• Ruszamy z projektem "Solidarna Szkoła"

• 24.09.2017 17:43
      • Czym były "Paczki Solidarności"? Jak wyglądało życie ludzi w Polsce w latach 80-tych? Dobra pomoc, czyli jaka? - na te i wiele innych pytań odpowiedzą w tym roku uczestnicy V edycji Solidarnej Szkoły - programu aktywnej edukacji historycznej realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Europejskie Centrum Solidarności, który bedą wdrażać w życie uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Alicji Graś. Szczegóły już wkrótce...
      • Historia naszego państwa obfituje w liczne wdarzenia, które sprawiły, że społeczeństwo polskie na przestrzeni wieków mogło się wykazać licznymi aktami zaangażowania i heroizmu, Wpłynęły one z pewnością na fakt umocnienia wspólnoty, zwiększenia więzów ją łączących. W trudnych dla nas chwilach potrafiliśmy otworzyć swoje serca na drugiego człowieka,często pod groźbą utraty własnego życia walczyliśmy o byt innych. Nie byliśmy obojętni również na los innych narodów. Ta postawa współczucia i pomocy niesionej innym sprawiła, że dobro powróciło do nas w chwilach potrzeby, a takimi czasami były lata 80-te ubiegłego stulecia. Okres ten był dla nas niezwykle trudny, choćby ze względu na warunki gospodarcze, najogólniej mówiąc biedę panującą wówczas w Polsce. Wtedy to z odruchem serca zwrócili się do nas ci, którym nie był obojętny nasz los. Była to m.in. ludność niemiecka, która obdarowywała Polaków licznymi paczkami, zawierającymi m.in. żywność, leki i środki higieniczne.