IV Międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolska akcja bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. ,,Przerwa na czytanie”
Staramy się promować czytelnictwo i miłość do książek poprzez różne akcje, dlatego i tym razem nie zawahaliśmy się. 19 października nasza szkoła przystąpiła do IV MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VIII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”. Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, a jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Cel akcji to m.in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Cieszymy się, że udało nam się być częścią tak wielkiego i pomysłowego wydarzenia czytelniczego.
Akcję czytelniczą promowały plakaty wykonane przez uczniów oraz plakaty pobrane ze strony WOM–u. Zamieszczona została również informacja na stronie internetowej szkoły i w Librusie
w ogłoszeniach.W czwartek 19 października podczas 3 przerwy śródlekcyjnej uczniowie czytali przyniesione przez siebie książki. Dla tych, którzy zapomnieli egzemplarza ze swojej domowej biblioteczki, z pomocą przyszły zasoby szkolnej książnicy oraz kącik utworzony na potrzeby akcji ,,Podziel się książką”.
Tym razem każda klasa miała wyznaczony krąg do czytania.W akcję zaangażowali się uczniowie kl. IVb czytając w klasach 1 -3 opowiadania R. Piątkowskiej. Natomiast grupę 6 latków odwiedziła p. A. Kołwzan – intendentka z drewnianym teatrzykiem Kamishabai, czyli czytanie przy wykorzystaniu dużych plansz z obrazkami i tekstem. Dzieci były zachwycone.
Wśród uczniów czytających spacerowały dziewczynki przebrane za Panie Jesień z koszami pełnych liści z tekstami wierszy. Kto nie miał książki, mógł sięgnąć po taki liść. Do tajemniczej skrzyni można było sięgnąć po cytat o książkach i głośno przeczytać.
Udział w akcji wzięło 258 uczniów wraz z pracownikami szkoły, wynik jest wielce zadowalający.
Mam nadzieję, że czytanie stanie się codziennym nawykiem nie tylko naszych uczniów, bo jak powiedziała Wisława Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Wszystkim uczestnikom, propagatorom i zaangażowanym w organizację i przebieg akcji składam serdeczne podziękowania, zachęcając do czytania książek nie tylko podczas bicia rekordu. Spotkajmy się, nie tylko za rok, na przerwach przy… książkach!
A. Piątek
24
SPORTOWE SUKCESY!
19 października nasi reprezentanci wzięli udział w wojewódzkim finale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży, który rozgrywano w Babimoście. W sztafecie 6x800 m chłopcy wywalczyli 6 miejsce na 14 startujących zespołów. Oto skład naszej drużyny: Adam Rojeski, Mikołaj Chyba, Bartek Piasecki, Wojciech Grzegorek, Jakub Kościelniak, Antek Powroźnik, Marek Hetman. Gratulujemy!
Lekcja demokracji w praktyce
Uczniowie kl. 8a naszej szkoły: Ela Borensztein, Asia Czupryńska, Gabrysia Dokrzewska, Laura Golla, Lena Lesiak, Amelka Raczyńska, Malwina Sekuła, Nicola Stępień oraz Kamil Bak, Marcel Horodyski i Nikodem Sikora podjęli się trudu realizacji programu edukacji obywatelskiej i patriotycznej z Centrum Edukacji Narodowej pn. "Młodzi głosują - wybory parlamentarne 2023". W ramach tego programu cała klasa wzięła udział w lekcjach, podczas których młodzież dowiedziała się, czym są partie polityczne, jakie pełnią one funkcje, jak wygląda polska scena polityczna; przygotowali plakaty profrekwencyjne, które zachęcały do udziału w wyborach samorządowych w dniu 15.10.br. i rozwiesili je w mieście; rozmawiali na temat świadomego wyboru; pozyskali ogólne informacje na temat referendum; dyskutowali o sprawach ważnych dla młodych ludzi. Tak zrodził się w grupie projektowej pomysł na przeprowadzenie debaty na temat "Dlaczego nie wszyscy ludzie angażują się społecznie?".
Skąd taki temat? Ano stąd, że uczniowie widzą, jak wiele działań ma miejsce zarówno u nas w szkole, jak i w lokalnym środowisku, ale prawie zawsze ci sami ludzie, te same grupy czy środowiska wychodzą z różnymi inicjatywami. Do odpowiedzi na postawione pytanie zaprosili nie tylko swoich kolegów i koleżanki, ale też gości spoza szkoły. Na ich zaproszenie odpowiedziała p. Karolina Piotrowska - burmistrz Drezdenka, p. Jan Kuchowicz - dyrektor CPK w Drezdenku oraz dyrektor naszej "Trójeczki" - p. Beata Machelska.
