W parku rozrywki „Majaland”
23 czerwca uczniowie naszej szkoły odwiedzili rodzinny park rozrywki w Kownatach. Poniżej fotorelacja z wycieczki.
14
Certyfikat WZOROWEJ PLACÓWKI
Nawet Ci najmłodsi odnoszą sukcesy!
Uczniowie klasy 0 przez cały rok szkolny realizowali ogólnopolski projekt "Mały miś w świecie wielkiej literatury" i zaliczyli 4 z 6 modułów obszernego programu, dzięki czemu nasza szkoła zdobyła CERTYFIKAT WZOROWEJ PLACÓWKI :)
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW W ROKU SZKOLNYM 2021/22
Lekcja samorządności w Szkole Podstawowej nr 3
18 czerwca bieżącego roku na lekcji wiedzy o społeczeństwie w klasach ósmych gościła pani Karolina Piotrowska, burmistrz Miasta i Gminy Drezdenko. Uczniowie w ramach edukacji obywatelskiej w szkole poznają podział administracyjny naszego państwa, zadania poszczególnych jednostek samorządu terytorialnego, a także finansowanie tych struktur. Tyle teoria. Na lekcji, której gościem była gospodarz naszej gminy, mogli przekonać się, jak to wygląda w praktyce. Do obu klas uczęszczają uczniowie nie tylko z Drezdenka, ale także z okolicznych wiosek, co nadało spotkaniu szerszy wymiar, bo gmina to nie tylko miasto, lecz również około 30 sołectw. Pytania skierowane do gościa dotyczyły dróg, które prowadzą do ich miejscowości, tras rowerowych, sal wiejskich, miejsc do rekreacji oraz utrzymania porządku w gminie. Co ciekawe zadawane pytania często zaczynały się od słowa „kiedy”. Pani Burmistrz wytłumaczyła, jak skonstruowany jest budżet gminy, ile jest potrzeb, a ile środków na inwestycje, a także które z zadań są pilne, a które muszą poczekać. Rzeczywistość nie jest taka prosta, jak w podręczniku, ale warto zadawać pytania, gdyż świadczą one o zainteresowaniu otoczeniem, a przecież w przyszłości to dzisiejsza młodzież będzie decydować o sprawach naszej Małej Ojczyzny. Spotkanie zakończyło się przedstawieniem kalendarza imprez kulturalnych na okres letni w Drezdenku.
Pani Karolina Piotrowska fantastycznie nawiązała kontakt z młodzieżą, a na jej prośbę o podpowiedź w sprawie zespołów muzycznych, które miasto mogłoby gościć w przyszłości, posypały się liczne propozycje ze strony uczniów. Warto kontynuować pomysł spotkań młodzieży z władzami gminy, bo te kształtują postawę obywatelską, a „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”.
Mamy finalistę II Ogólnopolskich Zawodów Algorytmicznych
W roku szkolnym 2020/2021 w Szkole Podstawowej nr 3 im Henryka Sienkiewicza w Drezdenku realizowany był projekt Centrum Mistrzostwa Informatycznego, w ramach którego uczniowie brali udział w 48 godzinnych zajęciach informatycznych z zakresu algorytmiki i programowania w języku Scratch i języku C++. Zespół Jakuba Sieka, ucznia klasy 7b, został Finalistą II Ogólnopolskich Zawodów Algorytmicznych w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych zespołów w Polsce w zakresie wiedzy programistycznej.
Należy podkreślić, że uczniowie klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Drezdenku rywalizowali nie tylko z zespołami z klasy ósmej, ale również z klasami pierwszymi szkół ponadpodstawowych, co potwierdza ich ogromną wiedzę programistyczną.
Za nami bardzo pracowity rok szkolny. Pomimo czasu pandemii i nauczania zdalnego udało się uczniowi naszej szkoły zostać finalistą w II Ogólnopolskich Zawodach Algorytmicznych w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego.
