• Kontrakt z uczniem - historia, geografia, WOS

          1. Każdy uczeń oceniany jest indywidualnie.
          2. Obowiązkiem ucznia jest przynoszenie na lekcje zeszytu przedmiotowego, ćwiczeń oraz podręcznika.
          3. Obowiązkiem ucznia jest prowadzenie na bieżąco zeszytu (wpisywanie tematu, notatki, odnotowywanie i wykonywanie zadań) – może być za to oceniony.
          4. Sprawdziany, testy, kartkówki i zadania domowe są obowiązkowe. Nauczyciel zapowiada sprawdzian lub test z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.
          5. Nauczyciel jest zobowiązany sprawdzić sprawdziany/testy w ciągu 2 tygodni od napisania, kartkówki – w ciągu tygodnia od napisania.
          6. Jeżeli uczeń opuścił pracę klasową (test, sprawdzian), to powinien ją napisać w ciągu 2 tyg. od przyjścia do szkoły – termin ustala indywidualnie z nauczycielem. Jeśli tego nie uczyni, otrzyma ocenę niedostateczną bez możliwości poprawy.
          7. Kartkówki (obowiązuje do nich zakres materiału z 3 ostatnich lekcji) mogą być niezapowiedziane. Jeśli uczeń nie był na niej obecny, powinien ją napisać/udzielić odpowiedzi ustnej ze sprawdzanego materiału w ciągu tyg. od powrotu do szkoły – termin ustala indywidualnie z nauczycielem. Jeśli tego nie zrobi, otrzymuje ocenę niedostateczną bez możliwości poprawy.
          8. Uczeń powinien być zawsze przygotowany z co najmniej 3 ostatnich lekcji.
          9. Uczeń ma obowiązek na bieżąco pracować na lekcji, notować, wykonywać zadania zlecone przez nauczyciela.
          10. Uczeń ma prawo 3 razy w semestrze zgłosić swoje nieprzygotowanie do lekcji, w tym np. brak zadania, zeszytu itp. (nie dotyczy to zapowiedzianych form sprawdzania wiedzy). Uczeń zgłasza nauczycielowi nieprzygotowanie na początku lekcji. Po wykorzystaniu limitu nieprzygotowań uczeń za każde nieprzygotowanie otrzymuje ocenę ndst.
          11. Aktywność na lekcji nagradzana jest „plusami” i „minusami”. Za 3 zgromadzone „plusy” uczeń otrzymuje ocenę bardzo dobrą. Poprzez aktywność na lekcji rozumiemy: częste zgłaszanie się i udzielanie poprawnej odpowiedzi, aktywną pracę w grupie. Za niewykonanie zadania stawiane będą „minusy” oraz w efekcie ocena niedostateczna.
          12. Formy sprawdzania wiedzy: odpowiedź ustna, zadanie domowe, karta pracy, sprawdzian godzinny, kartkówka, aktywność - praca na lekcji, ocena za zeszyt.
          13. Uczeń przyłapany na ściąganiu otrzymuje ocenę niedostateczną bez możliwości poprawy.
          14. Oceny niedostateczne należy poprawiać na bieżąco. Uczniowie nie mogą poprawiać ocen cząstkowych na 1 tyg. przed terminem wystawiania ocen semestralnych i końcowo rocznych.
          15. Uczeń, który opuścił więcej niż 50% lekcji, może być nieklasyfikowany.
          16. Uczeń na ocenę semestralną/roczną pracuje cały semestr/rok.  

          Procentowa skala ocen:

          100 % lub zadanie dodatkowe - ocena celująca

          85 – 99% - ocena bardzo dobra

          70 – 84% - ocena dobra

          50 – 69% - ocena dostateczna

          30 – 49% - ocena dopuszczająca

          0 – 29% - ocena niedostateczna