Chcąc uzyskać odpowiedź na pytanie główne, uczestnicy debaty wpierw próbowali się dowiedzieć, co kieruje ludźmi, którzy się angażują w działania społeczne oraz jakie działania zachęcają ludzi do działań społecznych. To pozwoliło im lepiej podejść do dyskusji na pytanie zawarte w temacie debaty. Jakie były wnioski? M.in. takie, że ludzie nie chcą się angażować, bo boją się krytyki, nie widzą sensu działania, nie mają siły przebicia, nie mają czasu, nie mają prawidłowych wzorców w tym zakresie wśród swoich najbliższych czy też najzwyczajniej im się nie chce.
Udział w tym programie, jego realizacja, a zwłaszcza przygotowanie i uczestnictwo w debacie pozwoliły uczniom wykazać się wieloma działaniami, które wymagały od nich podjęcia się różnych wyzwań, np. takich jak skuteczna komunikacja czy wystąpienie publiczne. Z pewnością były to dla nich praktyczne lekcje, z których wyniosą wnioski na przyszłość, zaowocują społeczną aktywnością i obywatelską postawą.
4
Ślubowanie pierwszoklasistów i obchody DEN
W dniu dzisiejszym (12.10.br.) odbyło się pasowanie uczniów klasy pierwszej. Tym samym zostali oni oficjalnie włączeni w skład społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Pierwszoklasiści, wspierani przez swą wychowawczynię - p. Małgorzatę Kąkol, w doskonałych humorach przedstawili też zgromadzonym gościom - rodzicom oraz uczniom pozostałych klas, swoje umiejętności artystyczne, za co zostali nagrodzeni wielkimi brawami.
Szkoła obchodziła też uroczystość z okazji Dnia Edkacji Narodowej, którą przygotowały panie: Joanna Kozłowska i Katarzyna Swaryczewska ze swoimi podopiecznymi z kl. 4b i 5b. Uczniowie kl. 5b przygotowali dla swych pedagogów i pracowników obsługi krótką część artysyczną; obdarowali ich też prezentami, które pod okiem p. Anny Kostuś przygotowali dla nich na lekcjach techniki.
Wręczone też zostały dyplomy i nagrody (bony na niepytanie) dla chłopców, którzy w głosowaniu, w którym brały udział dziewczęta z kl. 4-8, zostali wybani chłopakiem - przyjacielem, najprzystojniejszym chłopakiem, chłopakiem - szkolną maskotką i chłopakiem - szkolnym rozrabiaką (nagrodą dla niego jest gwiazda szeryfa, gdyż odtąd będzie stał on na straży porządku w szkole, by się zrehabilitować za dotychczasowe zachowanie).
67
Sportowy sukces naszych drużyn
W dniu 11.10.2023r. nasi uczniowie brali udział w Powiatowych Biegach Sztafetowych w Strzelcach Kraj. W sztafecie 6x500m chłopców zdobyli oni I miejsce i awans na finał wojewódzki, który odbędzie 19 października w Babimoście.
Nasi waleczni zwycięzcy to: Mikołaj Chyba, Bartek Piasecki, Jakub Kościelniak, Wojtek Grzegorek, Antek Powroźnik, Adam Rojeski, Adrian Giszterowicz.
W kategorii dziewcząt nasza reprezentacja wywalczyła IV miejsce (zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców rywalizowało 9 szkół). Skład naszego zespołu to: Lena Łesak, Michalina Szurkawska, Marta Kurek, Kornelia Depa, Nadia Biniaś, Laura Szewczyk, Patrycja Kurniewicz, Anastazja Piasek.
Gratulacje!
Autor zdjęć: P. Małecki
Dzień Bezpiecznego Komputera
12 października 2004 Komisja Europejska po raz pierwszy zainicjowała Dzień Bezpiecznego Komputera. Od tego czasu obchodzimy go cyklicznie co roku. W Polsce dzień ten objął patronatem Prezydent RP oraz Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji.
Dlaczego ustanowiono Dzień Bezpiecznego Komputera?
Dzień ten ustanowiony został z kilku ważnych powodów. Poznajmy je:
- uświadomienie użytkownikom zagrożeń płynących z korzystania z sieci,
- zapoznanie użytkowników z zasadami bezpieczeństwa w internecie,
- promowanie prawidłowego korzystania z sieci i nowych technologii.