27 października 2020 trzynaścioro uczniów szkoły rozpoczęło zajęcia informatyczne w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju wszystkie zajęcia koła informatycznego były prowadzone on-line, na platformie Teams. Uczniowie w 3-godzinnych blokach tematycznych rozwiązywali zadania w języku programowania Scratch i w języku C++. Na potrzeby udziału w konkursach utworzyli dwa zespoły, A – Skrzaty rozwiązywały zadania w języku Scratch i B – Gnomy zadania w języku C++ lub Python-ie, w których uczniowie brali udział w Ogólnopolskiej Lidze i Zawodach Centrum Mistrzostwa Informatycznego.
Pierwsze zawody rozpoczęły się 7 grudnia 2020 roku a była to Ogólnopolska Liga Centrum Mistrzostwa Informatycznego, która polegała na rozwiązywaniu zadań przez uczestników koła informatycznego w dwóch poziomach, języku Scratch i w języku C++. Liga odbywała się w ośmiu rundach w trybie on-line, co stanowiło dodatkowy bagaż obowiązków, który spływał na utworzone dwa zespoły. Co dwa tygodnie każdy zespół rozwiązywał zadania w ramach Ligi algorytmicznej, mierząc siły z zawodnikami z innych kółek informatycznych Centrum Mistrzostwa Informatycznego, w tym również uczniów ze szkół ponadpodstawowych. Wykonane zadania przez zespoły sprawdzane były tzw. sprawdzarką kodu, a ich poziom wykraczał poza podstawę programową z informatyki ze szkoły podstawowej i szkoły średniej. Liga była doskonałym, praktycznym przygotowaniem do Zawodów Algorytmicznych Centrum Mistrzostwa Informatycznego, Olimpiady Informatycznej oraz innych konkursów algorytmicznych i informatycznych. Liderem zespołu A – Skrzaty był Piotr Dąbek, natomiast B – Gnomów Jakub Siek. W Lidze Gnomów brały udział 52 zespoły, gdzie zespół Jakuba Sieka w kwalifikacji końcowej znalazł się na dziesiątej pozycji pośród innych zespołów z Polski.
Kolejny konkurs, w którym brali udział członkowie koła informatycznego, to Ogólnopolskie Zawody Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Składał się z trzech etapów: etapu lokalnego, regionalnego i finału. Liderem Zawodów A – Skrzaty był Piotr Dąbek, natomiast B – Gnomów Jakub Siek. W każdym etapie uczniowie rozwiązywali po pięć zadań z zakresu algorytmiki i programowania, które przesyłali do sprawdzenia z wykorzystaniem platformy Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Zawody lokalne rozpoczęły się 23 lutego 2021 roku. Na każdy etap zawodów był określony czas na wykonanie zadań i przesłanie ich z wykorzystaniem platformy on-line. Zadania sprawdzane były tzw. sprawdzarką kodu. Zawody polegały na rywalizacji z innymi zespołami z Polski, w których byli również uczniowie ze szkół ponadpodstawowych. Również tutaj poziom wykonywanych zadań wykraczał poza podstawę programową z informatyki ze szkoły podstawowej i szkoły średniej. Do rozwiązania zadań niezbędna była również wysoka kultura matematyczna, którą posiadaŁ zespół Gnomy rozwiązujący zadania w języku C++. Zespoły biorące udział w zawodach uczyły się nie tylko logicznego myślenia, rozwiązywania zadań algorytmicznych, programowania w języku Scratch i języku C++, ale również systematyczności i odpowiedzialności za pracę całego zespołu. Za każde wykonane zadanie zespół otrzymywał punkty, które były zliczane i dawały kwalifikację do kolejnego etapu.
