• PoczytajMY

• 16.10.2016 15:12
      • PoczytajMY to nowy program Centrum Edukacji Obywatelskiej z Warszawy realizowany metodą projektu. Polega on na tym, że młodzi ludzie przy wsparciu dorosłych opiekunów tworzą kluby czytelnicze i przygotowują regularne spotkania czytelnicze dla dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, świetlic lub domów dziecka. W naszej szkole powstał Szkolny Klub Czytelniczy. W jego działalność zaangażowały się uczennice z kl. IB Gimnazjum nr 2 w Drezdenku: Ela Bokała, Natalia Robak,  Kasia Synowiec, Natalia Szwinto, Benia Urbańska i Amelia Zatorska.
      • Dziewczęta we wtorek 3 X 2016 r., pod okiem bibioltekarki naszej szkoły, p. Ani Piątek, poprowadziły zajęcia z uczniami kl. 0 SP nr 3 w Drezdenku. Amelia, Benia i Natalia (odpowiednio ucharakteryzowane) zaprezentowały im wiersz T. Śliwiaka pt. "Zakochana żaba" . Następnie dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą środowiska życia i zwyczajów żab, rozmawiały na ten temat, po czym wykonały prace plastyczne ukazujące żabki. Zarówno dzieciaczki, jak i same uczennice prowadzące zajęcia, były bardzo zadowolone ze swego zaangażowania i pracy. Dzieci bowiem z uwagą słuchały wiersza i oglądały prezentację, chętnie opowiadały o żabkach i tworzyły ich portrety.