"SPRZĄTANIE ŚWIATA"
Uczniowie młodzszej grupy wiekowej jak co roku wzieli udział w ogólnopolskiej akcji "SPRZĄTANIE ŚWIATA". Celem akcji jest wzrost świadomości ekologicznej wśrod spoleczeństwa.
5Uczniowie młodzszej grupy wiekowej jak co roku wzieli udział w ogólnopolskiej akcji "SPRZĄTANIE ŚWIATA". Celem akcji jest wzrost świadomości ekologicznej wśrod spoleczeństwa.
Nowa aplikacja dotycząca klasyfikacji gier wideo – ważna informacja dla rodziców i opiekunów
Zachęcamy rodziców i opiekunów do skorzystania z nowej aplikacji mobilnej informującej o klasyfikacji gier wideo. Zawiera ona informacje o kategoriach wiekowych oraz narzędziach kontroli rodzicielskiej. Aplikacja umożliwia również dostęp do lokalnych witryn konsumenckich, na których rodzice znajdą porady dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z gier video.
Aplikacja pozwala w łatwy sposób wyszukiwać informacje o klasyfikacji gier i aplikacji oraz przeczytać, w jaki sposób korzystać z ustawień kontroli rodzicielskiej. Użytkownik może:
- przeszukać bazę danych PEGI, aby znaleźć klasyfikację gier i aplikacji;
- filtrować wyniki według wieku, gatunku i platformy;
- przeczytać szczegółowe instrukcje na temat konfigurowania kontroli rodzicielskiej;
- znaleźć wskazówki dotyczące rodzinnego grania w gry wideo;
- przeczytać szczegółowe opisy oznaczeń wieku i deskryptorów treści.
Aplikacja została opracowana przez Video Standards Council, jednego z dwóch administratorów systemu PEGI. Jest dostępna w językach: angielskim, holenderskim, francuskim i polskim.
VII Piknik Rodzinny
21 września 2019 r. odbył się VII Piknik Rodzinny, który połączył dobrą zabawę oraz integrację społeczności szkolnej i lokalnej z akcją charytatywną dla naszej uczennicy Julii Widery z klasy 5c. Uczestnicy imprezy mogli wziąć udział w loterii fantowej. Nie było to jednak takie proste zadanie, aby otrzymać los należało przejść kilkanaście stanowisk zadaniowych na których wykonać trzeba było wyznaczone zadania m.in rozwiązać zagadki matematyczne, przynieść nakrętki lub makulaturę, pomalować twarz, zastosować język angielski w praktyce, zmierzyć pojemność dwutlenku węgla w płucach, sprawdzić swoją wiedzę dot. cyberprzemocy oraz innych zagrożeń. Równocześnie odbywały się sportowe zmagania na boisku szkolnym, gdzie uczniowie i ich rodzice skakali w workach, rzucali kaloszem, pokonywali tory przeszkód. Na placu apelowym odbył się konkurs "Mam Talent", podczas którego nasi uczniowie pokazywali szerszemu gronu odbiorców swoje pasje. Dominował taniec, który przedstawiały dziewczynki z klasy 4a, 5a,5b,5c,6a,6b,8b. Jako soliści wystapili: Wiktoria Kniaziewicz, Amelia Gruszka, Kornelia Kloc, Maksymilian Łysek, Cecylia Chełmińska - wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali owacjami oraz upominkami. O słodki poczęstunek zadbali rodzice, duże ilości słodkości znikały w szybki tempie.Skosztować można było również pożywnej zupy serwowanej przez nasze kucharki jak również ciepłe kiełbaski z grilla przygotowane przez naszego matematyka.
Kolejny raz można powiedzieć, że impreza się udała, cykliczność jej działań przynosi oczekiwane rezultaty. Integrujemy się jako społeczność szkolna i lokalna, dobrze się bawimy a przy tym działamy w dobrym celu. Nasza wspólna praca przynosła dla Julii ze zbiórki 3500 zł, całość przekazana rodzicom wspomoże walkę z chorobą dziewczynki. Serdecznie za to dziękujemy.
Nasze działania wsparli sponsorzy: Akademia Piotra Reissa, Nadleśnictwo Smolarz, PGNiG, P.H.U. Jacek Tutka, Aneta Peszko, Karolina Jędryczko, Monika Kapiczak, Telemax Krzysztof Kąkol, Stylove włosy Bożena Marciniak, Auto Myjnia Grzegorz Kukotko, Honorata, Grzegorz Fuczyło, Marzena Gniewosz, P.H.U. Mariusz Błoch, Bogumił, Michalina Śpiołek.
