• Gimnazjalisto, co dalej?

• 27.11.2016 10:33
      • Jesteś uczniem gimnazjum i nie wiesz, jaki typ szkoły ponadgimnazjalnej wybrać? Pomocą służy szkolny doradca zawodowy :)
      • Wybór szkoły i zawodu to niezwykle trudna sprawa. Typ szkoły, jaką wybierzesz po ukończeniu gimnazjum może bowiem wpłynąć na Twoją przyszłą karierę zawodową. Skąd masz jednak wiedzieć, gdzie kontynuować naukę po skończeniu tego etapu edukacyjnego? Porozmawiaj ze swoimi rodzicami, wychowawcą, szkolnym doradcą zawodowym (p. Kamila Steblecka i p. Alicja Graś), a przede wszystkim przemyśl dobrze, jakie masz predyspozycje i zainteresowania, bo to niezwykle ważne przy wyborze szkoły i zawodu.

Uczniowie klas I-III Gimnazjum nr 2 w Drezdenku uczestniczą w zajęciach prozawodowych prowadzonych w ramach lekcji WOS, lekcji wychowawczych oraz zajęć dodatkowych. Ich celem jest rozpoznanie przez uczniów swoich mocnych i słabych stron, poznanie zawodów i typów szkół ponadgimnazjalnych (ich specyfiki, dostępności), pomoc w określeniu drogi zawodowej, rozwijanie tzw. kompetencji miękkich, które są tak niezwykle ważne na obecnym rynku pracy. Pod okiem swych nauczycieli, przy wykorzystaniu aktywnych metod, pracują więc, by rozwijać swą kreatywność, komunikatywność, umiejętność pracy w grupie, uczyą się zarządzania czasem.

Alicja Graś