• ZWROT PODRĘCZNIKÓW I KSIĄŻEK DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

• Zbliża się zakończenie roku szkolnego 2021/2022, dlatego informuję o konieczności zwrócenia do biblioteki szkolnej wypożyczonych podręczników oraz książek.

Drodzy uczniowie, przypominamy, że ćwiczenia są własnością ucznia i nie podlegają zwrotowi.

Każdy uczeń ma obowiązek zwrócenia kompletu podręczników w wyznaczonym terminie.

Zgodnie z regulaminem podręczniki zniszczone lub zagubione należy odkupić i dostarczyć do biblioteki
            w określonym terminie.

Poniżej znajduje się harmonogram zwrotu podręczników i książek

Uczniowie klas 1 – 3

Wychowawcy klas zbierają podręczniki od uczniów w wyznaczonym przez siebie terminie, a następnie przekazują do biblioteki szkolnej.

Uczniowie klas 4 – 8

Uczniowie przynoszą komplety podręczników oraz wszystkie książki wypożyczane z biblioteki szkolnej
            w wyznaczonym terminie  zdawania podręczników. Wychowawca klasy nie musi być obecny  przy zdawaniu podręczników tylko nauczyciel z którym mają zajęcia, ale bardzo proszę wychowawców o zdyscyplinowanie wychowanków.

Poniedziałek 13.06

• Klasa 8a godz. 8.00 -  8.45
            • Klasa 8b godz. 9.00 – 9.40
            • Klasa 8c godz. 9.50 – 10.35
            • Klasa 4a godz. 10.45 – 11.30

Wtorek 14.06

• Klasa 7a godz. 8.00 -  8.45
            • Klasa 7b godz. 9.00 – 9.40
            • Klasa 7c godz. 9.50 – 10.35
            • Klasa 4b godz. 10.45 – 11.30

Środa 15.06

• Klasa 6a godz. 8.00 -  8.45
            • Klasa 5a godz. 9.00 – 9.40
            • Klasa 5b godz. 9.50 – 10.35

A. Piątek

• NA SPORTOWYCH ARENACH

• 20 maja w Dobiegniewie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w trójboju lekkoatletyczny. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła III miejsce. Skład drużyny: Wojciech Grzegorek, Adam Rojeski, Mikołaj Chyba, Wiktor Banaszek, Bartek Piasecki.

• 9 maja - Dzień Europy

• Co roku, 9 maja obchodzimy Dzień Europy. To święto upamiętniające tzw. Plan Schumana, przedstawiony w 1950 roku przez francuskiego ministra spraw zagranicznych Roberta Schumana. Plan stał się podwalinami dzisiejszej Unii Europejskiej.

• Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

• Poczet sztandarowy naszej szkoły, przedstawiciele MRM z Drezdenka oraz harcerze z Drezdeneckiego Szczepu Harcerskiego ''Puszcza'' wzięli udział w uroczystościach z okazji obchodów Święta Konstytucji 3 Maja.

• 2 maja - Dzień Flagi RP

• 2 maja, na mocy nowelizacji ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej z 20 lutego 2004 r., obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Polska flaga jest złożona z dwóch poziomych pasów: białego i czerwonego. Jej kolorystyka oparta jest o barwy godła polskiego – białego orła w czerwonym polu. W czasie m.in. drugiej wojny światowej kolory te były symbolem niezłomności narodu i woli zwycięstwa, budziły nadzieję na wolność. Polskie barwy narodowe po raz pierwszy zostały uregulowane w uchwale Sejmu Królestwa Polskiego z 7 lutego 1831 r., ale historia flagi sięga aż dynastii Piastów.

Zgodnie z Konstytucją barwy narodowe podlegają ochronie prawnej. Fladze państwowej należny jest szacunek – powinna być zawsze zadbana, a najbardziej godnym sposobem jej eksponowania jest umieszczenie na drzewcu lub maszcie. Na terenie kraju polska flaga ma pierwszeństwo przed każdą inną.

Wraz z Dniem Flagi 2 maja w Polsce jest obchodzony Dzień Polonii i Polaków poza granicami kraju, ustanowiony przez Sejm 20 marca 2002 r. w uznaniu wielowiekowego dorobku i wkładu Polonii i Polaków za granicą w odzyskanie przez Polskę niepodległości, wierność i przywiązanie do polskości oraz pomoc krajowi w najtrudniejszych momentach.

Źródło informacji i grafiki: https://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/komunikat.xsp?documentId=514A647E57342355C1258280006DB3A5

• 18 rocznica Polski w UE

• 18 lat temu Polska weszła do Unii Europejskiej. Wraz z naszym krajem 1 maja 2004 roku do unijnej wspólnoty zostało przyjętych jeszcze dziewięć innych państw – Cypr, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Malta, Słowacja, Słowenia i Węgry. Było to największe w historii rozszerzenie Unii Europejskiej.

• 1 maja- Święto Pracy

• 1 maja przypada Święto Pracy (Międzynarodowy Dzień Solidarności Pracy), obchodzone od ponad wieku w wielu krajach świata. Tego dnia Kościół wspomina też patrona ludzi pracy - św. Józefa, rzemieślnika.