• Decyzją Rady Rodziców wpłaty na Komitet Rodzicielski w roku szkolnym 2022/2023 wynosi 60 zł. Wpłat można dokonywać u wychowawcy klasy lub bezpośrednio na numer konta RR PKO BP 18 1020 1967 0000 8502 0109 8516
    • Aktualności pl

• Konkurs „Zdrowie? Ogarniam TO!” - PRZYPOMINAJKA!!! Termin do 30 kwietnia

Celem Konkursu jest zaangażowanie dzieci i młodzieży w współtworzenie kampanii społecznych na rzecz szkolnej i lokalnej społeczności, w tym swoich rówieśników z wykorzystaniem ich pasji, zainteresowań i umiejętności, a przez to rozpowszechnianie wiedzy wśród uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych na temat zdrowego stylu życia i jego wpływu na rozwój chorób nowotworowych. Tematem Konkursu jest promocja zdrowego stylu życia i jego pozytywnego wpływu na funkcjonowanie organizmu i stan zdrowia. „Zdrowa dieta, aktywność fizyczna, unikanie używek to klucze do długiego życia! Pokażcie co należy zrobić, aby właściwie dbać o zdrowie od najmłodszych lat.

• Światowy Dzień Liczby Pi i zmagania z Sudoku

Szczególny czas dla matematyki miał miejsce i w naszej szkole. Uczniowie chętnie odpowiedzieli na udział w konkursie przedmiotowym, w którym na szczeblu rejonowym zaprezentowały się uczennice klasy ósmej Joanna Czupryńska, Wiktoria Kniaziewicz i Lena Lesiak. Dziewczęta wykazały swoje umiejętności, a przede wszystkim wykonały potężną pracę i zaliczyły kolejne doświadczenie. Gratuluję bardzo zapału, organizacji pracy i rozwijania zainteresowań. Tym bardziej, że każda z nich realizuje się również w wielu innych zadaniach. Bardzo ważnym wydarzeniem, które zapisało się w kalendarz imprez było Święto Liczby Pi. To międzynarodowe święto zostało przybliżone podczas lekcji matematyki począwszy od klas czwartych do klasy ósmej. Chętni uczniowie zaprezentowali swoje talenty plastyczne inspirując się tajemniczą liczbą zwaną Ludolfiną, a jury w skład którego weszli członkowie SU wyłonili wyróżniające

• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

W dniu 9 kwietnia 2024r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Uczniowie występowali w 3 kategoriach wiekowych. Do artystycznych zmagań przystąpiło 17 osób. Wszyscy pięknie deklamowali wiersze. Komisja konkursowa w składzie: p. Anna Piątek, p. Justyna Kokot i p. Donata Wilento wyłoniła zwycięzców, którzy będą reprezentować naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Starym Kurowie 24 kwietnia 2024r.

• Nocne powtórki do egzaminu ósmoklasisty - UJ (wydarzenie online)

Koło Naukowe Metodyki Polonistycznej UJ, działające przy Katedrze Polonistycznej Edukacji Nauczycielskiej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, serdecznie zaprasza wszystkich uczniów klas ósmych na nocne powtórki do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, które odbędą się w dniach: 08-10.05.2024 w godzinach 20:00-22:00.

• Michał Graś laureatem w Konkursie Województwa Lubuskiego "PROGRAMOWAĆ KAŻDY MOŻE"

27 marca 2024 roku na Wydziale Technicznym Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim odbył się VIII finał konkursu informatycznego uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa lubuskiego. Michał Graś, uczeń klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 3 im Henryka Sienkiewicza w Drezdenku uzyskał tytuł laureata III miejsca w VIII edycji konkursu „Programować każdy może”.

• Niezwykłe lekcje w 4a

Czasami oprócz zwykłych przedmiotów szkolnych mamy też zajęcia niezwykłe - dziś były to lekcje kleksografii i przędzenia liter. Uczniowie klasy 4a wcielili się w uczniów Akademii pana Ambrożego Kleksa, a efekty ich pracy prezentujemy poniżej.

• Rekrutacja do oddziału 0

W dniu 18 marca 2024 r. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie rekrutacyjne do oddziału 0 w gab.18. Zapraszamy rodziców dzieci z rocznika 2018 z obwodu szkoły.

Szczegóły w zakładce REKRUTACJA.

• Rekolekcje wielkopostne

Na poniedziałek 26.02.2024 r. i wtorek 27.02.2024 r. zaplanowane są rekolekcje wielkopostne wg następującego harmonogramu:

26 lutego 2024 r. - poniedziałek

8.30 nauka rekolekcyjna kl. 0 – 3

9.15 nauka rekolekcyjna dla kl. 4 – 8

27 lutego 2024 r. - wtorek

8.15 Msza dla kl. 0 – 3

9.15 Msza dla kl. 4 – 8

• Sukces naszych uczennic

Cieszymy się z zakwalifikowania się uczennic kl. 7 - Kimberly Bada i Weroniki Niemyt, do półfinału ogólnopolskiego Europejskiego Quizu Finansowego. Dziewczęta zajęły 11 miejsce na 48 drużyn. Gratulujemy im i trzymamy za nie kciuki podczas kolejnego etapu konkursu, który odbędzie się 5 marca br.

• VIII edycja konkursu "Programować każdy może"

Wydział Techniczny Akademii im. Jakuba z Paradyżaw Gorzowie Wielkopolskim, Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych województwa lubuskiego do udziału w VIII edycji konkursu Programować każdy może.

Zgłoszenie udziału w Konkursie następuje za pośrednictwem platformy elektronicznej na stronie internetowej, pod linkiem do dania 20.03.2024 do godz. 23:55

8 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu.
            Z tej okazji uczniowie z kl. 5b zaprezentowali inscenizację
            ,,Stop cyberprzemocy” przygotowaną pod kierunkiem p. A. Piątek.

Uczniom uczestniczącej w zajęciach pedagog szkolny p. Kamila Steblecka przybliżyła prawne aspekty niewłaściwego postępowania w sieci, polegającego na udostępnianiu fotografii i dodawaniu obraźliwych wpisów pod zamieszczonymi zdjęciami. Zaznaczyła, że użytkownik działa w ten sposób na szkodę innej osoby, która nie zabezpieczyła, w odpowiedni sposób, swojego profilu.

• Miejsko- Gminny Zespół Oświaty
      • Ośrodek Pomocy Społecznej w Drezdenku