Zespół Jakuba Sieka został finalistą i tym samym znalazł się wśród dziesięciu najlepszych zespołów w Polsce z zakresu algorytmiki i programowania, zlokalizował się na ósmym miejscu. Choć nie udało się zostać laureatem, to wiedza, którą osiągnął, jest godna podziwu, a uzyskany wynik to niebywały sukces i osiągnięcie.
Ciężka praca zespołu koła informatycznego zwieńczona została otrzymanym pakietem materiałów dydaktycznych – trzema zestawami robotów mBotów wraz z zestawem serwo, sześcioma modułami i nagrodą za finalistę w II Ogólnopolskich Zawodach Algorytmicznych, które w praktyczny sposób pomogą nauczyć młodych ludzi programować oraz wzbogacą warsztat pracy nauczyciela informatyki w szkole.
Gratulujemy zespołowi Jakuba za jego zapał do programowania, za osiągnięte sukcesy, za pasję do rozwijania wiedzy algorytmicznej, a przede wszystkim za to, że jego zespół jest Finalistą II Ogólnopolskich Zawodach Algorytmicznych w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Niech programowanie będzie dla Jakuba drogowskazem w osiągnięciu celu w życiu, a jednocześnie stanie się on cennym i unikalnym kapitałem, który umożliwi mu budowanie przewagi konkurencyjnej w świecie. Swój zapał do programowania, niech wszczepi w społeczność szkolną, gdyż funkcjonowanie współczesnego świata oparte jest na wykorzystaniu technologii teleinformatycznych.
Dziękujemy Jakubowi i Piotrkowi oraz całemu zespołowi koła informatycznego za rok ciężkiej pracy, za potęgowanie wiedzy informatycznej. Czekamy z niecierpliwością na kolejne sukcesy w następnym roku szkolnym 2021/2022.
Poznajemy zawody – kl. 2a
W ramach doradztwa zawodowego uczniowie klasy 2a odwiedzili zakład fryzjerski pani Karoliny Jędryczko i warsztat samochodowy pana Tomka Jędryczko. Poznaliśmy zalety i wady danych zawodów.
6
Jak radzić sobie z upałami?
Temperatura za oknem z dnia na dzień jest coraz wyższa. Warto więc sobie przypomnieć dobre rady na upały.
Co robić w razie udaru cieplnego?
Młodzi bohaterowie
Często w rozmowach narzekamy na młodsze pokolenie: bo robią coś inaczej; bo myślą inaczej niż my; bo są tacy i owacy, ale w tym wszystkim nie zauważamy ich cech, które zasługują na ukłony z naszej strony. Przykładem może być zachowanie trójki chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Drezdenku: Pawła Gniewosza, Cypriana Gulajewa i Jakuba Zrobka, którzy swoim czynem mogliby zawstydzić niejednego dorosłego.
Po skończonych, poniedziałkowych lekcjach, pierwszego tak upalnego dnia, szli w kierunku miasta. Zajęci rozmową, nie stracili czujności i w okolicy Victaulica w porę zareagowali na zaistniałą sytuację. Ku ich zdziwieniu, idąca przed nimi kobieta nagle omdlała. Mimo wielkich emocji zachowali zimną krew. Bez chwili zastanowienia, wspólnie, przystąpili do udzielania pomocy: próbowali nawiązać kontakt z Panią, zadzwonili po pogotowie. Zatrzymali również samochód, aby mieć wsparcie w dorosłych. Towarzyszyli kobiecie aż do przyjazdu karetki.
Pytani o swój niebagatelny czyn ósmoklasiści stwierdzili jednogłośnie, że działali pod presją tak silnych emocji, że nie pamiętają co i kto robił dokładnie, a gratulacje nie są im potrzebne, bo „w takiej sytuacji każdy powinien zachować się tak, jak oni”. Nie pozostaje nic innego, jak brać z NICH przykład i podziwiać.
