• Szkoła Promująca Zdrowie

• 25.06.2018 13:18
      •

Nasza szkoła realizuje wiele programów zdrowotnych, dzięki czemu możemy ponownie ubiegać się o Wojewódzki Certyfikat „Szkoły Promującej Zdrowie”. To zasługa całej społeczności szkolnej, która chętnie angażuje się we wszelkie działania proponowane przez realizatorów poszczególnych przedsięwzięć. Przypomnę, że od kilku lat realizujemy w szkole następujące programy:

- „Trzymaj Formę” (klasy 4-6 SP i gimnazjum);

- „Nie pal przy mnie proszę” (kl. I – III SP);

- „5 x dziennie warzywa i owoce” (kl. 0 i I – III SP);

- „Czyste powietrze wokół nas” (kl. 0);

- „Radosny Uśmiech – Radosna Przyszłość” (kl. I - III);

- „Znajdź właściwe rozwiązanie” (kl. 2 - 7 SP);

- „Zapobieganie HIV/AIDS oraz chorobom przenoszonym drogą płciową” (kl. II i III SP);

- „Profilaktyka nowotworów: rak piersi, rak szyjki macicy” (kl. gimnazjalne);

- „Skóra pod lupą” czyli co musisz wiedzieć o czerniaku i innych nowotworach złośliwych skóry (kl. gimnazjalne).

Zaangażowanie społeczności szkolnej w realizację tych programów skutkuje wzrostem świadomości zdrowotnej ich uczestników, przekłada się na świadome wybory żywieniowe, większą aktywność fizyczną oraz zmniejszenie ilości zwolnień z wychowania fizycznego.

Alicja Graś