18
Dowozy na Piknik Rodzinny
DOWÓZ VII PIKNIK RODZINNY
21.09.2019 R.
ZIELĄTKOWO - 7.40
GOŚCIM - 7.45
LUBIATÓW - 7.55
GROTÓW JELEŃ - 8.05
GROTÓW SZKOŁA- 8.10
RĄPIN WIATRAK - 8.15
RĄPIN POTAPSKI - 8.25
RĄPIN ( pozostałe przystanki) 8.25-8.30
PRZEBOROWO - 8.30
DRAWINY - 8.35
STARE BIELICE - 8.45
KOSIN - 8.50
Piknik Rodzinny
21 września 2019 r. odbędzie się kolejny Piknik Rodzinny. Czekamy na Was w godz. 9.00 - 12.00. Planujemy super atrakcje tj. loterię fantową, stoiska tematyczne, profesjonalną fotobudkę, mecz piłki nożnej rodzice kontra nauczyciele, uczniowie kontra nauczyciele, animacje, słodki bufet,wata cukrowa, grill. W tym roku chcielibyśmy pomóc naszej uczennicy Julii Widerze, która zmaga się z lekooporną padaczką. Bądźcie z nami w ten dzień !!!!
Konkurs plastyczno - fotograficzny dla młodych przyrodników "MÓJ LAS"
„MÓJ LAS” – KONKURS DLA MŁODYCH PRZYRODNIKÓW
Regulamin
I. Postanowienia ogólne
1. Niniejszy Regulamin określa zasady uczestnictwa w Konkursie plastycznym i fotograficznym „Mój Las”.
2. Organizatorem Konkursu jest Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Smolarz, dalej jako Organizator; we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Drezdenku oraz Szkołą Podstawową nr 1 im. Janusza Korczaka w Drezdenku,
Szczegóły Konkursu dostępne są na stronach internetowych: www.smolarz.szczecin.lasy.gov.pl; https://sp3drezdenko.edupage.org/; https://sp1drezdenko.edupage.org/.
3. Celem Konkursu jest:
• kształtowanie wśród społeczeństwa świadomości znaczenia lasów dla człowieka i środowiska;
• propagowanie wśród dzieci i młodzieży zasad racjonalnej gospodarki leśnej;
• kształtowanie wśród dzieci i młodzieży świadomości zagrożeń występujących w lesie;
• uwrażliwienie dzieci i młodzieży na piękno otaczającej nas przyrody;
• rozwijanie umiejętności fotograficznych i plastycznych oraz ich prezentacja;
• rozwijanie wrażliwości artystycznej;
• kształtowanie świadomości ekologicznej uczniów.
4. Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z miejscowości leżących w zasięgu administracyjnym Nadleśnictwa Smolarz oraz z terenu miasta Drezdenka.
5. Tematyka Konkursu dotyczy znaczenia lasów dla człowieka i środowiska oraz zwiększania świadomości dzieci i młodzieży na temat zagrożeń występujących w lasach.
6. Konkurs trwa od 02.09.2019 r. do 11.10.2019 r.
7. Udział w Konkursie jest bezpłatny.
II. Prace konkursowe
1. Przedmiot Konkursu podzielony został na 5 kategorii:
Kategoria 1. – PRZEDSZKOLA ORAZ ODDZIAŁY ZERÓWKOWE PRZY SZKOŁACH PODSTAWOWYCH – PRACA PLASTYCZNA
1.1. Przedmiotem Konkursu w kategorii 1. PRZEDSZKOLA ORAZ ODDZIAŁY ZERÓWKOWE PRZY SZKOŁACH PODSTAWOWYCH – PRACA PLASTYCZNA, jest praca plastyczna na temat „Co nam daje las?”.
1.2. Praca plastyczna może być wykonana dowolną techniką z wyjątkiem form przestrzennych w formacie A4 lub A3.
1.3. Praca plastyczna musi zostać opisana w następujący sposób: nr kategorii konkursowej, imię i nazwisko, wiek autora pracy, nazwa Przedszkola lub Szkoły, imię i nazwisko opiekuna + tel. kontaktowy (na odwrocie pracy, w postaci dołączonej karty, przytwierdzonej na stałe do pracy).
1.4. Autor pracy wyraża zgodę na wykorzystanie prac do celów marketingowych przez Organizatora, a w szczególności na stronie internetowej www.smolarz.szczecin.lasy.gov.pl
Kategoria 2. – SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY I-III – PRACA PLASTYCZNA
2.1. Przedmiotem Konkursu w kategorii 2. SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY I-III – PRACA PLASTYCZNA jest praca plastyczna na temat „Jak chronić las przed pożarem?”.
2.2. Praca plastyczna może być wykonana dowolną techniką plastyczną, z wyłączeniem form przestrzennych, w formacie A3.
2.3. Praca plastyczna musi zostać opisana w następujący sposób: nr kategorii konkursowej, imię i nazwisko, wiek autora pracy, nazwa Szkoły, imię i nazwisko opiekuna + tel. kontaktowy (na odwrocie pracy, w postaci dołączonej karty, przytwierdzonej na stałe do pracy).
