• Konkurs "PRZEPIS NA ZDROWY FAST-FOOD"

          • Zachęcamy uczniów kl. V-VIII do udziału w konkursie „Przepis na Zdrowy fast- food”. Zadaniem uczestników konkursu jest opracowanie przepisu zdrowej wersji fast-foodu, a następnie przygotowanie potrawy i jej sfotografowanie, w celu promowania prawidłowego odżywiania i uświadamiania, że zdrowe posiłki również są smaczne. Ponadto konkurs ma stanowić zachętę do twórczych działań kulinarnych i radości z ich przyrządzania.

        • Spotkanie z rodzicami
          • Spotkanie z rodzicami

          • W dniu 14 września 2023 r. o godz. 16.00 odbędą się spotkania z rodzicami:

            godz. 16.00 spotkanie ogólne na dolnym holu

            godz. 16.15 spotkanie z wychowawcami w następujących gabinetach

            ODDZIAŁ 0 – WYCH. U.PAHL gab. 16

            1 A WYCH. M.KĄKOL GAB. 17

            2A – WYCH. B.PERZANOWSKA GAB. 14.

             3A – WYCH. JU.MATKOWSKA GAB. 15

             4A – WYCH. K.STEBLECKA GAB. 33

            4B – WYCH. K.SWARYCZEWSKA GAB. 27

            5A – WYCH. K.SIUDA GAB. 26 

            5B – WYCH. J.KOZŁOWSKA GAB. 28

             6A – WYCH. A.KOSTUŚ GAB. 30 

            6B – WYCH. D.WILENTO GAB. 25

             7A – WYCH. K.SOBCZAK GAB. 23

            7B – WYCH. A.GRAŚ GAB. 24 

            8A – WYCH A.MAŁECKA - CZAPLA GAB. 32

            Godz.16.45 - spotkanie Rady Rodziców z dyrekcją szkoły w świetlicy.

        • Zapisy na obiady
          • Zapisy na obiady

          • Szanowni Państwo, ruszają zapisy na obiady na nowy rok szkolny. Koszt jednego obiadu wynosi 4,50 zł. Aby zapisać dziecko na ciepły posiłek w szkole, należy wypełnić formularz dostępny u p. intendentki. Zapisu można również dokonać telefonicznie pod numerem tel. 608 366 765 ( wówczas do 5.09.2023 r. należy donieść deklarację). 

            Wydawanie obiadów rusza od 5 września 2023 r.

        • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

             

            Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 4 września 2023 r. o godz. 8.00 spotkaniami z wychowawcami w klasach, według poniższego rozkładu:

            ODDZIAŁ 0 – WYCH. U.PAHL gab. 16

            KL. 1 A WYCH. M.KĄKOL GAB. 17

            KL. 2A – WYCH. B.PERZANOWSKA GAB. 14

            KL. 3A – WYCH. JU.MATKOWSKA GAB. 15

            KL. 4A – WYCH. K.STEBLECKA GAB. 33

            KL. 4B – WYCH. K.SWARYCZEWSKA GAB. 27

            KL. 5A – WYCH. K.SIUDA GAB. 26

            KL. 5B – WYCH. J.KOZŁOWSKA GAB. 28

            KL. 6A – WYCH. A.KOSTUŚ GAB. 30

            KL. 6B – WYCH. D.WILENTO GAB. 25

            KL. 7A – WYCH. K.SOBCZAK GAB. 23

            KL. 7B – WYCH. A.GRAŚ GAB. 24

            KL. 8A – WYCH A.MAŁECKA - CZAPLA GAB. 32

            Następnie o godz. 8.30 odbędzie się uroczysty apel inauguracyjny, a o godz. 9.00 uczniowie udadzą się na Mszę Św., która kończy uroczyste rozpoczęcie roku. Odwóz planowany jest na godz. 13.40, w związku z czym możliwy jest odbiór dzieci, po wcześniejszym uzgodnieniu z wychowawcą. Uczniowie, którzy pozostaną, zostaną objęci opieką świetlicy szkolnej do odwozu.

