• Rekrutacja dzieci do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 3 im. H. Sienkiewicza w Drezdenku w roku szkolnym 2024/2025

OBOWIĄZEK SZKOLNY

Obowiązkiem szkolnym objęte są dzieci od 7 roku życia.

Dziecko 6-letnie będzie miało prawo do rozpoczęcia nauki w pierwszej klasie szkoły podstawowej o ile korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole. Jeśli dziecko 6-letnie nie uczęszczało do przedszkola, rodzice również będą mogli zapisać je do pierwszej klasy. W takim przypadku niezbędna jednak będzie opinia z poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

Dzieciom, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego można odroczyć obowiązek szkolny, jednak nie dłużej niż do końca roku szkolnego w tym roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 9 lat.

Dzieci z obwodu Szkoły Podstawowej nr 3 im. H. Sienkiewicza w Drezdenku

Do Szkoły Podstawowej nr 3 im. H. Sienkiewicza w Drezdenku przyjmuje się dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły na podstawie wypełnionego przez rodziców/prawnych opiekunów 2023_Wniosek_1_klasa(1).odt. Zgłoszenia należy składać w sekretariacie szkoły.

Kandydaci spoza obwodu Szkoły Podstawowej nr 3 im. H. Sienkiewicza w Drezdenku

Kandydaci zamieszkali poza obwodem Szkoły Podstawowej nr3 im. H. Sienkiewicza w Drezdenku mogą być przyjęci do klasy pierwszej, jeżeli szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami, po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego.

REKRUTACJA

Dzieci zamieszkałe poza obwodem Szkoły Podstawowej nr 3im. H. Sienkiewicza w Drezdenku przyjmowane są na podstawie , złożonego w sekretariacie szkoły przez rodziców/prawnych opiekunów wniosku (2023_Wniosek_1_klasa.odt). Przyjmowanie wniosków do pierwszej klasy odbywa się zgodnie z harmonogramem określonym w Zarządzeniu Nr 6.2023 Burmistrza Drezdenka z dnia 10 stycznia 2023 r. w sprawie ustalenia na rok szkolny 2023/2024 harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Drezdenko:

1. Składanie wniosków przez rodziców o przyjęcie do szkoły - 11.03.2024 r. - 23.03.2024 r.
          2. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym do szkoły podstawowej - do 16.04.2024 r.
          3. Potwierdzenie przez rodziców woli przyjęcia do szkoły podstawowej - 17.04.2024 r. - 23.04.2024 r.
          4. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych w postępowaniu rekrutacyjnym do szkoły podstawowej - 30.04.2024 r.

ZASADY REKRUTACJI

W postępowaniu rekrutacyjnym brane są pod uwagę kryteria określone w uchwale Nr LVI/489/2018 Rady Miejskiej w Drezdenku z dnia 31 stycznia 2018 r. w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Drezdenko dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły oraz określenia dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów:

Lp.

Kryterium

Liczba punktów

1.

W Szkole Podstawowej nr 3 im. H. Sienkiewicza w Drezdenku obowiązek szkolny spełnia rodzeństwo kandydata.

2.

Kandydat uczęszczał do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 im. H. Sienkiewicza w Drezdenku.

3.

Kandydat uczęszczał do oddziału przedszkolnego w obwodzie Szkoły Podstawowej nr 3 im. H. Sienkiewicza w Drezdenku.

4.

Rodzice (opiekunowie prawni) kandydata są zatrudnieni w Drezdenku.

5.

W obwodzie Szkoły Podstawowej nr3 im. H. Sienkiewicza w Drezdenku zamieszkują krewni kandydata - babcia, dziadek wspierający rodziców (opiekunów prawnych) w zapewnieniu należytej opieki.

Jeśli dziecko będzie korzystało ze świetlicy szkolnej należy wypełnić wniosek

Spełnienie ww. kryteriów określonych w pkt 4 i 5 potwierdza się oświadczeniami (wzory oświadczeń dostępne poniżej), które składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Składający oświadczenie zamieszcza w oświadczeniu klauzulę o następującej treści: "Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia".

Oświadczenie o zatrudnieniu rodziców/opiekunów prawnych na terenie Drezdenka.

Oświadczenie o zamieszkiwaniu krewnych w obwodzie szkoły.

WAŻNE! Przewodniczący komisji rekrutacyjnej będzie mógł żądać dokumentów potwierdzających okoliczności zawarte w oświadczeniach informujących o spełnieniu kryteriów lub może zwrócić się do Burmistrza Drezdenka o potwierdzenie danych zawartych w oświadczeniach.

Jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami dyrektor szkoły przeprowadza postępowanie uzupełniające wg harmonogramu:

1. Składanie wniosków przez rodziców o przyjęcie do szkoły - 07.05.2024 r. - 20.05.2024 r.
          2. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w uzupełniającym postępowaniu rekrutacyjnym do szkoły podstawowej - 28.05.2024 r.
          3. Potwierdzenie przez rodziców woli przyjęcia do szkoły podstawowej - 29.05.2024 r. - 10.06.2024 r.
          4. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych w postępowaniu rekrutacyjnym do szkoły podstawowej - do 14.06.2024 r.