2.4. Autor pracy wyraża zgodę na wykorzystanie prac do celów marketingowych przez Organizatora, a w szczególności na stronie internetowej www.smolarz.szczecin.lasy.gov.pl
Kategoria 3. – SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY IV-VI – PRACA PLASTYCZNA
3.1. Przedmiotem Konkursu w kategorii 3. SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY IV-VI – PRACA PLASTYCZNA jest praca plastyczna na temat „Skutki zaśmiecania lasów”.
3.2. Praca plastyczna może być wykonana dowolną techniką plastyczną, z wyłączeniem form przestrzennych, w formacie A3.
3.3. Praca plastyczna musi zostać opisana w następujący sposób: nr kategorii konkursowej, imię i nazwisko, wiek autora pracy, nazwa Szkoły, imię i nazwisko opiekuna + tel. kontaktowy (na odwrocie pracy w postaci dołączonej karty, przytwierdzonej na stałe do pracy).
3.4. Autor pracy wyraża zgodę na wykorzystanie prac do celów marketingowych przez Organizatora, a w szczególności na stronie internetowej www.smolarz.szczecin.lasy.gov.plKategoria 4A. – SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY VII-VIII - FOTOGRAFIA
4A.1. Przedmiotem Konkursu w kategorii 4A. SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY VII-VIII ORAZ GIMNAZJUM - FOTOGRAFIA jest praca fotograficzna pt. „Niezwykłe drzewo”.
4A.2. Uczestnik Konkursu może dostarczyć na Konkurs maksymalnie 3 samodzielnie wykonane fotografie, o rozdzielczości co najmniej 300 dpi, wywołane w formacie nie mniejszym niż 20×30 cm.
4A.3. Fotografie, na których będą znajdować się jakiekolwiek oznaczenia, cyfry (np. daty) będą dyskwalifikowane.
4A.4. Praca fotograficzna musi zostać opisana w następujący sposób: nr kategorii konkursowej, imię i nazwisko, wiek autora pracy, nazwa Szkoły, imię i nazwisko opiekuna + tel. kontaktowy (na odwrocie pracy w postaci dołączonej karty, przytwierdzonej na stałe do pracy).
4A.5. Autor pracy wyraża zgodę na wykorzystanie prac do celów marketingowych przez Organizatora, a w szczególności na stronie internetowej www.smolarz.szczecin.lasy.gov.plKategoria 4B. – SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY VII-VIII – PRACA PLASTYCZNA
4B.1. Przedmiotem Konkursu w kategorii 4B. SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY VII-VIII ORAZ GIMNAZJUM - jest praca plastyczna na temat „Jakiego lasu oczekuję?”.
4B.2. Praca plastyczna może być wykonana dowolną techniką plastyczną, z wyłączeniem form przestrzennych, w formacie A3.
4B.3. Praca plastyczna musi zostać opisana w następujący sposób: nr kategorii konkursowej, imię i nazwisko, wiek autora pracy, nazwa Szkoły, imię i nazwisko opiekuna + tel. kontaktowy (na odwrocie pracy w postaci dołączonej karty, przytwierdzonej na stałe do pracy).
4B.4. Autor pracy wyraża zgodę na wykorzystanie prac do celów marketingowych przez Organizatora, a w szczególności na stronie internetowej www.smolarz.szczecin.lasy.gov.pl2. Prace konkursowe muszą być wykonane samodzielnie.
3. Na konkurs przyjmowane są wyłącznie prace indywidualne.
4. Udziału w konkursie nie mogą brać osoby spokrewnione z członkami komisji konkursowej.
5. Prace konkursowe należy dostarczyć do Nadleśnictwa Smolarz (Klesno 3, 66-530 Drezdenko) w nieprzekraczalnym terminie do 11.10.2019 r. wraz ze zbiorczą listą uczestników, zawierającą nazwę przedszkola lub szkoły, imiona i nazwiska uczestników oraz numery kategorii konkursowych.
III. Rozstrzygnięcie konkursu i nagrody
1. Rozstrzygnięcia Konkursu dokona komisja konkursowa powołana przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Smolarz.
2. Kryteria oceny prac konkursowych:
a. Pomysł na przedstawienie tematu Konkursu (w tym oryginalność),
b. Jakość i staranność wykonania pracy,
c. Zgodność przedstawionych treści z hasłem Konkursu.
3. Wyniki Konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej www.smolarz.szczecin.lasy.gov.pl do dnia 17.10.2019 r.
4. Autorzy wszystkich prac otrzymają dyplomy. Dyplomy rozesłane zostaną do szkół, z których napłyną prace konkursowe.
5. W każdej z kategorii konkursu przyznane zostaną cenne nagrody rzeczowe za I, II i III miejsce.
6. Organizator zastrzega sobie prawo do przyznania wyróżnień oraz nagród dodatkowych.
7. Zwycięzcy konkursu zostaną powiadomieni przez Organizatora o wygranej i otrzymają nagrody podczas oficjalnego podsumowania konkursu na terenie Nadleśnictwa Smolarz.
IV. Ustalenia dodatkowe
1. Do prac konkursowych należy załączyć zgodę rodziców osoby niepełnoletniej na jej udział w konkursie (załącznik nr 1 do Regulaminu).
2. Zgłoszenie dziecka do udziału w konkursie stanowi zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych (z wyłączeniem wizerunku - zgoda na przetwarzanie wizerunku stanowi załącznik nr 2 do Regulaminu).
3. Dane osobowe uczestników konkursu będą chronione zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO.
4. Dane osobowe uczniów nagrodzonych i wyróżnionych w Konkursie (imię i nazwisko, nazwa przedszkola lub szkoły, imię i nazwisko opiekuna) zostaną opublikowane na stronie internetowej Organizatora.
5. W sprawie roszczeń wnoszonych przez osoby trzecie odpowiedzialność ponosi autor pracy.
6. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na nieodpłatne publikowanie przez Organizatora Konkursu jego pracy jak również przenosi na Organizatora majątkowe prawe autorskie oraz prawa zależne.
7. Prace zgłoszone do Konkursu przechodzą na własność Organizatora. Organizator nie zwraca przekazanych prac. Prace konkursowe mogą być wykorzystane we wszelkich publikacjach promocyjno-informacyjnych firmowanych przez Organizatora.
8. Dane kontaktowe Organizatora:
Nadleśnictwo Smolarz
Klesno 3, 66-530 Drezdenko
Tel. (95) 762 05 63
e-mail: smolarz@szczecin.lasy.gov.pl
http://www.smolarz.szczecin.lasy.gov.pl/
Osoba do kontaktu: Tomasz Jerczyński.Dane kontaktowe jednostek współpracujących:
Szkoła Podstawowa nr 3 im. H. Sienkiewicza w Drezdenku
ul. Portowa 1, 66-530 Drezdenko
Tel. (95) 762 09 52
e-mail: sp3drezdenko@wp.pl
https://sp3drezdenko.edupage.org/
Osoba do kontaktu: Alicja GraśSzkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Drezdenku
ul. Szkolna 11, 66-530 Drezdenko
Tel. 95-7620360
e-mail: sp1-drezdenko1@wp.pl
https://sp1drezdenko.edupage.org/
Osoba do kontaktu: Magdalena Weissberg-Wojas
V. Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych uczestników konkursu „Mój Las”
Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119, s. 1) – dalej RODO − informujemy, że:
Administrator danych osobowych
Administratorem Państwa danych osobowych jest Nadleśniczy Nadleśnictwa Smolarz z siedzibą: Klesno 3, 66-530 Drezdenko (dalej jako Administrator);z Administratorem można się kontaktować:
- pisemnie, na adres: Nadleśnictwo Smolarz, Klesno 3, 66-530 Drezdenko
- za pomocą poczty elektronicznej, na adres: smolarz@szczecin.lasy.gov.pl
Inspektor Danych Osobowych
Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, panią Karolinę Kaczmarek, z którą w sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych można skontaktować się za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem rodo@szczecin.lasy.gov.pl lub telefonicznie wybierając numer +48 91 432 87 12.
Zakres przetwarzanych danych osobowych
Dane osobowe, przetwarzane przez Administratora w związku z konkursem, obejmują w szczególności imię i nazwisko oraz wizerunek.
Cel w jakim przetwarzamy Państwa dane osobowe i podstawa prawna takiego przetwarzania
Administrator przetwarza dane osobowe w celu:
1) organizacji i przeprowadzenia konkursu „Mój Las” oraz realizacji związanych z nim praw i obowiązków;
2) realizacji zadań edukacyjnych i promocyjnych.
Podstawą prawną takiego przetwarzania jest
a) zgoda wyrażona przez osobę której dane dotyczą (art. 6 ust. 1 lit. a RODO);
b) zgoda rodzica lub opiekuna prawnego dziecka na przetwarzanie danych osobowych dziecka (art. 6 ust. 1 lit. a RODO w związku z art. 8 RODO);
c) prawnie uzasadniony interes realizowany przez Administratora polegający na:
• prowadzeniu działalności edukacyjnej i promocyjnej (art. 6 ust. 1 lit. f RODO);
• dochodzeniu roszczeń i obrony przed ewentualnymi roszczeniami wynikającymi z praw i obowiązków Administratora (art. 6 ust. 1 lit. f RODO);
• administracji wewnętrznej jednostki organizacyjnej Administratora, w tym utrzymania, statystyki i raportowania wewnętrznego (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).W przypadkach, w których przetwarzanie danych odbywa się na pod¬stawie zgody (art. 6 ust. lit. a RODO) osobie, która udzieliła zgody przysługuje prawo do jej cofnięcia w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej cofnięciem; by cofnąć zgodę należy skontaktować się z Administratorem lub Inspektorem Ochrony Danych za pośrednictwem podanych wyżej danych kontaktowych.
