liczne zabawy mające na celu odkrycie kart przyszłości. Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania z tradycyjnym obrzędem wróżb, znanym w Polsce już w okresie Odrodzenia. Uczestnicy bawili się symboliką liter, przekłuwali serce z imionami „przyszłych mężów i żon”, a wybierając kartki z cyframi, wróżyli sobie najbliższą przyszłość. Nie obyło się również bez wróżby układania butów. Dzieci z niecierpliwością czekały na swoją kolej, aby móc wziąć udział w przygotowanych zadaniach. Wróżki z klasy kl. 4 spisały się na medal służąc swoją pomocą..

            Spotkanie andrzejkowe upłynęło w cudownej atmosferze. Uczestnicy świetnie się bawili. Oczywiście wszyscy wiedzieli, że wróżby należy traktować z przymrużeniem oka. Według staropolskiego przysłowia „Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja”.

            Taki dzień zdarza się tylko raz w roku. Wszystkim dziękuję za miłą zabawę. 

             

        • PROMOCJA KSIĄŻKI P. ALINY MICHALAK  ,,KOT SZEKSPIR W ŚWIECIE KSIĄŻEK”
          • PROMOCJA KSIĄŻKI P. ALINY MICHALAK ,,KOT SZEKSPIR W ŚWIECIE KSIĄŻEK”

          • Po raz kolejny miałam zaszczyt gościć w bibliotece szkolnej lokalną autorkę książek dla dzieci p. A. Michalak.

            Na spotkaniu z kl. 1 tym razem p. Alina promowała już kolejną swoją książkę pt. ,,Kot Szekspir w świecie książek”. Autorka przedstawiła historię bohatera książki, który jest mieszkańcem Biblioteki Publicznej w Drezdenku. Wspierała się wspaniałymi ilustracjami wykonanymi  przez artystkę, a zarazem absolwentkę naszej szkoły, p. Sylwię Czupryńską – Peszel.

            To była też doskonała lekcja o Kosmosie. Dzieci przeniosły się na Planetę Tańca i Zabawy.
            Nie zabrakło zagadek i ciekawostek o Kosmosie, a nawet był aerobik kosmiczny. Wszystkiemu towarzyszył magiczny nastrój Wszechświata.

                                                                                                                                                              A. Piątek

             

             

             

          • XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

          • Kto tabliczkę mnożenia zna, ten szczęście ma! To jedno z haseł przyświecające wydarzeniu, które organizowane jest w XIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia, do którego zarejestrowaliśmy się i w którym 17 listopada wzięliśmy udział. Pięknie dziękujemy za przygotowania, wspólne gry, treningi. Była MOC i fantastyczna aktywność. Gratulujemy wszystkim, którzy podjęli się przystąpić do egzaminu i tym, którzy pomyślnie go zdali.

        • Wywiadówka
          • Wywiadówka

          • W czwartek 23 listopada 2023 r. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami w następujących gabinetach:

            ODDZIAŁ 0 – WYCH. U.PAHL gab. 16

            KL. 1 A WYCH. M.KĄKOL GAB. 17

            KL. 2A – WYCH. B.PERZANOWSKA GAB. 14

            KL. 3A – WYCH. JU.MATKOWSKA GAB. 15

            KL. 4A – WYCH. K.STEBLECKA GAB. 33

            KL. 4B – WYCH. K.SWARYCZEWSKA GAB. 27

            KL. 5A – WYCH. K.SIUDA GAB. 26

            KL. 5B – WYCH. J.KOZŁOWSKA GAB. 28

            KL. 6A – WYCH. A.KOSTUŚ GAB. 32

            KL. 6B – WYCH. D.WILENTO GAB. 25

            KL. 7A – WYCH. K.SOBCZAK GAB. 23

            KL. 7B – WYCH. A.GRAŚ GAB. 24

            KL. 8A – WYCH A.MAŁECKA - CZAPLA GAB. 30

          • Telefony zaufania i infolinie wsparcia dzieci i młodzieży oraz dorosłych, którzy potrzebują pomocy

          • Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

            W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

            Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.

        • POCZYTAJKI JAK Z BAJKI
          • POCZYTAJKI JAK Z BAJKI

          • Do naszej biblioteki szkolnej zawitały panie z Biblioteki Miejskiej w Drezdenku z projektem ,,Poczytajki jak z bajki”.

            W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klasy 1 i grupa sześciolatków. Bajki czytały panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Drezdenku oraz uczennice z LO w Drezdenku. Czytane poczytajki, czyli klasyczne bajki, przyciągnęły uwagę, bawiły i sprawiły wiele radości najmłodszym słuchaczom.

          • Uwaga! Konkurs dla przedszkolaków i uczniów kl. I-III SP

          • Zapraszamy do udziałku w konkursie na kartkę bożonarodzeniową. Skierowany jest on do dzieci z przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych. Organizatorem jest Lubuski Urząd Wojewódzki.Kartka powinna być wykonana ręcznie, dowolną techniką – farbami, kredkami, ołówkiem, wycinanką, itp.Oceniana będzie pomysłowość, oryginalność, elementy bożonarodzeniowe uwzględniające polską tradycję i wrażliwość, estetykę i poziom artystyczny wykonanej pracy.Szczegóły w regulaminie, który dostępny jest na stronie: https://ko-gorzow.edu.pl/konkurs-na-kartke-bozonarodzeniowa/

          • 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

          • Narodowe Święto Niepodległości co roku obchodzimy w dniu 11 listopada, dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę, gdy po 123 latach zaborów nasz kraj znów powrócił na mapę Europy i świata. W tym czasie każdy Polak powinien w głębi serca podziękować przodkom, którzy wywalczyli dla nas wolność i niepodległość, cytując bowiem słowa J. Piłsudskiego: "Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium."