•  Konkurs plastyczny Dobranocki z dawnych lat – Miś Paddington
      • Konkurs plastyczny Dobranocki z dawnych lat – Miś Paddington

• 05.10.2018 20:57
      • Muzeum Dobranocek w Rzeszowie ogłasza konkurs plastyczny "Dobranocki z dawnych lat – Miś Paddington".
        Konkurs skierowany jest do Przedszkoli oraz klas I-VII Szkół Podstawowych. Komisja konkursowa wyłoni najciekawsze prace plastyczne przedstawiające popularnego dobranockowego Misia Paddingtona, który w 13 października 2018 r. obchodzi swoje 60-te urodziny.

Cel konkursu:
        ● kształtowanie wyobraźni twórczej dzieci oraz zainteresowań plastycznych
        ● inspirowanie do pracy twórczej
        ● popularyzowanie wśród dzieci animacji jako sztuki oraz tzw. dobrych dobranocek z morałem.

Regulamin konkursu:
        1. Organizatorem konkursu plastycznego „Dobranocki z dawnych lat – Miś Paddington” jest Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie zwane dalej Organizatorem

2. Przedmiotem konkursu są prace plastyczne płaskie wykonane na arkuszach papieru wyłącznie w formacie A4 w dowolnej technice, przedstawiające Misia Paddingtona

3. Uczestnik może dostarczyć Organizatorowi tylko jedną pracę.

4. Z jednej klasy można przesłać wyłącznie 5 prac. (przy większej ilości uczestników prosimy o wewnątrzszkolne rozstrzygnięcie konkursu)

5. Prace konkursowe dzielone będą przez Organizatora na trzy kategorie: • przedszkolaki i oddziały przedszkolne przy SP • klasa I-III • klasa IV-VII

6. Kryteria oceny prac:
        • twórcza pomysłowość i wyobraźnia w zakresie przedstawienia tematu
        • sposób i technika wykonanej pracy
        • ogólna estetyka wykonania prac
        • stopień opanowania technik plastycznych
        • samodzielność wykonania pracy.

7. Do każdej pracy należy dołączyć formularz zgłoszeniowy ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych znajdujący się w punkcie 19 regulaminu zawierający:
        • imię, nazwisko uczestnika
        • wiek
        • klasa
        • dane teleadresowe instytucji (przedszkole, szkoła, świetlica inne)
        • imię i nazwisko opiekuna
        • e-mail opiekuna
        • dopisek z punktu 18 o wyrażaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych

Metryczki należy umieścić na odwrocie pracy.

8. Prace oceniane będą przez powołaną do tych celów przez organizatora komisję konkursową
        • spośród zgłoszonych do konkursu prac komisja wybierze trzy zwycięskie prace w każdej z kategorii
        • decyzja komisji jest ostateczna i nieodwołalna
        • autorzy zwycięskich prac otrzymają indywidualne nagrody rzeczowe oraz dyplomy
        • zwycięskie prace prezentowane będą na wystawie w siedzibie muzeum

9. Prace nie spełniające wymogów regulaminowych nie będą zakwalifikowane do konkursu (np.: prace przestrzenne, płace płaskie nie na kartonie (drewno, metal, ceramika), w innym formacie niż A4.)

Na prace czekam do 05.11.2018 r. Alicja Graś