Uwaga! Konkurs wiedzy o pieniądzu
Polska Agencja Prasowa we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim zaprasza do udziału w konkursie „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne.
Sczegóły w załącznikach.
Konkurs dla młodych przyrodników "MÓJ LAS"
Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie plastyczno-fotograficznym "Mój las". Szczegóły w załączniku.
Sukces szachowy Jakuba Cedro
Dziś w Trzebiczu odbył się kolejny już Turniej Szachowy Cyklu Grand Prix zorganizowany przez KGW "STOKROTKI" z Trzebicza, Sołtysa i Radę Sołecką Trzebicza, tym razem o Puchar Burmistrza Drezdenka. Uczeń kl. 8a naszej szkoły - Jakub Cedro zajął w nim II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju i kolejnych sukcesów!
Zdjęcia: p. Paulina Cedro
PIKNIK INTEGRACYJNY
10 września, na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, odbył się piknik integracyjny dla klas 0-3. Dzieci miały przestrzeń do zabawy i brały udział w różnych konkurencjach. Poniżej fotogaleria:
11
Skąd się bierze prąd? – konkurs plastyczny
Zachęcamy uczniów kl. 7 i 8 do udziału w konkursie plastycznym Skąd się bierze prąd? Na najbardziej kreatywnych młodych artystów czekają atrakcyjne nagrody.Celem Konkursu jest promocja tematyki związanej z energią elektryczną oraz poznanie skojarzeń młodzieży związanych z szeroko pojętą energetyką. Jesteśmy ciekawi co młode pokolenie rozumie pod pojęciem „źródła energii”. Każdy z uczestników będzie mógł wykonać jedną pracę tradycyjnymi technikami plastycznymi, obrazującą jakie jest jego wyobrażanie o źródłach energii elektrycznej.Prace należy składać do 15 października 2021 r. Zwycięzców poznamy jeszcze w tym roku.Więcej informacji o Konkursie zamieszczono na stronie internetowej Urzędu Regulacji Energetyki (ure.gov.pl)
Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny ŻYJMY ZDROWO
Zachęcamy uczniów do udziału w Ogólnopolskim Ekologicznym Konkursie Fotograficznym „Żyjmy zdrowo”. Celem przedsięwzięcia jest kształtowanie postaw proekologicznych wśród młodych ludzi. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu 25 fotografii związanych z szeroko rozumianym pojęciem ochrony środowiska naturalnego.
Na autorów 20 najlepszych prac czekają bony na zakup sprzętu elektronicznego. Prace konkursowe można przesyłać do 31 października 2021. Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://ekomaika.pl/konkurs/.
Prosimy o głosy!
6 września br. rusza głosowanie na projekty z Drezdeneckiego Budżetu Obywatelskiego. Prosimy o głos na nasz projekt nr 16 - "Modernizacja i rozbudowa placu zabaw przy SP nr 3 w Drezdenku". Zadziałajmy dla wspólnego dobra!
Obiady w nowym roku szkolnym
Informujemy, że zapisy na obiady przyjmuje pani intendentka (wejście od świetlicy), tylko po złożeniu pisemnej deklaracji.Osoby, które korzystają z dofinansowania OPS muszą wypełnić klauzulę zgody na przetwarzanie danych osobowych. Uczniowie, którzy mają jakiekolwiek zaległości w płatnościach, będą mogli korzystać z dożywania po uregulowaniu należności.
Procedury bezpieczeństwa
Szanowni Państwo!
Przed nami kolejny rok szkolny na który czekaliśmy. Zapewniamy, żebędziemy starali się robić wszystko, aby pobyt dzieci w szkole był bezpieczny. Liczymy na Państwa zrozumienie, odpowiedzialne podchodzenie do wszystkich wytycznych i przestrzeganie obowiązujących wymogów sanitarnych. Chcielibyśmy wszyscy czuć się bezpiecznie.
Prosimy o zapoznanie się z instrukcją i procedurami bezpieczeństwa na nowy rok szkolny.
Dowozy szkolne
Zapraszmy do zapoznania się z godzinami dowozów w poszczególnych miejcowościach.
