• Poznajemy świat - dni kultury krajów pozaeuropejskich

• 20.03.2018 11:38
      •        Z inicjatywy opiekuna Samorządu Szkolnego, p. M. Gorbaczewskiej - Kuźnak, uczniowie klas siódmych SP oraz II-III gimnazjum naszej szkoły od stycznia br. realizują projekt pn."Poznajemy świat - dni kultury krajów pozaeuropejskich". Ma on na celu zapoznanie społecznosci szkolnej z tradycją, kulturą i historią wybranych krajów spoza Europy.

•     W styczniu klasa IIB gimnazjum przybliżyła uczniom Wietnam. Gimnazjalisci przygotowali plakaty informujace o kulturze, religii i ciekawostkach dotyczących tego kraju. Uczniowie przebrani-wystylizowani na tradycyjnych mieszkańców Wietnamu, zorganizowali stoisko, na którym znajdowały sie też potrawy wywodzące się z tego państwa. Częstowali nimi swoich kolegów i pracowników szkoły. Całości dopełniła tradycyjna muzyka wietnamska rozbrzmiewajaca w tle tego wydarzenia.

W lutym klasa IIA gimnazjum zapoznała społeczność szkolną z tradycja, kulturą i historią Indii. Przedstawiono to w formie plakatów, muzyki, potraw i strojów. Ciekawym przedsiewzieciem było stworzenie przez uczniów "fotobudki", gdzie można było zrobć sobie zdjęcie na tle mieszkańca Indii stojącego obok słonia.

W kolejnych miesiącach z zadaniem przedstawienia kultury krajów pozaeuropejskich zmierzą sie uczniowie innych klas: w marcu kl. IIIB gimnazjum przybliży nam Australię, w kwietniu kl. 7b SP - Argentynę, w maju kl. IIIA gimnazjum - Brazylię,    a w czerwcu kl. 7 a SP - Turcję. Z ciekawoscią czekamy na ich prezentacje!

Alicja Graś