Często w rozmowach narzekamy na młodsze pokolenie: bo robią coś inaczej; bo myślą inaczej niż my; bo są tacy i owacy, ale w tym wszystkim nie zauważamy ich cech, które zasługują na ukłony z naszej strony. Przykładem może być zachowanie trójki chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Drezdenku: Pawła Gniewosza, Cypriana Gulajewa i Jakuba Zrobka, którzy swoim czynem mogliby zawstydzić niejednego dorosłego.
Po skończonych, poniedziałkowych lekcjach, pierwszego tak upalnego dnia, szli w kierunku miasta. Zajęci rozmową, nie stracili czujności i w okolicy Victaulica w porę zareagowali na zaistniałą sytuację. Ku ich zdziwieniu, idąca przed nimi kobieta nagle omdlała. Mimo wielkich emocji zachowali zimną krew. Bez chwili zastanowienia, wspólnie, przystąpili do udzielania pomocy: próbowali nawiązać kontakt z Panią, zadzwonili po pogotowie. Zatrzymali również samochód, aby mieć wsparcie w dorosłych. Towarzyszyli kobiecie aż do przyjazdu karetki.
Pytani o swój niebagatelny czyn ósmoklasiści stwierdzili jednogłośnie, że działali pod presją tak silnych emocji, że nie pamiętają co i kto robił dokładnie, a gratulacje nie są im potrzebne, bo „w takiej sytuacji każdy powinien zachować się tak, jak oni”. Nie pozostaje nic innego, jak brać z NICH przykład i podziwiać.
Anna Lesiak
Robotyka naszą przyszłością
Lekcje informatyki w klasie siódmej mają odmienną formę. Właśnie w tej klasie zespół trzynastu uczniów realizował projekt Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Pozyskane w ramach zadania roboty mBot-y są przez nich programowane na lekcjach informatyki za pomocą aplikacji do zdalnego sterowania - Makeblock i oprogramowania on-line - Appinventor. Nauka kodowania za pomocą praktycznego obrazu uczy młodzież logicznego myślenia, ćwiczą oni kreatywność poprzez zabawę tworząc rzeczy, które działają. Nauka kodowania zachęci młodzież do korzystania z wyobraźni i improwizacji. Ponadto są w stanie stworzyć coś, co daje im poczucie osiągnięć i wzmacnia ich pewność siebie. Dlatego też kodowanie za pomocą mBot-ów będzie głównym wyznacznikiem do rozwijania zainteresowań uczniów. Nauka połączona z zabawą przeniesie uczniów do interaktywnego świata programowania, który opiera się na nowoczesnej technologii i łączy kodowanie z tradycyjnym konstruowaniem.
3
Program szczepień przeciwko Covid-19 dla grupy nastolatków 12+
W ZWIĄZU Z WŁĄCZENIEM GRUPY NASTOLATKÓW W WIEKU 12+ DO PROGRAMU SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19, ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONFERENCJI, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ NA PLATFORMIE TEAMS W ŚRODĘ DNIA 23 CZERWCA br. O GODZ. 16.00.
Zgłoszenia chętnych do wzięcia udziału w konferencji przyjmowane będą w dniach 17-22 czerwca w systemie konferencyjnym dostępnym pod adresem:
http://ko-gorzow.edu.pl/konferencje/
Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR MATEMATYCZNY
W tegorocznej edycji konkursu KANGUR MATEMATYCZNY udział wzięło 24 uczniów naszej szkoły z klas 2-7.
Najlepsze wyniki osiągnęli:
- Lena Piotrowska z kl.6a, która uzyskała wynik bardzo dobry;
- Antoni Szpałek z kl.3a, który otrzymał wyróżnienie;
- Szymon Miłaszewski z kl.2b, który otrzymał wyróżnienie.
Gratulujemy sukcesu!
