• Rekolekcje wielkopostne

• W dniach 27-28 marca 2023 r. w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Drezdenku odbędą się rekolekcje wielkopolskie dla uczniów naszej szkoły wg poniższego hamonogramu.

Poniedziałek 27.03.2023 r. godz. 8:30 – wyjście do kościoła klas I-VIII pod opieką  nauczycieli z którymi mają lekcje

\Wtorek 28.03.2023 r. godz. 8:30 – wyjście do kościoła klas I-VIII pod opieką  nauczycieli z którymi mają lekcje

• Dziś przypada Dzień Mężczyzny. Wszystkim Panom - tym młodszym i tym starszym, składamy życzenia zdrowia, uśmiechu na twarzy i pogody ducha!

• W Polsce Dzień Mężczyzny obchodzony jest 10 marca. Data ta nie jest przypadkowa. To dzień uznawany w Kościele katolickim za wspomnienie o 40 męczennikach z Sebasty, którzy nie wyrzekli się swojej wiary, choć zostali poddani okrutnym torturom i w konsekwencji zamarzli na śmierć. Męczennicy ci byli żołnierzami XII legionu rzymskiego i nie chcieli składać ofiary pogańskim bogom. Dziś za swą postawę uznawani są za symbol męskości, honoru i męczeństwa. Właśnie stąd w polskim kalendarzu Dzień Mężczyzny.

• Druga edycja konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”

• Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Archiwa Państwowe zapraszają uczniów klas IV-VII szkół podstawowych i ich nauczycieli do udziału w drugiej edycji konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”.

Celem konkursu jest nie tylko poznanie historii rodzinnej oraz zainteresowanie tematyka poszukiwań genealogicznych, ale również rozbudzenie zainteresowania kulturą i historią społeczności lokalnej, regionalnej narodu i państwa. Ważnym aspektem inicjatywy jest także rozwijanie kreatywności, przedsiębiorczości oraz umiejętności cyfrowych uczniów.

Zadaniem uczestników będzie przygotowanie drzewa genealogicznego swojej rodziny. To inicjatywa skierowana do wszystkich uczniów, którzy lubią słuchać historii rodzinnych, oglądać stare fotografie i rozmawiać o przeszłości, a zasłyszane opowieści przedstawiać w kreatywny sposób.

Prace konkursowe można przesyłać do 4 maja 2023 roku za pomocą formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie Konkursu pod adresem: https://archiwarodzinne.gov.pl/konkurs

Informacje potrzebne do wzięcia udziału w konkursie są dostępne w Regulaminie konkursu.

• Dyktando na Dzień Kobiet

• Portal edukacyjny Dyktanda.pl przygotował konkurs na święto kobiet. Konkurs polegający na uzupełnieniu specjalnego dyktanda ortograficznego, które zostanie udostępnione w Dniu Kobiet!

Jeśli uwielbiasz wyzwania, chcesz zabłysnąć wiedzą, a przy okazji poczuć dreszczyk emocji uciekającego czasu i świetnie się bawić, serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

Do rozwiązania dyktanda będzie można przystąpić online 8 marca 2022 r. w godzinach 18:00-19:00.

Nagroda gwarantowana to karta podarunkowa o wartości 100,00 zł do wykorzystania na platformie zakupowej Allegro.pl, gdzie można znaleźć dosłownie wszystko.

Ty wybierasz, na co przeznaczysz wygraną.

Więcej informacji, a także link służący do zapisania się na Dyktando na Dzień Kobiet znajduje się na stroniehttps://dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-dzien-kobiet-2

Trzymamy kciuki za uczestników!

• Cała Puszcza Notecka się mobilizuje i Giga Laurkę dla Strażaka i Leśnika maluje!

• Corocznie w miesiącach od wczesnej wiosny do późnej jesieni dochodzi do wielu pożarów w Puszczy. Statystyki są nieubłagane- badania świadczą o tym, że aż 70%  tych pożarów jest wywołana z winy człowieka! Dlaczego o większości z nich nie słyszeliście? Ponieważ nasi Strażnicy Puszczy Noteckiej, czyli STRAŻACY i LEŚNICY czuwają, by się one nie rozprzestrzeniały.

W dniu 4 maja przypada święto Strażaka, a 5 maja święto Leśnika. Chcemy im bardzo gorąco i wyjątkowo podziękować za to, że tak skutecznie ochraniają naszą Puszczę Notecką przed pożarami. Stwórzmy, specjalnie dla nich piękną Giga Laurkę składającą się z setek prac namalowanych przez przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych okalających naszą Puszczę. Wspólnie podziękujmy naszym Strażnikom Puszczy Noteckiej za ich trud i poświęcenie.

Dzieci z naszego przedszkola, czy też szkoły też mogą włączyć się w tworzenie tej gigantyczne ciepłej i wyjątkowej laurki. Wystarczy, że od 01.03.2023r.  do 01.04.2023r. wyślecie do nas laurkę, a my obiecujemy, że obejrzą ją strażacy i leśnicy z całej Puszczy Noteckiej, i nie tylko. Wasze prace, również wezmą udział w ogólnopolskiej akcji Laurka dla Strażników Lasów (https://straznicylasow.pl/).

Szczegółowy regulamin: https://straznicypuszczynoteckiej.pl/index.php/2023/03/02/cala-puszcza-notecka-sie-mobilizuje-i-giga-laurke-dla-strazaka-i-lesnika-maluje/