• Rekrutacja dzieci do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Drezdenku

SPOTKANIE REKRUTACYJNE ODBĘDZIE SIĘ 18.03.2024 r. O GODZ. 16.00 W GABINECIE nr 16.

Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci 6-letnie.

Dziecko w wieku 6 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub w innej formie wychowania przedszkolnego.

Do oddziału przedszkolnego przyjmowani są kandydaci zamieszkali w obwodzie szkoły (ulice miasta Drezdenko: 1 Maja, Wschodnia, Długa, Dworcowa, Krótka, Lawendowa, Łączna, Niepodległości nr od 1 do 11 i od 28c do 51, Osiedla Leśnego, Piaskowa, plac Sportowy, Podgórna, Polna, Portowa, Rzemieślnicza, Sosnowa, Strzelecka, Chabrowa, Zaułek; miejscowości: Modropole, Górzyska, Kosin, Kosinek, Klesno, Lubiewo, Zagórze). Kandydaci zamieszkali poza obwodem mogą być przyjęci do publicznego przedszkola po przeprowadzeniu I i II etapu postępowania rekrutacyjnego, gdy przedszkole nadal będzie dysponować wolnymi miejscami - wnioski do pobrania ze strony szkoły.

Wniosek o przyjęcie dziecka do publicznego przedszkola wraz ze stosownymi dokumentami i oświadczeniami potwierdzającymi spełnianie kryteriów rekrutacyjnych (wzory dostępne poniżej) należy złożyć w sekretariacie szkoły w dniach 15.03.2024 r. - 27.03.2024 r.

Dokumenty do pobrania:

- wniosek o przyjęcie dziecka do publicznego przedszkola: 2023_Wniosek_do_publicznego_przedszkola.doc

- oświadczenie sytuacja materialna: Oswiadczenie_sytuacja_materialna(1).doc

- oświadczenie podatek: Oswiadczenie_podatek(1).doc

- oświadczenie o zatrudnieniu: Oswiadczenie_o_zatrudnieniu(2).doc

- oświadczenie o wielodzietności: Oswiadczenie_o_wielodzietnosci(1).doc

- oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka: Oswiadczenie_o_samotnym_wychowywaniu_dziecka_.doc

- oświadczenie o odległości: oswiadczenie_o_odlegl.doc

- oświadczenie o korzystaniu z pełnej oferty: Oswiadczenie_o_korzystaniu_z_pelnej_oferty(1).doc

- oświadczenie o kontunuowaniu przedszkola przez rodzeństwo kandydata: oswiadczenie_o_kontynuowaniu_PRZEZ_RODZENSTWO_KANDYDATA.doc

REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

Postępowanie rekrutacyjne odbywa się zgodnie z harmonogramem określonym w Zarządzeniu Nr 5.2023 Burmistrza Drezdenka z dnia 10 stycznia 2023 r. w sprawie ustalenia na rok szkolny 2023/2024 harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do publicznego przedszkola lub innych form wychowania przedszkolnego prowadzonych przez Gminę Drezdenko:

Jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami przeprowadza się postępowanie uzupełniające wg harmonogramu:

HARMONOGRAM CZYNNOŚCI W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM

1. Składanie wniosków przez rodziców o przyjęcie do oddziału przedszkolnego w szkole – 15.03.2024 r. - 27.03.2024 r.
          2. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziału przedszkolnego w szkole - do 12.04.2024 r.
          3. Potwierdzenie przez rodziców woli przyjęcia do oddziału przedszkolnego w szkole – 15.04.2024 r. - 22.04.2024 r.
          4. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziału przedszkolnego w szkole – 30.04.2024 r.
          5. Składanie wniosków przez rodziców o przyjęcie do oddziału przedszkolnego w szkole – 06.05.2024 r. - 20.05.2024 r.
          6. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w uzupełniającym postępowaniu rekrutacyjnym do oddziału przedszkolnego w szkole- 27.05.2024 r.
          7. Potwierdzenie przez rodziców woli przyjęcia do oddziału przedszkolnego w szkole – 29.05.2024 r. - 10.06.2024 r.
          8. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziału przedszkolnego w szkole- 14.06.2024 r.