Informacja
Szanowni Rodzice!
W związku z akcją „Szczepimy się” informuję, że decyzja o zaszczepieniu Państwa dziecka jest dobrowolna i musi być przemyślana. Przed szczepieniem należy zasięgnąć konsultacji lekarza rodzinnego. Za realizację szczepień odpowiedzialne są punkty szczepień dostępne w każdej Gminie na terenie kraju.
Decyzję odnośnie szczepienia, zostawiam Państwu.
Beata Machelska - dyrektor
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
Inauguracja roku szkolnego:
Uczniowie przychodzą do szkoły na godz. 8.00 i spotykają się z wychowawcami w określonych gabinetach:
kl. 0 - gab. 14 Beata Perzanowska
kl. 1 - gab. 18 wych. Justyna Matkowska
kl. 2 a - gab. 16 wych. Janina Matkowska
kl. 3 a - gab. 17 wych. Małgorzata Kąkol
kl. 3b - gab. 15 wych. Urszula Pahl
kl. 4a - gab. 30 wych. M.Wojcieszak
kl. 4b - gab. 31 wych. Donata Wilento
kl. 5a - gab. 35 wych. K.Sobczak
kl. 5b - gab. 33 wych. Alicja Graś
kl. 6a - gab. 32 wych. Agata Małecka - Czapla
kl. 7a - gab. 28 wych. Paweł Małecki
kl. 7b - gab. 26 wych. Justyna Kokot
kl. 7c - gab. 27 wych. Katarzyna Swaryczewska
kl. 8a - gab. 25 wych. Aleksander Rachański
kl. 8b - gab. 24 wych. Joanna Kozłowska
kl. 8c - gab. 23 wych. Ewa Ciesielska
godz. 8.15 - kl. 0 - 8 Msza Św., 9.00 Uroczysty Apel na placu apelowym
Podczas spotkania przekażemy informację dotyczącą wymagań związanych z obostrzeniami związanymi z Covid-19.
WAŻNE!!!.
Na rozpoczęcie roku szkolnego zorganizowane są dowozy!!!
Po spotkaniu z wychowawcami klas - odwóz godz. 10.00.
Z dzieckiem z klas 0-1 na teren szkoły może wejść maksymalnie 1 rodzic/opiekun, zachowując dystans społeczny, zasłaniając nos oraz usta i dezynfekując ręce. Pozostali rodzice proszeni są o pozostanie poza terenem szkoły.
77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
Na rozkaz Dowódcy Armii Krajowej, gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora”, powstanie w Warszawie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 roku. Zadaniem AK było wyzwolenie stolicy i utrzymanie jej przez kilka dni przed wkroczeniem Armii Czerwonej. Umożliwiłoby to Delegaturze Rządu RP na Kraj, reprezentującej legalny polski rząd na wychodźstwie, objęcie Warszawy władzą cywilną i wystąpienie wobec Sowietów w roli wolnych gospodarzy swojego kraju. Była to ostatnia szansa na ratowanie niepodległości Polski, zdradzonej skrycie przez naszych zachodnich sojuszników – Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone.
Dysproporcja sił była skrajnie niekorzystna dla strony polskiej. Wśród 50 tys. żołnierzy Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych i Armii Ludowej, jacy przewinęli się przez nasze oddziały, na 25 przystępujących do walki tylko jeden był uzbrojony, i to w broń krótką. Tymczasem Niemcy rzucili do walki regularne formacje wojska, SS, policji, żandarmerii i oddziałów pomocniczych, wspomaganych przez ciężką artylerię i lotnictwo. Mimo to powstańcy odnieśli szereg znaczących sukcesów. Opanowali zwarte obszary Śródmieścia, Żoliborza, Mokotowa, Woli i Ochoty. Zdobyli wiele niemieckiego oporządzenia i uzbrojenia, nawet wozy bojowe i pancerne.
Wyzwolili również niemiecki obóz koncentracyjny w Warszawie – Konzentrazionslager Warschau, zwany przez warszawiaków „Gęsiówką”, w którym okupanci przetrzymywali w straszliwych warunkach Żydów z różnych krajów Europy.