Jak dbać o bezpieczeństwo w sieci?
Gdy korzystasz z internetu, powinieneś pamiętać o kilku podstawowych zasadach.
NIE CZEKAJ! REAGUJ!
Przemoc jest zła – o tym wiedzą wszyscy. Jak przeciwdziałać agresji lub wykluczeniu w środowisku szkolnym? O tym rozmawiali uczniowie klasy 4a przy okazji omawiania książki „Słup soli”. Na podsumowanie zajęć wykonali piękne plakaty.
DZIEŃ PIŻAMY
6 października 2023 r. nasi uczniowie po raz pierwszy zamiast spodni, sukienek czy spódniczek założyli piżamy. Powodem takiego stroju były obchody ,,Dnia Piżamy’’, który jest częścia akcji charytatywnej ,,Obudź w sobie anioła’’. Wydarzenie to ma zasięg ogólnopolski i jest organizowane przez Fundacje "Gdy liczy się czas".
Zakładając piżamki, nasi wychowankowie solidaryzowali się z dziećmi chorymi na nowotwory, które miesiącami leżą w szpitalach, a piżama jest ich codziennym strojem.
Udział w takich wydarzeniach jest dla dzieci najlepszą lekcją empatii, wrażliwości i zrozumienia.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie podczas akcji!
33
WYBORY W SZKOLE
W dzisiejszych wyborach do Samorządu Szkolnego zwyciężyła Wiktoria Kniaziewicz, natomiast przedstawicielami naszej szkoły w Młodzieżowej Radzie Miasta zostali Lena Lesiak i Kamil Bak. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!
PS Zwycięzcy wyborów w oryginalnych strojach prezentują swoją radość na pierwszym zdjęciu.
DZIEŃ CHŁOPAKA
Jak wyglądały obchody Dnia Chłopaka w klasie 4b? Można zobaczyć poniżej:
6
DZIEŃ CHŁOPAKA
Dzień Chłopaka w klasie 1 - zdjęcia poniżej:
XVIII OLIMPIADA INFORMATYCZNA JUNIORÓW
W dnia 25.09.2023 rozpoczęła się rejestracja do XVIII Olimpiady Informatycznej Juniorów 2023/2024. dla wszystkich uczniów zainteresowanych programowaniem, nawet zupełnie początkujących.
Terminarz XVIII Olimpiady Informatycznej Juniorów:
- Zawody I stopnia: 25 września 2023 - 8 stycznia 2024.
Test wiedzy informatycznej odbędzie się w 26 października 2023 roku (czwartek) w szkole ucznia pod nadzorem nauczyciela.
- Zawody II stopnia: 2 marca 2024.
- Zawody III stopnia: 26-28 kwietnia 2024.
Zawodnikom, którzy po raz pierwszy wezmą udział w Olimpiadzie, polecamy zeszłoroczny dział Jak wystartować w OIJ?.
Wszystkie osoby chętne proszone są o wiadomość na dzienniku elektronicznym Librus.
Ostatnie pożegnanie
,,JEZUS NIE WZYWA TYCH, KTÓRZY SĄ TEGO GODNI, ALE TYCH, KTÓRYCH SAM CHCE.’’
Św. Tereska od Dzieciątka Jezus
Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej Drogiej Koleżanki EWY PIETRUSZAK.
Była wspaniałym pedagogiem, wychowawcą wielu pokoleń młodzieży, nauczycielem historii, nauczycielem z pasją. Była filarem naszej szkoły, przepracowała w niej 40 lat, kształtując u uczniów szacunek do drugiego człowieka, ucząc postaw obywatelskich i patriotycznych własną postawą.
W szkole pozostawiła swoje serce. Wśród Grona Pedagogicznego była ostoją spokoju, wysokiej klasy nauczycielem, mistrzem w zawodzie.
Ewo w naszej pamięci pozostaniesz na zawsze.
Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia.
Dyrekcja oraz Pracownicy
Szkoły Podstawowej nr 3
im. Henryka Sienkiewicza
w Drezdenku
„Pogromcy języków”
16 października 2023 roku dwoje nauczycieli informatyki ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Drezdenka uczestniczyło w szkoleniu zorganizowanym przez Fundację Orange. Celem szkolenia było przygotowanie ich do prowadzenia zajęć w ramach projektu #SuperKoder-ów, ścieżki pt. „Pogromcy języków”. #SuperKodrami będą w tym roku szkolnym uczniowie klas siódmych, którzy na lekcjach informatyki zaprojektują interaktywne widowisko osnute na bazie powieści pt. „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. Celem ścieżki będzie przeprowadzić Dorotkę przez krainę Oz z wykorzystaniem robotów mBot-ów, poznania słownictwa, utworzenia mapy, po której będzie poruszał się robot.
Konkurs "PRZEPIS NA ZDROWY FAST-FOOD"
Zachęcamy uczniów kl. V-VIII do udziału w konkursie „Przepis na Zdrowy fast- food”. Zadaniem uczestników konkursu jest opracowanie przepisu zdrowej wersji fast-foodu, a następnie przygotowanie potrawy i jej sfotografowanie, w celu promowania prawidłowego odżywiania i uświadamiania, że zdrowe posiłki również są smaczne. Ponadto konkurs ma stanowić zachętę do twórczych działań kulinarnych i radości z ich przyrządzania.
Spotkanie z rodzicami
W dniu 14 września 2023 r. o godz. 16.00 odbędą się spotkania z rodzicami:
godz. 16.00 spotkanie ogólne na dolnym holu
godz. 16.15 spotkanie z wychowawcami w następujących gabinetach
ODDZIAŁ 0 – WYCH. U.PAHL gab. 16
1 A WYCH. M.KĄKOL GAB. 17.
2A – WYCH. B.PERZANOWSKA GAB. 14.
3A – WYCH. JU.MATKOWSKA GAB. 15
4A – WYCH. K.STEBLECKA GAB. 33
4B – WYCH. K.SWARYCZEWSKA GAB. 27
5A – WYCH. K.SIUDA GAB. 26
5B – WYCH. J.KOZŁOWSKA GAB. 28
6A – WYCH. A.KOSTUŚ GAB. 30
6B – WYCH. D.WILENTO GAB. 25
7A – WYCH. K.SOBCZAK GAB. 23
7B – WYCH. A.GRAŚ GAB. 24
8A – WYCH A.MAŁECKA - CZAPLA GAB. 32
Godz.16.45 - spotkanie Rady Rodziców z dyrekcją szkoły w świetlicy.
WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO
Wkrótce wybory do Samorządu Uczniowskiego. Zapraszamy uczniów klas 6-8 do kandydowania!
Zapisy na obiady
Szanowni Państwo, ruszają zapisy na obiady na nowy rok szkolny. Koszt jednego obiadu wynosi 4,50 zł. Aby zapisać dziecko na ciepły posiłek w szkole, należy wypełnić formularz dostępny u p. intendentki. Zapisu można również dokonać telefonicznie pod numerem tel. 608 366 765 ( wówczas do 5.09.2023 r. należy donieść deklarację).
Wydawanie obiadów rusza od 5 września 2023 r.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 4 września 2023 r. o godz. 8.00 spotkaniami z wychowawcami w klasach, według poniższego rozkładu:
ODDZIAŁ 0 – WYCH. U.PAHL gab. 16
KL. 1 A WYCH. M.KĄKOL GAB. 17
KL. 2A – WYCH. B.PERZANOWSKA GAB. 14
KL. 3A – WYCH. JU.MATKOWSKA GAB. 15
KL. 4A – WYCH. K.STEBLECKA GAB. 33
KL. 4B – WYCH. K.SWARYCZEWSKA GAB. 27
KL. 5A – WYCH. K.SIUDA GAB. 26
KL. 5B – WYCH. J.KOZŁOWSKA GAB. 28
KL. 6A – WYCH. A.KOSTUŚ GAB. 30
KL. 6B – WYCH. D.WILENTO GAB. 25
KL. 7A – WYCH. K.SOBCZAK GAB. 23
KL. 7B – WYCH. A.GRAŚ GAB. 24
KL. 8A – WYCH A.MAŁECKA - CZAPLA GAB. 32
Następnie o godz. 8.30 odbędzie się uroczysty apel inauguracyjny, a o godz. 9.00 uczniowie udadzą się na Mszę Św., która kończy uroczyste rozpoczęcie roku. Odwóz planowany jest na godz. 13.40, w związku z czym możliwy jest odbiór dzieci, po wcześniejszym uzgodnieniu z wychowawcą. Uczniowie, którzy pozostaną, zostaną objęci opieką świetlicy szkolnej do odwozu.
Uczniowie 4 września 2023 r. otrzymają podręczniki i ćwiczenia ( prosimy o zabranie toreb, plecaków).
Uczniów klasy pierwszej zapraszamy na Mszę Św. z plecakami, które zostaną poświęcone.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie