• Dzień Edukacji Narodowej w wykonaniu gimnazjalistów

• 23.10.2016 14:47
        • Święto wszystkich pracowników szkoły, czyli Dzień Edukacji Narodowej to okazja do tego, by młodzież gimnazjalna podziękowała swym nauczycielom
          i pracownikom obsługi za to, że może uczyć się i pracować w przyjaznej atmosferze i miłych warunkach.
        • 16 X - Światowy Dzień Walki z Głodem

• 05.01.2018 06:39
        • 16 października obchodzony jest Światowy Dzień Żywności. Święto to zostało zainaugurowane  w 1979 r. przez Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO - Food and Agriculture Organization of the United Nations). Celem obchodów Światowego Dnia Żywności jest pogłębianie świadomości opinii publicznej na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem, niedożywieniem i ubóstwem (wikipedia.org).
        • PoczytajMY

• 16.10.2016 15:12
        • PoczytajMY to nowy program Centrum Edukacji Obywatelskiej z Warszawy realizowany metodą projektu. Polega on na tym, że młodzi ludzie przy wsparciu dorosłych opiekunów tworzą kluby czytelnicze i przygotowują regularne spotkania czytelnicze dla dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, świetlic lub domów dziecka. W naszej szkole powstał Szkolny Klub Czytelniczy. W jego działalność zaangażowały się uczennice z kl. IB Gimnazjum nr 2 w Drezdenku: Ela Bokała, Natalia Robak,  Kasia Synowiec, Natalia Szwinto, Benia Urbańska i Amelia Zatorska.
        • TRZYMAJ FORMĘ!

• 05.01.2018 06:38
        •       Nasza szkoła posiada Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Oznacza to, że zajmujemy się edukacją zdrowotną, promujemy działania sprzyjające zdrowiu. Czynimy to m.in. poprzez realizację Ogólnopolskiego Programu "Trzymaj formę!". Jest to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym, dwukierunkowym podejściu: propagującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.