• REGULAMIN

UCZNIOWSKIEGO SKLEPIKU SZKOLNEGO

1. Uczniowski Sklepik szkolny działa w trakcie roku szkolnego, od poniedziałku do piątku w czasie przerw śródlekcyjnych w godzinach, od godz. 7:45 do godz. 14:35.
          2. Rok gospodarczy i okres sprawozdawczy trwa od września do czerwca.
          3. Opiekę nad całokształtem sklepiku sprawuje opiekun SU.
          4. W sklepiku mogą przebywać wyłącznie osoby do tego upoważnione. Zabronione jest wpuszczanie do pomieszczenia sklepiku osób do tego nieupoważnionych.
          5. Kierownika sklepiku i ekspedientów wybiera Zarząd spółdzielni poprzez rekrutację.
          6. Załoga sklepiku wykonuje powierzone zadania i nie otrzymuje za swoją pracę wynagrodzenia.
          7. Obsługa sklepiku pracuje w zespołach 2-3 osobowych, zmieniają się zgodnie z przydzielonym grafikiem.
          8. Grafik pracy ustalany jest na okres jednego tygodnia przez kierownika sklepiku.
          9. Kierownik odpowiada za stronę organizacyjno gospodarczą pracy sklepiku oraz ustala podział obowiązków w sklepiku.
          10. We wszystkich działaniach załoga sklepiku jest wspomagana przez Zarząd oraz opiekuna SU.
          11. Pod koniec zmiany obsługa sklepiku spisuje stan gotówki.
          12. Klucze do pomieszczenia gospodarczego znajdują się w sekretariacie.

1. Uczniowie pracujący w sklepiku zobowiązani są do:
          1. przestrzegania zasad uczciwości;
          2. pracowitości i poszanowania własności szkolnej
          3. rzetelnego wypełniania swoich obowiązków związanych z obsługą klientów;
          4. dbania o porządek i ład;
          5. dbania o wystrój pomieszczenia sklepiku;
          6. zgłaszania i przygotowywania listy z zapotrzebowaniem na brakujące artykuły;
          7. sporządzania raportów z obrotu;
          8. odbierania dostaw towaru;
          9. dokonywania kontroli terminów ważności produktów.

14.  Uczniowie pracujący w sklepiku odpowiadają w szczególności za:

1. stan higieniczno-sanitarny pomieszczenia;
          2. estetyczną ekspozycję towarów;
          3. aktualizacje cen.

15. Uczeń przed rozpoczęciem pracy w sklepiku zobowiązany jest do zapoznania się z niniejszym regulaminem.

16. Pod koniec semestru uczniowie wykonują inwentaryzację sklepiku.

Regulamin został zatwierdzony w dniu 22.10.2018

przez: