• Masz wpływ na swoją przyszłość

• 27.11.2016 17:42
      • Wizyta w BARCE w Drezdenku pouczającą lekcją tego, jaki wpływ na nasze życie wywierają nałogi.

• Uczniowie klas gimnazjalnych w ramach zajęć z programu "Bezpieczna +" odbyli wizytę w drezdeneckiej BARCE. Działające już 16 lat Stowarzyszenie Dom Wspólnoty Barka w Drezdenku, obecnie prowadzone przez p. Mariannę Mazan, to miejsce, w którym azyl znajdują osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Obecnie przebywa tam 25 podopiecznych, których los często naznaczony jest obecnością nałogów w ich życiu - pośrednio lub bezpośrednio. Zajęcia poprowadzone tam przez p. Mazan (przewodniczącą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych) dotyczące skutków i przeciwdziałania sięgania po używki oraz bezpośredni kontakt z mieszkańcami Barki, którzy opowiedzieli uczniom historię ich życia pod kątem skutków zażywania alkoholu i narkotyków, to dla młodych ludzi doskonała lekcja przestrogi. Mogli się oni przekonać, jak nałogi niszczą życie, jak wpływają na los osób zarówno sięgających po używki, jak też będących uwikłani w sieć powiązań wynikających z bycia w rodzinie z kimś, kto jest uzależniony. Takie "żywe lekcje" to pretekst do przemyśleń nad tym, jak kreować swoje życie, jak unikać pułapki uzależnień.

Alicja Graś