Warunkiem ostatecznego powodzenia powstania było wkroczenie do miasta Armii Czerwonej. Tymczasem Józef Stalin rozkazał swoim wojskom zatrzymanie się na linii Wisły i powstrzymanie od aktywnych działań przeciwko Niemcom. Ci ostatni zatem bez przeszkód pacyfikowali miasto, dokonując wielu masowych zbrodni, zarówno na żołnierzach Powstania jak i na ludności cywilnej.
Zrzuty zaopatrzenia dla Powstańców, dokonywane przez lotnictwo zachodnich aliantów (w tym polskich lotników) oraz sowieckie, było kroplą w morzu potrzeb i nie mogło zmienić sytuacji. Wobec braku żywności i wody, 2 października 1944 roku, po 63 dniach bohaterskiej epopei, dowództwo AK było zmuszone podpisać akt „zaprzestania walk w Warszawie”. Do niewoli poszło ok. 17 tys. Powstańców, ok. 18 tys. poległo.
Straty wśród ludności cywilnej szacowane są od 150 do 200 tys. osób. Przez następne miesiące Niemcy metodycznie rabowali, palili i wysadzali w powietrze kolejne części naszej stolicy. Wycofali się z niej ostatecznie 17 stycznia 1945 roku, umożliwiając wkroczenie do Warszawy oddziałom podporządkowanego komunistom Wojska Polskiego.
(informacje pochodzą ze strony: https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/147188,77-rocznica-wybuchu-Powstania-Warszawskiego.html)
Nasz projekt w Drezdeneckim Budżecie Obywatelskim
Już od 6 września br. można będzie zagłosować na zgłoszony przez naszą szkołę do Drezdeneckiego Budżetu Obywatelskiego projekt nr 16 - "Modernizacja i rozbudowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 3 w Drezdenku". Szczegóły projektu na stronie: https://drezdenko.budzet-obywatelski.org/projekty
Zachęcamy do zapoznania się z nim i zagłosowania w odpowiednim terminie. :)
Gratulacje!
23 czerwca w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego p. Beata Machelska - dyrektor naszej placówki, w obecności Kierownika Referatu Oświaty - p. Urszuli Kasper, otrzymała z rąk Burmistrza Drezdenka - p. Karoliny Piotrowskiej, powierzenie na kolejne 5 lat funkcji Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Drezdenku. Gratulujemy wyróżnienia i życzymy owocnej pracy!
Nareszcie wakacje!
Dziś zabrzmiał ostatni dzwonek. Od jutra uczniowie, nauczyciele i rodzice cieszyć się będą z rozpoczętych wakacji. Ten rok szkolny był dla wszystkich niezwykłą próbą, która pokazała, jak ważna w procesie edukacji jest rola zarówno szkolnych edukatorów, jak też rodziców; jak wielkie znaczenie ma silna wola, samozaparcie i motywacja. Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom składamy serdeczne podziękowania za owocną pracę, dzięki której tak wielu uczniów zostało wyróżnionych za wysokie noty w nauce, sukcesy na polu działań artystycznych, obywatelskich czy sportowych. Brawa dla Was! Gratulujemy też tym, którzy osiągnęli sukcesy na miarę swych możliwości.
Życzymy Wam słonecznych i bezpiecznych wakacji!
Czekamy na Was w technikum hotelarskim. Stwórzmy jeszcze większą społeczność! Mamy dużo do zaoferowania!
Siedmioro uczennic klasy drugiej technikum hotelarskiego jest na dwu-tygodniowym stażu za granicą, w samym centrum cudownych Alp, w pensjonacie Imbachhorn. Pięknie miejsce, cudowne widoki i niesamowita przygoda będzie dla nich na długo w pamięci. Uczennice Technikum Hotelarskiego z Drezdenka zwiedzają fantastyczne miejsca i wypoczywają. Dziś wraz z całą grupą były w przepięknej Dolinie Käfertal, jednej z najpiękniejszych dolin w Alpach. Piszą - było cudownie! alpejskie łąki, konie, to widok jak z obrazka!
Zainspiruj się, kliknij na link;
2
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie