• PoczytajMy

• 19.01.2017 12:22

• Nasza biblioteka szkolna bierze udział w programie promującym czytelnictwo przez Centrum Edukacji Obywatelskiej „PoczytajMy”.
          Polega on na organizowaniu przez gimnazjalistów spotkań czytelniczych dla najmłodszych kolegów i koleżanek ze szkoły podstawowej i przedszkola. Przedsięwzięcie wspiera rozwój dzieci, bowiem głośne czytanie rozwija ich wyobraźnię, pamięć, pomysłowość, wzbudza w nich ciekawość świata. Ponadto buduje emocjonalne więzi między czytającą młodzieżą a słuchającymi maluchami i kształtuje nawyk czytania książek. Dla gimnazjalistów to okazja do rozwijania umiejętności przydatnych w dalszym życiu, takich jak publiczne wystąpienia, planowanie działań czy praca w grupie.

• Zbiórka makulatury

• 19.01.2017 11:29
        • Zbiórka makulatury”

Zbiórka makulatury prowadzona jest w bibliotece szkolnej już od kilu lat. Nadrzędnym celem akcji jest wyrobienie nawyku segregacji odpadów oraz podniesienia świadomości ekologicznej uczniów. Dzięki zbiórce makulatury uczniowie wdrażani są do działań na rzecz ochrony środowiska. Pamiętajmy, że każde zebrane 60 kg ratuje przed ścięciem jedno drzewo. Pieniądze zdobyte podczas akcji przekazywane są na zakup książek do biblioteki.

• Szkolny Konkurs Recytatorski

• 18.01.2017 12:24
        • Co roku w naszej szkolnej bibliotece organizowany jest
           ,,Szkolny Konkurs Recytatorski”. To bardzo ważny element edukacji polonistycznej, zamiera bowiem sztuka mówienia. A przecież od starożytności istniały szkoły retoryki, czyli sztuki pięknego wysławiania się i wygłaszania przemówień. Od tego, czy ktoś potrafił w jasny, logiczny i piękny sposób przedstawić sprawę, zależało i zależy  bardzo wiele.

• 18.01.2017 11:44
        • 25 listopada  obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 115 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki.

Warto przy tej okazji dodać, że z powstaniem pluszowego misia wiąże się cała legenda sięgająca 1902 roku.

To właśnie wtedy prezydent Stanów Zjednoczonych - Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Sprawę opisał dziennik "Washington Post" i powstała karykatura prezydenta, który broni misia.

Anna Piątek