            Uczniowie 4 września 2023 r. otrzymają podręczniki i ćwiczenia ( prosimy o zabranie toreb, plecaków).

            Uczniów klasy pierwszej zapraszamy na Mszę Św. z plecakami, które zostaną poświęcone.

          • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

          • W piątkowy poranek zakończyliśmy oficjalnie mijający rok szkolny. Na uroczystym apelu nagrodzono uczniów osiągających największe sukcesy, pożegnaliśmy także odchodzącą na emeryturę p. Wiolettę Mielewczyk. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. 

          • Bezpieczne wakacje

          • Wakacje to czas odpoczynku. By był bezpieczny, warto pamiętać o kilku zasadach.

            Rozważnie korzystaj ze wszystkich przyjemności, jakich dostarczają wakacje. Na zabawy wybieraj jedynie bezpieczne miejsca – z dala od jezdni, torów kolejowych, wykopów.

          • "Dobre łącza" sposobem na oswojenie Internetu

          • Uczniowie naszej szkoły oraz ich opiekunowie/rodzice w drugim semestrze tego roku szkolnego wzięli udział w realizacji programu z Centrum Edukacji Obywatelskiej  pn. "Dobre łącza". Dzięki temu mogli uświadomić sobie, że sieć oferuje nam - odbiorcom, wiele pożytecznych rzeczy, np. naukę, rozrywkę, zakupy, ale stwarza też wiele zagrożeń, np. stalking, hejt, cyberprzemoc. Zajęcia projektowe pozwoliły osobom biorącym w nich udział na zwrócenie uwagi na dobre i złe strony korzystania z Internetu, poszukiwanie najlepszych rozwiązań służących temu, by odbiorcy Internetu czuli się bezpiecznie, nic im nie zagrażało.

            Poniżej krótki filmik na podsumowanie zajęć.

          • POŻEGNANIE KLAS 8

          • Koniec roku szkolnego za tydzień, ale już dziś pożegnaliśmy klasy 8. Był uroczysty apel, na którym wyróżniono najlepszych, był tradycyjny polonez, a następnie huczna zabawa, czyli Bal Ósmoklasisty. Fotorelacja poniżej.

          • Klub Dobrej Rozmowy – realizacja programu z Centrum Edukacji Obywatelskiej

          • Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. H. Sienkiewicza w Drezdenku po raz kolejny rozwijali swe umiejętności edukacyjne poprzez realizację programu edukacyjnego z CEO pn. „Klub Dobrej Rozmowy”. Pod tą nazwa kryły się działania zmierzające do zdobycia przez młodzież naszej szkoły kompetencji obywatelskich oraz rozwoju umiejętności myślenia krytycznego.

            W programie korzystano z dialogu jako narzędzia edukacyjnego, by wspólnie z uczniami budować społeczność, w której każdy może poczuć się bezpiecznie. „Klub Dobrej Rozmowy” uczył otwartości na innych ludzi i ich kultury, uczył poszanowania dla różnorodności; był miejscem dla rozwoju takich wartości jak: szacunek, empatia, współdziałanie, odpowiedzialność, samodzielność i otwartość. Był okazją do zintegrowania z lokalną społecznością, zwłaszcza z tą o doświadczeniu migracyjnym.

            Uczniowie odbyli szereg spotkań, podczas których poznali przyczyny migracji, zagłębili się w historie osób, które z własnej woli puściły swój kraj lub zostały do tego zmuszone w wyniku np. działań wojennych czy prześladowań o różnym podłożu. Dzięki temu mogli zagłębić się w temat uchodźctwa i tego, co ono niesie dla osób, które niekiedy z dnia na dzień stały się migrantami. Poznali wartość szczerej komunikacji i otwartości na kulturę innych osób, uczyli się wielokulturowości.