Odbiorcy danych
Odbiorcami Państwa danych osobowych mogą być:
a) podmioty, z którymi Administrator zawarł umowę powierzenia w zakresie obsługi prawnej, archiwizacji, ubezpieczenia, usług serwisowych i innych działań niezbędnych w celu realizacji zadań własnych;
b) podmioty zaangażowane w organizację i finansowanie konkursu „Mój Las”;
c) podmioty prowadzące działalność wydawniczą, poligraficzną, informacyjną, z którymi współpracuje Administrator lub zleca wykonanie materiałów promocyjnych i edukacyjnych.
Okres przechowywania danych
Dane osobowe są przechowywane:
a) przez okres wynikający z przepisów ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach;
b) przez okres konieczny dla zabezpieczenia dochodzenia ewentualnych rosz¬czeń oraz spełnienia obowiązków wynikających z przepisów prawa w związku z organizacją konkursu;
c) w przypadku cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych lub złożenia sprzeciwu – do momentu odpowiednio wycofania zgody lub złożenia sprzeciwu;
d) w sytuacji, w której przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie przepisów prawa, przez okres wynikający z przepisów szczególnych.
Prawa osób, których dane przetwarzamy
Mają Państwo prawo do:
1) dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
2) sprostowania (poprawiania) swoich danych osobowych;
3) ograniczenia przetwarzania danych osobowych;
4) usunięcia danych osobowych;
5) wniesienia skargi do Prezes UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
Wskazane uprawnienia mogą doznawać ograniczeń na podstawie przepisów prawa, np. ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. − Prawo prasowe.
Informacja o wymogu/dobrowolności podania danych
Podanie danych osobowych ma charakter dobrowolny, jednakże odmowa udzielenia niezbędnych informacji uniemożliwi uczestnictwo w konkursie „Mój Las”.
Informacja o zautomatyzowanym przetwarzaniu danych osobowych
Dane Osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą wykorzystywane w celu profilowania.
Załącznik nr 1 do Regulaminu KonkursuZGODA RODZICÓW OSOBY NIEPEŁNOLETNIEJ NA JEJ UDZIAŁ W KONKURSIE
„Mój Las”
Nadleśnictwo Smolarz
Wyrażam zgodę na udział mojego niepełnoletniego syna/córki ........................................................................ w konkursie „Mój Las”.
…………………………………………………
(miejscowość, data, czytelny podpis rodzica)
Uwaga: Zgłoszenie dziecka do udziału w konkursie stanowi zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych.
Załącznik nr 2 do Regulaminu KonkursuOŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE UTRWALANIA I ROZPOWSZECHNIANIA WIZERUNKU UCZESTNIKA KONKURSU „Mój Las”
Wyrażam dobrowolnie i świadomie zgodę na przetwarzanie przez organizatora konkursu „Mój Las” danych osobowych w postaci wizerunku, w tym łącznie z imieniem i nazwiskiem mojego dziecka.Zgoda dotyczy fotografii przedstawiającej całą sylwetkę oraz portret.
Zgoda na przetwarzanie wizerunku obejmuje rozpowszechnianie wizerunku mojego dziecka w celach promocyjnych oraz informacyjnych związanych z konkursem „Mój Las”.
Zgoda obejmuje rozpowszechnianie poprzez umieszczenie na stronie internetowej, wydruk, zamieszczenie w folderze, czasopiśmie, Intranecie.
Niniejsza zgoda do ww. celów następuje nieodpłatnie, bez ograniczeń czasowych i terytorialnych.
Przeniesienie niniejszego zezwolenia oraz wszelkich praw z nim związanych na osobę lub podmiot trzeci nie wymaga mojej uprzedniej zgody na taką czynność i następuje nieodpłatnie.…………………………………………………
(data i czytelny podpis rodzica/opiekuna prawnego uczestnika)art. 81 ust. 2 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: „Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku: 1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych; 2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.”
Na prace czekam do 10.10.2019 r.; wcześniej proszę zgłosić się po wymienione w regulaminie załączniki. Alicja Graś
Stypendium szkolne
Wnioski na stypendium na nowy rok szkolny 2019/2020 należy składać do dnia 16 września 2019 r. w MGZO, aby uzyskać tę formę dofinansowania , kwota netto na jednego członka rodziny nie może przekraczać kwoty 528 zł.