KL. 6b Z WIZYTĄ W MUZEUM
W dzisiejsze przedpołudnie wybraliśmy się do Muzeum Puszczy Drawskiej i Noteckiej w Drezdenku. Mogliśmy tam podziwiać eksponaty dotyczące przeszłości naszego miasta i okolicy, np. stare fotografie, narzędzia rolnicze, sprzęty domowe, obejrzeliśmy też wystawę poświęconą myślistwu i łowiectwu. A ponieważ dzień był upalny, nie zabrakło lodów dla ochłody. Fotorelacja poniżej.
6b z wychowawczynią
15
Znamy wyniki naboru do #SuperKoderów!
Nasza szkoła od września dołączy do #SuperKoderów! Znalazła się na liście spośród 140 szkół zakwalifikowanych w nowej edycji programu. Będziemy realizować ścieżkę pt. "3Wymiary matematyki", w której SuperKoderzy będą poznawać użytkowy i wszechstronny charakter matematyki. Zaprezentujemy, jak można wykorzystać umiejętności nabyte na lekcjach matematyki do projektowania obiektów trójwymiarowych. Przejdziemy drogę od prototypu do fazy testów, kończąc na gotowym produkcie stworzonym z wykorzystaniem drukarki 3d, którą szkoła otrzyma w ramach realizacji projektu.
#SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu.
#SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów.
Z sercem dla Neli
Społeczność Drezdenka już nie raz pokazała, że potrafi się zjednoczyć i ma wielkie serca, gdy chodzi o pomoc potrzebującym, zwłaszcza chorym dzieciom. Włączała się w akcje charytatywne organizowane np. dla uczniów naszej szkoły – Julki Widery, Cypriana Chyby i Zuzi Tyranowicz. Dziś odbyła się kolejna akcja z udziałem ludzi dobrej woli, by tym razem wspomóc zbiórkę na leczenie Neli Pater-Sipka. Na wszystkie osoby chcące wspomóc w walce z chorobą małą Nelę przybyłe do SP nr 3 im. H. Sienkiewicza w Drezdenku czekały liczne atrakcje. Główną z nich były zajęcia zumby, które poprowadził Zumbowy Dream Team: Alicja Ignaszewska, Aleksandra Woźnicka i Krzysiek Wielkopolski. Równie interesujący był pokaz ratownictwa medycznego firmy Armed, animacje dla dzieci prowadzone przez panią Karolinę Tyranowicz oraz plecenie warkoczyków przez panią Karolinę Jędryczko. Nie obyło się też bez słodkiego bufetu czy popcornu.
Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji i przebiegu dzisiejszej imprezy, składamy serdeczne podziękowania. Macie wielkie serca, których moc z pewnością pomoże Nelci w walce z chorobą. Jesteście cudownymi ludźmi!
25
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje
Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.
Czynić dobro
Zaprzyjaźniona Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Nojiego w Drezdenku chętnie przystąpiła do akcji charytatywnej dla ciężko chorujących dzieci – uczniów SP-3. Ze sprzedaży książeczek „Bajki o Ogromnej Miłości” zebrała łącznie 2 440 zł. Dziękujemy wszystkim wielkiego serca za możliwość czynienia dobra.
Dziękujemy, że jesteśmy z nami!!!
Potrzeby chorych dzieci są tak duże, że nie spoczywamy na laurach, dlatego też jutro zapraszamy na Zumbę Charytatywną dla Nelii Pater - Sipka, która odbędzie się w szkole w godz. 15 - 18. W planie przewidziane są dodatkowe atrakcje:- animacje dla dzieci- warkoczyki - pokaz ratownictwa medycznego- słodki bufet - popcorn.Dochód z imprezy zasili leczenie małej Nelki. Serdecznie zapraszamy!!!