            Konkretnym działaniem opartym o bliskie im doświadczenia i emocje, były zajęcia poświęcone poznaniu kultury ukraińskich uchodźców, którzy zadomowili się w naszej szkole i społeczności. Wzmocniło to proces uczenia się, pozwoliło uczniom z innej perspektywy spojrzeć na ich nowe koleżanki i kolegów z Ukrainy, bardziej wczuć się w ich sytuację, lepiej zrozumieć osoby z doświadczeniem migracyjnym.

            Efektem końcowym było nakręcenie krótkiego filmiku przez uczestników programu – relacji Danilo Yevpaka, jednego z ukraińskich uczniów uczęszczających do naszej szkoły, który przedstawił historię swojej migracji.

          • PIKNIK RODZINNY

          • Sobotnie przedpołudnie upłynęło nam pod znakiem dobrej zabawy - w naszej szkole odbywał sie bowiem Piknik Rodzinny. Na wszystkich - starszych i młodszych - czekało wiele atrakcji: loteria fantowa, integracyjne zabawy rodzinne, gry sportowe, dmuchańce, malowanie twarzy & warkoczyki, punkt zdrowia i pierwszej pomocy, kiełbaski z grilla, stoiska z ciastem i potrawami z krajów Europy, pyszna zupa, pokaz motocykli, przejażdżki na kucyku, wyprzedaż garażowa. Wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy serdecznie dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

          • NASZE SUKCESY

          • W XVII Powiatowym Konkursie Ortograficznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. J. Nojiego w Drezdenku reprezentowały nas: Wiktoria Kniaziewicz i Lena Lesiak. Wiktoria zajęła 3 miejsce, a dziewczyny zespołowo - 4. Sukces tym cenniejszy, że były najmłodszą drużyną, obydwie są bowiem uczennicami klasy 7. Serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze lepszej lokaty za rok!


          • DZIEŃ PATRONA

          •        Dziś w ramach obchodów Dnia Patrona podsumowaliśmy naszą pracę z ostatnich tygodni. W tym roku skupiliśmy się na historii naszej szkoły, bowiem właśnie minęło 45 lat od momentu, gdy nadano jej - jako pierwszej szkole podstawowej w gminie - imię. Oprócz patrona nasza szkoła otrzymała wówczas sztandar, który służy nam do dziś.

                   Maj to także inny jubileusz - w 1965 r. oddano do użytku obecny gmach szkolny, wybudowany w ramach akcji "Tysiąc szkół na 1000-lecie państwa polskiego". Przez ostatnie tygodnie poznawaliśmy historię szkoły, tropiliśmy ślady Patrona w budynku i w jego okolicach - klasy młodsze wykonały plakaty, a starsze prezentacje multimedialne. Dziś mogliśmy zapoznać się z efektami tych działań, obejrzeć archiwalne zdjęcia i sprawdzić się w quizie dotyczącym historii placówki. Oto kilka zdjęć:

          • "Dobre łącza" sposobem na oswojenie z internetem

          • Nasza szkoła bierze udział w realizacji programu z Centrum Edukacji Obywatelskiej pn. "Dobre łącza". Ma on na celu pracę z dziećmi i młodzieżą z klas I-VIII nad rozwojem kompetencji społeczno-emocjonalnych i wspieranie w ten sposób ich bezpieczeństwa w internecie. W ramach tego programu uczniowie odbyli lekcje wychowawcze poświęcone szerzeniu wiedzy na temat zalet i wad internetu, szeroko rozumianego bezpieczeństwa w sieci. Odbyli też nocowisko, podczas którego poszerzali swoje umiejętności związane z wirtualnym światem i zagrożeniami, które niesie, biorąc udział w grze korytarzowej w formie escape roomu. W projekcie wzięli również udział rodzice, którzy w formie warsztatów mogli poszerzyć swoje kompetencje w zakresie zagrożeń wynikających z nadużywania cyberprzestrzeni.