Szczegółówe informacje dotyczace stypendium szkolnego udziela MGZO ul. Ogrodowa 1 66- 530 Drezdenko, tel. 957638102
Regulamin korzystania ze stołówki szkolnej
Organizacja dowozów na nowy rok szkolny
Przedstawiamy plan dowozów z poszczególnych miejscowości na rok szkolny 2019/2020
Plan lekcji
Informujemy, iż można już zapoznać się z planem lekcji dostępnym na naszej stronie - zakładka Rodzice i Uczniowie - plan lekcji
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego:
8.00 - spotkanie z wychowawcami w klasach
9.00 - Msza św. ( uczniowie klas 1 zabierają ze sobą plecaki do poświęcenia)
9.50 - Uroczysty Apel
10.45 - odwóz
Przydział wychowawstw
Oddział 0 - Janina Matkowska gab. 16
klasa 1 a - Małgorzata Kąkol gab. 17
klasa 1 b - Anna Boczek gab. 18
klasa 2 - Beata Perzanowska gab. 14
klasa 3 - Urszula Pahl gab, 15
klasa 4a - Anna Kostuś gab. 35
klasa 5a - Paweł Małecki gab. 28
klasa 5b - Justyna Kokot - gab. 26
klasa 5c - Katarzyna Swaryczewska gab. 27
klasa 6a - Aleksander Rachański gab. 24
klasa 6b - Joanna Kozłowska gab. 30
klasa 6c - Ewa Ciesielska gab. 32
klasa 7a - Anna Lesiak gab. 33
klasa 7b - Wioletta Mielewczyk gab. 25
klasa 8a - Zbyszko Kinal gab. 31
klasa 8b - Wioletta Tatała gab. 23
Pomoc dla Izy - Razem wielką mamy moc. Akcja charytatywna.
W piątek 26.10.18r. odbyła się akcja charytatywna w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka, oraz w Szkole Podstawowej nr 2 im. Józefa Nojiego w Drezdenku. Przeprowadzona akcja miała na celu zebranie funduszy niezbędnych w dalszym leczeniu Pani Izy Jakrzewskiej, chorującej na nowotwór złośliwy mózgu. Nasza społeczność szkolna również wsparła swoim działaniem ten dzień. Uczniowie z klasy III gimnazjum (Natalia Robak, Amelia Zatorska, Maciej Kudra-Bartkowiak), oraz nauczyciele (Anna Kostuś, Donata Wilento, Anna Boczek) przygotowali, oraz rozdawali przybyłym uczestnikom balony, zachęcające do wysyłania sms-ów na Panią Izę w plebistycie "NAUCZYCIEL NA MEDAL".
Od poniedziałku rusza sklepik uczniowski!
Z inicjatywy nowego przewodniczącego szkoły - Maćka Kudry - Bartkowiak, w szkole powstała Spółdzielnia Uczniowska "Młodzi przedsiębiorcy", której opieknem została p. Alicja Graś. Pierwszym przedsięwzięciem spółdzielni będzie uruchomienie w szkole sklepiku szkolnego, w którym sprzedawcami będą uczniowie - członkowie spółdzielni. Sklepik otwarty zostanie 29.10.2018 r., czynny będzie w godzinach 7.45 - 14.35 w trakcie przerw lekcyjnych.
Jego powstanie jest też wynikiem realizacji przez wybranych uczniów projektu z Centrum Edukacji Obywatelskiej pod nazwą "Solidarna Szkoła".
Zapraszamy uczniów kl. VI-VIII należących do szkolnych kół LOP do wzięcia udziału w konkursie literacko-technicznym: „POMAGAM OWADOM ZAPYLAJACYM”
CELEM KONKURSU JEST:
- Kształtowanie proekologicznych postaw i zachowań.
- Podniesienie świadomości w zakresie wiedzy o życiu pszczół i innych owadów zapylających oraz ich roli w uprawie roślin.
- Uwrażliwienie na potrzebę ochrony owadów pożytecznych i środowiska, w którym żyją.
- Rozwijanie wrażliwości artystycznej i ekologicznej.
- Rozwijanie kreatywności i twórczej wyobraźni młodzieży.
- Prezentacja twórczości młodzieży w dziedzinie reportażu.
- Pogłębienie wiedzy uczniów na temat bioróżnorodności.
REGULAMIN KONKURSU:
- W konkursie biorą udział uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych.
- Uczestnik wykonuje domek dla dziko żyjących owadów zapylających z dowolnie dobranych materiałów naturalnych.
- Uczestnik wykonuje fotografie domku na wszystkich etapach jego powstawania oraz zdjęcia otoczenia, w którym domek został umieszczony (ogród przydomowy, sad, ogródek działkowy, balkon itp.)
- Uczestnik wykonuje mini album zajmujący więcej niż 10 stron A4, który zawiera zdjęcia dokumentujące powstawanie domku i zdjęcia miejsca, w którym został umieszczony.
- Album powinien zawierać ciekawy, własny opis nie tylko komentujący powstawanie domku, ale także ciekawostki o owadach zapylających i roślinach miododajnych.
- Każdy opiekun szkolnego koła LOP może przesłać prace nie więcej niż 5 uczniów.
- Prace należy opatrzyć metryczką zawierającą: imię i nazwisko ucznia, jego wiek, adres szkoły oraz imię i nazwisko opiekuna.
- Oceny prac dokona komisja konkursowa powołana przez Organizatora.
- Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się w listopadzie 2019 r.
Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu oraz ze zgodą opiekuna szkolnego koła LOP na przetwarzanie danych osobowych autorów pracy, zgodnie z przepisami ustawy z 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 r., poz. 1000 ze zm.).
Prace należy przekazać p. Alicji Graś do dnia 18 X 2019 r.
