• „BIJEMY REKORD DLA KINGI”

• 29.06.2018 08:43
        •      1 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. H. Sienkiewicza w Drezdenku zorganizowany został Dzień Dziecka połączony z akcją charytatywną „Bijemy rekord dla Kingi”. Kinga jest instruktorką Zumby, wielokrotnie angażowała się w pomoc innym ludziom, teraz zmaga się z chorobą nowotworową. Postanowiliśmy więc wspomóc ją poprzez tę charytatywną imprezę, podczas której zbierano dobrowolne datki na kosztowne leczenie. Pomysł został wsparty finansowo m.in. dzięki wygranemu grantowi z Centrum Edukaci Obywatelskiej w Warszawie, który dotyczył realizacji działania w ramach programu "Młodzi w Akcji" finansowanego ze środków Fundacji Banku Zachodniego.

O godz. 10.00 rozpoczęliśmy imprezę biciem rekordu w jednoczesnej ilości osób tańczących zumbę, było nas 378, co uwieczniła kamera TVP Gorzów oraz nasz fotograf (zdjęcia i film do obejrzenia na naszym FB oraz w galerii). Równocześnie można było zdobyć nagrodę, pokonując stanowiska zadaniowe, którymi były: stoisko pszczelarskie, pierwsza pomoc przedmedyczna (prowadzona przez pracownice PSSE z Drezdenka), zmagania z językiem niemieckim i angielskim, „Łamigłówki mądrej sówki”, „Piszę, czytam, rozumiem”, fotobudka, gry i zabawy sportowe, zabawy animacyjne. Wszystkim dopisywał dobry humor, a z nieba lał się żar.

Podziękowania należą się rodzicom (za przepyszne ciasta na stoisko z łakociami), a także sponsorom akcji: Mieczysławowi Antczakowi, Donacie i Tomaszowi Wilento, Honoracie Fuczyło, Telemax – Krzysztof Kąkol, Auto Myjni Drezdenko, Radzie Sołeckiej wsi Trzebicz, Piekarnii Hert z Gościmia, Nadleśnictwu Smolarz, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Malwinie Łubniewskiej – sklep w Osowie i oczywiście społeczności szkolnej, gronu pedagogicznemu oraz pracownikom „Trójeczki”, którzy z zaangażowaniem przyczynili się do powodzenia imprezy. Całą zebraną kwotę wraz z życzeniami zdrowia przekazano Kindze, która ze wzruszeniem dziękowała za zorganizowaną akcję.

Kamila Steblecka

• Szkoła Promująca Zdrowie

• 25.06.2018 13:18
        •

Nasza szkoła realizuje wiele programów zdrowotnych, dzięki czemu możemy ponownie ubiegać się o Wojewódzki Certyfikat „Szkoły Promującej Zdrowie”. To zasługa całej społeczności szkolnej, która chętnie angażuje się we wszelkie działania proponowane przez realizatorów poszczególnych przedsięwzięć. Przypomnę, że od kilku lat realizujemy w szkole następujące programy:

- „Trzymaj Formę” (klasy 4-6 SP i gimnazjum);

- „Nie pal przy mnie proszę” (kl. I – III SP);

- „5 x dziennie warzywa i owoce” (kl. 0 i I – III SP);

- „Czyste powietrze wokół nas” (kl. 0);

- „Radosny Uśmiech – Radosna Przyszłość” (kl. I - III);

- „Znajdź właściwe rozwiązanie” (kl. 2 - 7 SP);

- „Zapobieganie HIV/AIDS oraz chorobom przenoszonym drogą płciową” (kl. II i III SP);

- „Profilaktyka nowotworów: rak piersi, rak szyjki macicy” (kl. gimnazjalne);

- „Skóra pod lupą” czyli co musisz wiedzieć o czerniaku i innych nowotworach złośliwych skóry (kl. gimnazjalne).

Zaangażowanie społeczności szkolnej w realizację tych programów skutkuje wzrostem świadomości zdrowotnej ich uczestników, przekłada się na świadome wybory żywieniowe, większą aktywność fizyczną oraz zmniejszenie ilości zwolnień z wychowania fizycznego.

Alicja Graś