Nasze sukcesy - Powiatowy Konkurs Recytatorski
9 czerwca br. w Powiatowym Konkursie Recytatorskim, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Starym Kurowie, wystąpiło 9 uczennic z naszej szkoły. W kategorii klas 1-3 wyróżnienia otrzymały: Agata Della-Valle i Klaudia Amanowicz z kl. 2b oraz Marianna Czupryńska z kl. 3a. Nagrodzone zostały również: Maja Piotrowska z kl. 4b - zajęła 3 miejsce w grupie wiekowej kl. 4-6, zaś Monika Czoszyk z kl. 7b uplasowała się na 2 pozycji wśród uczniów kl. 7-8. Wszystkim naszym reprezentantkom serdecznie gratulujemy pięknego występu.
INFORMACJA O ODDAWANIU PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH
Szanowni Państwo, drodzy uczniowie i wychowawcy! Informuję, że w dniach 14 - 17.06.2021r. w godz. 8.00-13.00 będzie można oddawać wypożyczone podręczniki oraz książki do szkolnej biblioteki w następującym porządku:
poniedziałek 14.06 - klasa 8a godz. 8.45 - 9.45,
- klasa 8b godz. 9.45 - 10.45
- klasa 7c godz. 10.45 - 11.45
wtorek 15.06 - klasa 7b godz. 8.45 - 9.45,
- klasa 7a godz. 9.45 - 10.45
- klasa 6c godz. 10.45 - 11.45
środa 16.06 - klasa 6b godz. 8.45 - 9.45,
- klasa 6a godz. 9.45 - 10.45
- klasa 5a godz. 10.45 - 11.45
czwartek 17.06 - klasa 4b godz. 8.45 - 9.45,
- klasa 4a godz. 9.45 - 10.45
Uczniowie klas 1 - 3 oddają podręczniki z wychowawcami 17.06 od godz. 10.45 - 12.45.
A. Piątek
Konkurs plastyczny pn. Mój pamiętnik – kopiuj mistrza
Zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym.
- „Mój Pamiętnik” to cykl 18 dwustronnych obrazów Ludomira Sleńdzińskiego,
na których artysta opowiedział pędzlem losy swojego życia. Niczym na
kartach pamiętnika utrwalił na nich najważniejsze wydarzenia z własnej
przeszłości. Każdy obraz obejmuje określony okres życia artysty i składa
się z kilku miniaturowych scen przedstawiających spotykane przez artystę
osoby, odwiedzane miejsca czy też ciekawe epizody z jego życia.-
To oryginalne dzieło, przed laty, zainspirowało Galerię im. Sleńdzińskich
w Białymstoku do ogłoszenia Konkursu Plastycznego, adresowanego do
dzieci i młodzieży. Każda edycja konkursowych zmagań poświęcona jest
kolejnej planszy Pamiętnika, nosi inny podtytuł i tym samym stawia nowe
wyzwanie przed uczestnikami konkursu.
Tegorocznej edycji towarzyszy 12. plansza Pamiętnika, na której artysta
uwiecznił swoje wybrane prace malarskie i rzeźbiarskie. Zestaw dzieł
stanowi ważny przykład twórczych poszukiwań artysty w zakresie kompozycji,
koloru czy faktury.
Uczestnikom konkursu proponujemy zatem wykonanie kopii lub własnej
interpretacji wybranego dzieła Ludomira Sleńdzińskiego z kolekcji Galerii
im. Sleńdzińskich w Białymstoku. Zapraszamy do siedziby Galerii lub do
naszej cyfrowej kolekcji cyfrowa.galeriaslendzinskich.pl w poszukiwaniu inspiracji.
Wybierzcie pracę artysty, która najbardziej Was intryguje i pokuście
się o próbę jej odwzorowania zachowując swój własny indywidualny styl.
Jesteśmy niezmiernie ciekawi, które dzieła Ludomira Sleńdzińskiego wybierzecie?
Liczymy na waszą kreatywność i wyjątkowe interpretacje mistrza z Wilna.
Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 18 lat
z całego kraju oraz środowisk polonijnych na Litwie i Białorusi.
Technika prac jest dowolna z wyłączeniem technik przestrzennych.
Format prac: od A4 do A2.