Owady zapylające potrzebują pomocy człowieka. Od końca lat 90 pszczoły znikają z uli. Zmniejsza się także drastycznie liczba pszczelich rodzin. Większość naszego pożywienia zależy od procesu zapylania. W samej Europie od zapylania przez owady zależy plonowanie ponad 4 000 odmian warzyw. Na ginięcie zapylaczy ma wpływ między innymi chemizacja rolnictwa, zmiany klimatyczne, choroby oraz niszczenie ich siedlisk. Pszczoły powróciły do miast i należy je chronić. Żeby to było możliwe należy poznać życie tych pożytecznych owadów i zagadnienia z nimi związane.
Co my możemy zrobić, aby ratować pszczoły i dziko żyjące owady zapylające? Twórzmy miejsca przyjazne tym pożytecznym owadom, które zapewnią im schronienie. Pomóc może nawet niewielka doniczka z kwiatami na balkonie, ale jeśli mamy możliwość, stwórzmy cały ogród przyjazny pszczołom, pełen roślin miododajnych kwitnących przez cały sezon. Pomóc zapylaczom może zainstalowanie w swojej okolicy domku dla pszczół, trzmieli, motyli i innych owadów zapylających. Zbudować go można samodzielnie.
Za materiały do jego zbudowania mogą posłużyć deski, krążki drewna, szyszki, gałązki i inne eko-dodatki. Każdy uczestnik powinien wykonać domek według własnego pomysłu. Domki takie służą dzikim pszczołom, które bytują w naszym otoczeniu zapylając rośliny uprawne i ozdobne. Każdy powinien mieć taki domek w swoim ogrodzie, aby dać schronienie tym pożytecznym owadom. Domek taki może być wspaniałym prezentem dla bliskich, którzy są działkowiczami albo ogrodnikami amatorami.
„GANG SŁODZIAKÓW” W KRAINIE METALOWYCH MINIONKÓW
Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Drezdenku, zachęcone przez bibliotekarkę Annę Piątek, wzięły udział w konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” zorganizowanym przez Sieć sklepów Biedronka. Ma on inspirować dzieci do codziennego czytania.
Biedronka od dawna wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców. Przykładem takich działań jest konkurs „Piórko” dla debiutujących pisarzy i ilustratorów na wydanie pierwszej książki. Wartościowe i pięknie wydane pozycje mają przystępną cenę, co umożliwia rodzinom ich zakupienie.
Pani Anna Piątek otrzymała bezpłatne egzemplarze książki Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków oraz pakiety materiałów do pracy z dziećmi. Uczniowie wykonywali rozmaite zadania przygotowując się do świętowania 29 września Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.
Nikt jednak nie spodziewał się, że 16 października drezdeneckie Metalowe Minionki zaproszą Gang Słodziaków do tajemniczego domu na wspólne czytanie… Grupa uczniów w ich towarzystwie miała okazję posłuchać o przygodach słodziakowych zwierząt.
W baśniowym, industrialnym świecie, wykreowanym przez Artura Miliszewskiego pojawili się: jeż Jerzyk, lis Lucek,zajączek Zuzia, bóbr Borys, sowa Zosia, ryś Rysio. Głosu użyczyli im: Maciej Pietruszak – burmistrz Drezdenka, Alina Michalak – dyrektor OREW, bajkopisarka, Beata Machelska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3, Jadwiga Piątek – nauczyciel, instruktor ZHP, Paulina Swacińska – animator kultury, poetka, Jan Kuchowicz – dyrektor CPK. Osoby te od wielu lat biorą udział w akcjach promujących głośne czytanie. Spotkanie uwiecznił na fotografiach Maciej Kurłowicz.
Wartka akcja, zagadki, zabawy ruchowe, śpiewanki, dostarczyły wszystkim wielu pozytywnych wrażeń. Zabawne przygody Gangu Słodziaków rozbawiły dzieci i dorosłych. Zajęczyca Zuzia częstowała marchewką, a sowa Zosiamądrymi radami. Metalowe Minionki pokochały Słodziaki od pierwszego spojrzenia i zaprosiły wszystkich na ognisko i pieczenie kiełbasek. Kto wie, może czarodziej Artur Miliszewski wyczaruje łąkę dla przemiłych gości?
Jestem pełna uznania dla Anny Piątek. Zaprosiła nas do baśniowego miejsca na piękne, przemyślane spotkanie z książką Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków. W jej imieniu dziękuję gospodarzowi Minionkowego Świata, wszystkim gościom, którzy przyjęli zaproszenie. Szczególne serdeczności kieruję do dzieci i ich wychowawczyni. Czytajmy razem! Warto!
PS. Życzę sukcesu w konkursie, choć dla mnie już wygraliście…
Alina Michalak
(wieloletnia koordynatorka głośnego czytania)
Autor zdjęć: Maciej Kurłowicz
23
Nasi uczniowie nagrodzeni w konkursie "Mapa Dumy"
Uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni w konkursie organizowanym przez UM w Drezdenku z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Celem konkursu „Mapa dumy” było wyłonienie miejsc, obiektów czy zjawisk, będących dla mieszkańców źródłem prawdziwej dumy.Zadaniem uczestników było przygotowanie prac literacko-fotograficznych. W kategorii 3.„Kultura” dla uczniów klas VII i VIII oraz gimnazjum I miejsce zajął uczeń kl. III B - Maciej Kudra - Bartkowiak. W kategorii 2.„Natura” dla uczniów klas IV-VI wyróżnienie zdobył uczeń kl. 5b - Jakub Graś.Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w dniu 19.10 br. w sali sesyjnej UM w Drezdenku.
Gratulujemy!
Zapraszamy dzieci z kl. I-III należące do szkolnych kół LOP do wzięcia udziału w konkursie plastycznym: „SADY, POLA, ŁĄKI - PEŁNE PSZCZÓŁ I MOTYLI”
CELEM KONKURSU JEST:
- Pogłębienie wiedzy dzieci nt. bioróżnorodności i piękna otaczającej nas przyrody.
- Stworzenie okazji do rozbudzenia zaciekawienia światem przyrody poprzez bezpośredni z nią kontakt.
- Rozwijanie umiejętności artystycznych w prezentowaniu roślin i owadów.
- Podniesienie świadomości w zakresie wiedzy o życiu pszczół i ich roli w uprawie roślin.
- Uwrażliwienie na potrzebę ochrony owadów pożytecznych i środowiska, w którym żyją.
- Rozwijanie wrażliwości artystycznej i ekologicznej.
- Rozwijanie kreatywności i twórczej wyobraźni dzieci.
- Prezentacja twórczości dzieci w dziedzinie plastyki.
REGULAMIN KONKURSU:
- W konkursie biorą udział uczniowie klas I-III szkół podstawowych.
- Technika prac: dowolna - farby, pastele, kredki, papier kolorowy, bibuła itp.
- Prace nie mogą zawierać doklejonych elementów przestrzennych wykonanych z materiału innego niż papier lub bibuła.
- Prace nie mogą być wykonane z plasteliny.
- Format prac: A-3.
- Każdy opiekun szkolnego koła LOP może zgłosić do konkursu nie więcej niż 5 prac swoich podopiecznych.
- Prace należy opatrzyć metryczką zawierającą: imię i nazwisko dziecka, jego wiek, adres szkoły oraz imię i nazwisko opiekuna.
- Oceniana będzie pomysłowość wykonania pracy, wartość artystyczna i merytoryczna, forma ujęcia tematu oraz wkład pracy własnej.
- Oceny prac dokona komisja konkursowa powołana przez Organizatora.
- Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się w listopadzie 2019 r.
Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu oraz ze zgodą opiekuna szkolnego koła LOP na przetwarzanie danych osobowych autorów pracy, zgodnie z przepisami ustawy z 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 r., poz. 1000 ze zm.).
Prace należy przekazać p. Alicji Graś do dnia 20 IX 2019 r.
Otrzęsiny czwartoklasistów
Zgodnie z tradycją naszej szkoły 11.10.2018 r. uczniowie klas czwartych przeszli chrzest, dzięki któremu zostali włączeni w poczet społeczności „starszaków” SP nr 3 im. H. Sienkiewicza w Drezdenku.
Impreza, którą przygotowali uczniowie klas piątych pod opieką swoich wychowawców: p. Ewy Ciesielskiej i p. Joanny Kozłowskiej, była elementem szkolnego rytuału. Każdego roku przechodzą go czwartoklasiści, by zaakcentować fakt, iż zaczynają edukację na kolejnym etapie oraz to, że starsze koleżanki i koledzy witają ich z radością wśród swojej społeczności. Podczas dnia otrzęsin młodziki z klas czwartych już na początku lekcji zostali obdarowani „kocimi” ogonkami i uszkami, w których dumnie paradowali po korytarzach szkoły. Podczas ostatnich godzin zajęć w tym dniu przeszli specjalny rytuał, na który składały się: „Korytarz cierpień”, czyli marsz na kolanach po szyszkowym torze, „Skrzynia smrodu” - wąchanie zapachu cebuli, „Zwariowany fryzjer” – układanie śmiesznej fryzury, „Koci make - up” – makijaż à la kot, „Kocia stołówka” – picie mleka prosto ze spodka, „Słodka minka” – jedzenie cytryny. Po przejściu tych wszystkich atrakcji każdy czwartoklasista miał obcięte uszy, a na znak przyjęcia w poczet „starszaków” otrzymywał dyplom, na którym odciskał znak własnego kciuka. Koniec imprezy miał miejsce przy ognisku, gdzie wszyscy raczyli się kiełbaskami, radośnie spędzali czas.
Wydarzenie to jest świadectwem tego, jak ważna dla uczniów jest tradycja oraz przywiązanie do naszej szkoły, stanowi też ważny element wychowania młodego człowieka.
Alicja Graś
125
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie