• Bezpieczne ferie zimowe 30 stycznia – 12 lutego 2023 r

• Ferie zimowe tuż, tuż. Pamiętajcie o bezpiecznych zachowaniach - nie tylko podczas zabaw na świeżym powietrzu i śniegu (może jeszcze spadnie), ale również podczas "buszowania" w sieci.

Różne instytucje w gminie Drezdenko proponują dzieciom i młodzieży szereg ciekawych zajęć na ten czas. Zachęcamy do zapoznania się z poniższą ofertą.

Przypominamy też o możliwości skorzystania z komunikacji miejskiej - poniżej trasa i rozkłady jazdy.

Bezpieczne ferie zimowe - film edukacyjny

• WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU FORGET-ME-NOT

Przygotowując się do tego konkursu, uczniowie musieli nauczyć się angielskich przysłów i powiedzeń, zapamiętać ze zrozumieniem teksty kilku piosenek oraz treść i słownictwo opowiadania. Każdy poziom obejmował inne przysłowia, piosenki, opowiadania.

Udział w konkursie wymagał przyswojenia sporej dawki wiedzy, może właśnie dlatego nasi uczniowie chętnie do niego przystąpili, bo chcieli się w nim po prostu "sprawdzić". Wychodzili z założenia, że jeśli nawet jeśli nie uda im się uzyskać najwyższego wyniku, to i tak każdemu pozostanie zdobyta wiedza. W końcu, jak głosi jeden z konkursowych cytatów - "Every master was once a beginner – Każdy mistrz był kiedyś początkującym." (Robin S. Sharma)

Uczeń, który uzyskał 100%, otrzymał dyplom laureata, 86-99% - dyplom z wyróżnieniem, 50-85% - dyplom uznania.

DYPLOM Z WYRÓŻNIENIEM OTRZYMAŁ:

SZYMON WILCZYŃSKI z kl. 4B - 91%.

DYPLOMY UZNANIA OTRZYMALI:

WOJCIECH GRZEGOREK z kl. 4B - 81%,

EMIL DE JONG z kl. 5B - 66%,

KAMILA FILISTOWICZ z kl. 8A - 74%,

AMELIA GRUSZKA z kl. 8A - 70%,

NATAN KOZA z kl. 8A - 73%.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

• Mamy Laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Informatycznej na poziomie klasy VII i VIII szkoły podstawowej

• W dniu 10 listopada 2022 roku odbyła się w szkole, w formie on-line Ogólnopolska Olimpiada Informatyczna OLIMPUS. Celem olimpiady było sprawdzenie wiedzy, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień informatycznych uczniów oraz stymulowanie ich aktywności poznawczej. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test konkursowy składający się z 30 pytań. Do każdego pytania w olimpiadzie podane były cztery odpowiedzi, z których przynajmniej jedna była prawidłowa.

Na poziomie klasy VII i VIII szkoły podstawowej, uczennica klasy ósmej Lena Piotrowska została laureatką w konkursie. Spośród 134 uczestników z Polski, maksymalnej liczby 224 punków, Lena zdobyła 214 punktów, tylko o 10 punktów mniej od najwyższego wyniku i zajęła 6 miejsce w Polsce, otrzymała tytuł Laureata na poziomie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Informatycznej OLIMPUS. Na kolejnej pozycji z liczbą punktów 194 uplasowały się: Cecylia Chełmińska i Kamila Filistowicz oraz z 190 punktami Amelia Gruszka, uczennice klasy ósmej. W konkursie brali również udział uczniowie: Alan Stokłosa z klasy ósmej oraz Nikodem Sikora i Wojciech Zieliński z klasy siódmej.

Gratulujemy uczniom zdobytych wyników, a w szczególności Lenie tytułu Laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej OLIMPUS. Niech uzyskane wyniki będą dla Nich drogowskazem w wyborze szkoły oraz bodźcem do rozwijania i pogłębiania wiedzy informatycznej w zakresie algorytmiki i programowania.

Łucja Magdziarz, nauczyciel informatyki

• Ubrania do oddania - akcja Eko Wyzwania

• Zbieraj! Wymieniaj! Pomagaj! Wygrywaj!

Termin wyzwania:  31.01.2023.

Na czym polega akcja? >>>

Zadaniem każdej szkoły lub klasy jest zebranie minimum tylu kilogramów ubrań i dodatków, ile osób uczniowskich do niej uczęszcza.

To doskonała okazja, aby przejrzeć szafę i oddać niepotrzebne rzeczy w dobrym celu. W ramach akcji każdy 1 kg przekazanej odzieży zostanie przeliczony na 1 zł wsparcia na rzecz młodych dziewczyn ze środowisk zagrożonych wykluczeniem

Co zbieramy? >>>

Ubrania damskie, męskie i dziecięce, torebki i plecaki, bieliznę, akcesoria (rękawiczki, paski, czapki itd.), zabawki, buty połączone w pary, biżuterię oraz tekstylia domowe (koce, obrusy).

Masz coś na zbyciu w czym już nie chodzisz, a chcesz się podzielić? Przynieś, wspólnie zasilimy akcję. Zbiórka w sekretariacie szkoły.