Każdy uczestnik może nadesłać jedną pracę. Prace zespołowe nie
będą rozpatrywane.
Prace wraz z wypełnioną metryczką należy dostarczyć do Organizatora do 11 czerwca
2021 r. na adres:
GALERIA IM. SLEŃDZIŃSKICH
UL. WARYŃSKIEGO 24A
15-461 BIAŁYSTOK
z dopiskiem: Konkurs Plastyczny „Mój Pamiętnik”
Jury dokona oceny prac oraz przyzna nagrody i wyróżnienia w następujących
kategoriach wiekowych:
• 5-6 lat,
• 7-9 lat,
• 10-13 lat,
• 14-18 lat,
• uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych
domów samopomocy oraz innych placówek wsparcia dla osób
niepełnosprawnych,
• nauczyciele – za opiekę artystyczną.
Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 18 czerwca 2021 roku.
Szczegółowy regulamin i załączniki: https://konkursydladzieci.eu/zobacz/konkurs-plastyczny-moj-pamietnik-kopiuj-mistrza/
-
- „Mój Pamiętnik” to cykl 18 dwustronnych obrazów Ludomira Sleńdzińskiego,
Międzynarodowy konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pn. Darujmy światu pokój
Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza uczestników w wieku 7-19 lat do udziału w XX Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Darujmy światu pokój".Konkurs Plastyczny „Darujmy światu pokój” jest zaproszeniem skierowanym do dzieci i młodzieży do plastycznych wypowiedzi na temat otaczającej ich rzeczywistości, w kontekście prawa do życia w świecie wolnym od wojen. Prace konkursowe powinny prezentować twórczość plastyczną będącą reakcją, przestrogą i protestem przeciwko złu dziejącemu się na świecie, przeciwko przemocy. Twórczość ta powinna być afirmacją życia, miłości i radości, idei poszanowania drugiego człowieka – niezależnie od koloru jego skóry, rasy czy wyznawanej religii.
Zasady uczestnictwa:Hasło konkursu: „Darujmy światu pokój”.Uczestnicy: dzieci i młodzież w wieku od 7 do 19 lat.Prace indywidualnych autorów. Prace zbiorowe nie będą oceniane.Ilość i format prac: maksymalnie 2 prace jednego autora w formacie A3 (42 x 29,7 cm). Prace nie mogą być podklejane ani oprawione.Technika: malarstwo, pastel, rysunek, grafika oraz dowolne techniki płaskie, z wyłączeniem batiku i malarstwa na szkle.Prace będą oceniane w następujących grupach wiekowych:7-10 lat,11-13 lat,14-16 lat,17-19 latOpis prac na odwrocie:- imię i nazwisko (prosimy o czytelne podpisywanie prac),- wiek,- adres e-mail, adres autora lub adres placówki w przypadku zgłaszania prac przez instytucję (dom kultury, szkoła, klub itp.).
Termin i miejsce składania prac:Prace w płaskich, sztywnych opakowaniach należy nadsyłać w nieprzekraczalnymterminie do 30.06.2021 roku (decyduje data stempla pocztowego) na adres:Oświęcimskie Centrum Kultury, ul. Śniadeckiego 24, 32-600 Oświęcim.Po tym terminie prace nie będą przyjmowane.
Terminarz konkursu:Nadsyłanie prac do 30 czerwca 2021 r.Ocena prac do 20 sierpnia 2021 r.Informacja o wynikach konkursu zostanie podana do 25 sierpnia 2021r. na stronie internetowej OCK: www.ock.org.plPodsumowanie konkursu, wręczenie nagród i otwarcie pokonkursowej wystawy odbędzie się we wrześniu 2021 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury w Oświęcimiu.
Link do regulaminu: https://konkursydladzieci.eu/zobacz/darujmy-swiatu-pokoj-miedzynarodowy-konkurs-plastyczny-dla-dzieci-i-mlodziezy/
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie